Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 stycznia 2019, Marta, Henryk, Mariusz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

KOMUNIKAT nr 10

Komunikat nr 10  w sprawie projektu arkusza organizacyjnego na rok szkolny 2011/2012

Informuję, że w dniu 27 kwietnia 2011 r. Rada Miejska w Bytomiu podjęła uchwałę w sprawie określenia tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć nauczycieli niewymienionych w art. 42 ust. 3 ustawy Karta Nauczyciela, nauczycieli prowadzących kształcenie w formie zaocznej oraz zasad zaliczania do wymiaru godzin poszczególnych zajęć prowadzonych w formie zaocznej, nauczycieli realizujących w ramach stosunku pracy obowiązki określone dla stanowisk o różnym tygodniowym obowiązkowym wymiarze godzin oraz zasad rozliczania tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć nauczycieli, dla których ustalony plan zajęć jest różny w poszczególnych okresach roku szkolnego zatrudnionych w szkołach i placówkach, dla których organem prowadzącym jest Miasto Bytom /projekt uchwały w załączeniu/- oryginał zostanie dostarczony Państwu po podpisaniu przez Przewodniczącego Rady.
W związku z powyższym należy:
1)    wprowadzić we  wszystkich oddziałach czas pracy oddziału oraz informację o praktykach(PABS – Arkusz - zakładka oddziały – dane podstawowe: czas pracy oddziału, praktyki);
2)    nauczycielom zatrudnionym przez mianowanie i na czas nieokreślony zwiększyć w miarę możliwości liczbę realizowanych godzin, tak  by          w całym okresie rozliczeniowym było realizowane obowiązujące pensum – zgodnie  z kwalifikacjami;
3)    sporządzić wykaz nauczycieli, dla których w szkole nie będzie pełnego etatu i w związku z tym powstanie konieczność uzupełniania etatu w innej placówce;
4)    sporządzić wykaz nauczycieli, z którymi dyrektor planuje  rozwiązać stosunek pracy.
Projekty organizacyjne na rok szkolny 2011/2012 zostaną odblokowane na okres od 30 kwietnia do 09 maja 2011 r. Wykazy dostarczyć do Wydziału Edukacji w terminie do 11 maja 2011 r.   

Informuję, że Wydział Edukacji uzupełnił parametry systemu tak, aby obliczenia godzin ponadwymiarowych przy zbiegu dwóch różnych pensum następowały zgodnie z formułą obliczeniową nowej uchwały. Zmiana ta może spowodować nieznaczne zmiany obliczanych wartości godzin.
 

Naczelnik Wydziału

Marcin PopławskiNasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.