Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
16 grudnia 2018, Albina, Zdzislaw

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

Koncert papieski w parafii św. Jacka

Koncert papieski w parafii św. Jacka Data publikacji: 7 października 2016„Bądźcie świadkami miłosierdzia” - to motto zbliżającego się XVI Dnia Papieskiego. Z tej okazji, w niedzielę, 16 października o 17.00 w parafii św. Jacka przy ul.Matejki 1, odbędzie się wyjątkowy koncert w hołdzie Papieżowi Polakowi.

W niezwykłej scenerii świątyni w Rozbarku wystąpią artyści zespołu Impressja w składzie: Katarzyna Guran – sopran, Anna Bober – alt, Marta Rychlik – skrzypce, Paweł Łukasik – altówka, Artur Łukasik – kontrabas, Joanna Błażej Łukasik – fortepian, Krzysztof Zygma – poezja.

Już po raz kolejny zapraszamy mieszkańców Bytomia i nie tylko, na wyjątkowe wydarzenie o artystycznym, ale i duchowym wymiarze. Oddając się atmosferze tego miejsca, warto zatrzymać się na chwilę refleksji nad wciąż aktualnym dziedzictwem, które pozostawił po sobie Karol Wojtyła – mówi Damian Bartyla, prezydent Bytomia.

W programie koncertu „Pamięć i tożsamość”, publiczność wysłucha recitalu łączącego muzykę z poezją Karola Wojtyły, księdza Jana Twardowskiego, Kazimierza Wierzyńskiego i Bene Rychtera. Pośród kompozycji muzycznych znajdą się m.in.: „Ave Maria” Franciszka Schuberta, „Panis Angelicus” Cesarego Francka, „Domine Deus” Antonio Vivaldiego, fragment „Stabat Mater” Giovanni Battista Pergolesiego, „Ave Maria” Jana Sebastiana Bacha i Charlesa Gounoda.

Organizatorem koncertu jest Wydział Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Bytomiu, a współorganizatorami parafia św. Jacka. Wstęp wolny.

Zobacz plakat

Autor: AK

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.