Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
18 lipca 2018, Kamil, Robert, Szymon

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Muzyczne lato w Parku Miejskim

Przez kolejne dwa miesiące w każdą niedzielę bytomski Park Miejski będzie rozbrzmiewać muzyką: klezmerską, rosyjską, grecką czy włoską.

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

Koncert laureatów w Operze Śląskiej

Data publikacji: 19 stycznia 2014fot.-T.-Zakrzewski-2-320x212.jpgDzisiaj o 17.00 w Operze Śląskiej zaprezentują się laureaci VIII Międzynarodowego Konkursu Choreograficznego Uczniów Szkół Baletowych. Zmagania młodych artystów trwają w Bytomiu od 16 stycznia.

Konkurs został podzielony na dwa etapy. W piątek zaprezentowali się młodzi adepci sztuki baletowej w wieku od 14 do 19 lat, z pięciu Ogólnokształcących Szkół Baletowych w Polsce: z Warszawy, Gdańska, Łodzi, Poznania i Bytomia, dwóch szkół krakowskich oraz z zagranicy: z Konserwatorium Tańca w Budapeszcie, Bratysławie, Bańskiej Bystrzycy, Ostrawie i Lwowie. 68 uczestników konkursu przedstawiło 42 choreografie w różnych stylach i technikach tańca, solowe i zespołowe.

Do II etapu Jury zakwalifikowało 26 choreografii, które wczoraj mogliśmy zobaczyć na scenie Opery Śląskiej.

Dzisiaj o 17.00 poznamy zwycięzców, a podczas koncertu finałowego z udziałem laureatów tegorocznej edycji konkursu wystąpią także zdobywcy Grand Prix z roku 2012.


Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Opera Śląska w Bytomiu

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.