Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
18 października 2017, Juliana, Łukasza, Bogumila

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Śląskie smaki, śląskie wice. Zapraszamy na Biesiadę Rozbarską

Miłośników dobrej zabawy zapraszamy na pięciogodzinny maraton ze śląskim humorem, śląską kuchnią oraz wieloma innymi atrakcjami. Już 20 października we wnętrzu zrewitalizowanej Cechowni byłej KWK Rozbark odbędzie się kolejna Biesiada Rozbarska.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

Koncert papieski w parafii św. Jacka

Koncert papieski w parafii św. Jacka Data publikacji: 7 października 2016„Bądźcie świadkami miłosierdzia” - to motto zbliżającego się XVI Dnia Papieskiego. Z tej okazji, w niedzielę, 16 października o 17.00 w parafii św. Jacka przy ul.Matejki 1, odbędzie się wyjątkowy koncert w hołdzie Papieżowi Polakowi.

W niezwykłej scenerii świątyni w Rozbarku wystąpią artyści zespołu Impressja w składzie: Katarzyna Guran – sopran, Anna Bober – alt, Marta Rychlik – skrzypce, Paweł Łukasik – altówka, Artur Łukasik – kontrabas, Joanna Błażej Łukasik – fortepian, Krzysztof Zygma – poezja.

Już po raz kolejny zapraszamy mieszkańców Bytomia i nie tylko, na wyjątkowe wydarzenie o artystycznym, ale i duchowym wymiarze. Oddając się atmosferze tego miejsca, warto zatrzymać się na chwilę refleksji nad wciąż aktualnym dziedzictwem, które pozostawił po sobie Karol Wojtyła – mówi Damian Bartyla, prezydent Bytomia.

W programie koncertu „Pamięć i tożsamość”, publiczność wysłucha recitalu łączącego muzykę z poezją Karola Wojtyły, księdza Jana Twardowskiego, Kazimierza Wierzyńskiego i Bene Rychtera. Pośród kompozycji muzycznych znajdą się m.in.: „Ave Maria” Franciszka Schuberta, „Panis Angelicus” Cesarego Francka, „Domine Deus” Antonio Vivaldiego, fragment „Stabat Mater” Giovanni Battista Pergolesiego, „Ave Maria” Jana Sebastiana Bacha i Charlesa Gounoda.

Organizatorem koncertu jest Wydział Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Bytomiu, a współorganizatorami parafia św. Jacka. Wstęp wolny.

Zobacz plakat

Autor: AK

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.