Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
16 lipca 2018, Maria, Stefan, Eustachy

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Muzyczne lato w Parku Miejskim

Przez kolejne dwa miesiące w każdą niedzielę bytomski Park Miejski będzie rozbrzmiewać muzyką: klezmerską, rosyjską, grecką czy włoską.

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

Koncert noworoczny w Budowlance

Koncert noworoczny w Budowlance Data publikacji: 10 stycznia 2014Wzorem europejskich ośrodków kultury od kilku lat zawitała do Polski tradycja koncertów noworocznych. W Bytomiu także odbywają się tego typu wydarzenia. Jednym z nich był piątkowy „IV Noworoczny Koncert Talentów Budowlanki”.

Dla publiczności licznie zgromadzonej w auli przy ulicy Powstańców Śląskich zagrała słynna już w całej Polsce Orkiestra Dęta Państwowych Szkół Budownictwa w Bytomiu. W repertuarze wyjątkowego koncertu znalazły się zarówno krajowe, jak i zagraniczne utwory świąteczno-noworoczne oraz zupełnie lekkie i przyjemne piosenki rozrywkowe.  W piątek publiczność zobaczyła także występ zespołu szkolnych mażoretek, pod kierownictwem Patrycji Pawełczyk, a po raz pierwszy podczas noworocznego koncertu  zaprezentowali się uczniowie klas mundurowych PSB.

Warto zaznaczyć, że orkiestra działa już od 39 lat i w przyszłym roku obchodzić będzie swój jubileusz istnienia. Na zajęciach pozalekcyjnych uczniowie uczą się gry na instrumentach dętych od podstaw. Zespół koncertuje dla swojej szkoły na licznych uroczystościach. Zdolnych instrumentalistów można także usłyszeć podczas ważnych wydarzeń miejskich, np. wręczania nagród prezydenta Bytomia czy otwarcia obiektów sportowych. Udzielają się również charytatywnie, występując podczas finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zbiórki krwi dla PCK oraz w uroczystościach religijnych.

Orkiestrę podczas piątkowego koncertu poprowadzili: Paweł Szczot oraz Aleksander Pawełczyk (kapelmistrz).


Galeria zdjęć:Zdjęcia: fot. archiwum UM w Bytomiu

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.