Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 stycznia 2019, Marta, Henryk, Mariusz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

KOMUNIKAT nr 2

Komunikat nr 2 z dnia 26 października 2010 r.

W związku z wejściem w życie nowelizacji rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 5 października 2010 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. z 2002 r. nr 46, poz. 432 z późn. zm.) oraz z rozbieżnymi stanowiskami dyrektorów dotyczącymi ustalenia wolnych dni od zajęć dydaktyczno – wychowawczych, przekazuję interpretację organu prowadzącego dotyczącą stosowanie § 5 ww. rozporządzenia:

 1. Do kompetencji dyrektora szkoły lub placówki po zasięgnięciu opinii odpowiednich organów szkoły wymienionych w  § 5 ust. 1 należy ustalenie w danym roku szkolnym dodatkowych dni wolnych od zajęć dydaktyczno - wychowawczych w wymiarze odpowiednio do: 6, 8, 10 dni w zależności od typu szkoły/placówki.  Ustalone ww. dni wolne nie podlegają odpracowaniu w soboty oraz nie wymagają zgody organu prowadzącego. Proszę jedynie o przekazanie informacji pisemnej o podjętej przez dyrektora decyzji.
2.  Rekolekcje wielkopostne organizowane w ramach zajęć dydaktyczno – wychowawczych powinny być uwzględnione w kalendarzu wolnych dni szkoły, zgodnie z § 5 ust.2 pkt.3. 
3. Wszystkie dni wolne od zajęć dydaktyczno - wychowawczych wykraczające poza ustalony wymiar w § 5 ust.1 pkt.1 - 3 wymagają opinii odpowiednich organów szkoły wymienionych w § 5 ust. 4 oraz zgody organu prowadzącego i powinny zostać odpracowane w wyznaczone soboty.

 

Naczelnik Wydziału Edukacji

mgr Marcin PopławskiNasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.