Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
15 października 2018, Jadwigi, Teresy, Brunona

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

KOMUNIKAT nr 4

Komunikat nr 4 w sprawie funkcjonowania kontroli zarządczej w szkołach i placówkach oświatowych

Zarządzenie nr 443 Prezydenta Bytomia z dnia 25 października 2010r. nakłada na dyrektorów szkół i placówek obowiązek wdrożenia zasad dotyczących organizacji kontroli zarządczej oraz zasad zarządzania ryzykiem. Informuję, że dyrektor szkoły decyduje o formie, metodach i narzędziach prowadzenia kontroli zarządczej oraz zarządzania ryzykiem zgodnie z  Art. 69 ust. 3 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 o finansach publicznych.
 
 
Należy przy tym zaznaczyć, że zasady i działania przyjęte przez dyrektora szkoły muszą wynikać z zapisów w/w ustawy oraz stanowić odpowiedź na treść komunikatu nr 23 Ministra Finansów z 16 grudnia 2009 r. w sprawie standardów kontroli zarządczej dla sektora finansów publicznych (Dz.Urz. MF Nr 15, poz. 84). Ponadto dyrektor szkoły jest zobowiązany do składania oświadczenia o stanie kontroli zarządczej w terminie i formie określonej w/w zarządzeniem Prezydenta Bytomia.


Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.