Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
25 września 2018, Aurelia, Wladyslaw, Kamil

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Noc Teatrów Metropolii

Bezsenna, kolorowa i pełna wrażeń. Taka właśnie będzie tegoroczna odsłona Nocy Teatrów Metropolii, która odbędzie się 29 września. Na widzów czeka prawie 100 spektakli i atrakcji specjalnych: na scenie i w plenerze, klasycznie i offowo.

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

Koncert Muzyki Polskiej

Data publikacji: 23 lipca 2017Za nami kolejne muzyczne spotkanie w ramach Festiwalu Muzyki Narodów. Podczas niedzielnego koncertu w Parku Miejskim usłyszeliśmy najpopularniejsze polskie utwory muzyczne.

Ze względu na różnorodność i bogactwo polskiego dorobku muzycznego postanowiliśmy w czasie tegorocznej edycji Festiwalu zorganizować dwa koncerty, podczas których będziemy mogli zapoznać się z muzyką tworzoną przez wielkich polskich kompozytorów. Dzisiejszy koncert zatytułowaliśmy „Chopin w Parku”, natomiast druga część Koncertu Muzyki Polskiej odbędzie się 26 sierpnia. Wystąpi wtedy Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” – mówił Juliusz Ursyn Niemcewicz podczas przygotowań do koncertu.

23 lipca na scenie amfiteatru zobaczyliśmy: Cezarego Biesiadeckiego (bas), Michała Kryworuczko (fortepian), Juliusza Ursyna - Niemcewicza (tenor) oraz Jana Górskiego. Warto nadmienić, że słuchacze zgromadzeni w bytomskim parku mogli usłyszeć utwory wykonywane na fortepianie, co jest prawdziwą rzadkością podczas koncertów odbywających się poza murami oper czy filharmonii.

W minione niedzielne popołudnie w Parku Miejskim im. Kachla rozbrzmiewały dźwięki mazurków, polonezów i pieśni Fryderyka Chopina wraz z Koncertem Fortepianowym e-moll cz.2. Repertuar koncertu uzupełniły również kompozycje Stanisława Moniuszki oraz Mieczysława Karłowicza. Z kolei w części rozrywkowej koncertu zabrzmiały polskie przedwojenne i powojenne piosenki.

Kolejny koncert w cyklu Festiwal Muzyka Narodów odbędzie się w niedzielę, 30 lipca. Słuchacze przeniosą się wtedy w muzyczną podróż do Francji.  

Galeria zdjęć:Autor: ww
Zdjęcia: Hubert Klimek/UM BYTOM

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.