Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
18 stycznia 2019, Piotr, Malgorzata

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Komunikat nr 19

KOMUNIKAT nr 19 dot. dotyczy podatku od nieruchomości

Ustawą o podatkach i opłatach lokalnych (tekst jedn. Dz.U. z 2010 r. nr 95 poz.613 z późn. zm. art.7 ust.2 pkt 2) zwalnia się od podatku od nieruchomości publiczne i niepubliczne jednostki organizacyjne objęte systemem oświaty oraz prowadzące je organy w zakresie nieruchomości zajętych na działalność oświatową.
Natomiast wynajmowanie (dzierżawa, najem) pomieszczeń innym podmiotom wymagać będzie deklarowania i płacenia podatku od nieruchomości.
Uchwała nr XX/267/11 Rady Miejskiej w Bytomiu z 23.XI.2011 r. określiła  w § 1 pkt 1a i 1f roczne stawki podatku od nieruchomości w 2012 roku:
-    od budynków lub ich części mieszkalnych – w wysokości 0,67 zł od 1 m2  powierzchni użytkowej oraz
-    od pozostałych, zajętych na cele niewymienione w punkcie 1 lit. a-e w tym m.in. garaże – w wysokości 7,36/ m2 od 1 m2 powierzchni użytkowej.
W przypadku mieszkań służbowych prosimy o umieszczenie w kalkulacji miesięcznej stawki czynszu dodatkowego składnika: „opłaty i podatki” policzonego wg wzoru:
np. mieszkanie o powierzchni użytkowej 72,40 m2 * 0,67 zł = 48,51 zł / 12 m-cy =  4,04 zł.
Jeżeli nie będzie możliwe podzielenie kwoty rocznego podatku na równe części, różnicę należy dodać do czynszu należnego za najbliższy miesiąc. W przykładzie j.w. będzie to kwota  0,03 zł.

W/w wzór prosimy zastosować do innych pomieszczeń  m.in. garaże.

Naczelnik Wydziału Edukacji

Marcin Popławski 

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.