Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
16 października 2018, Florentyny, Ambrozego, Gawla

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Rekreacja nad Bytomką? Już wkrótce będzie to możliwe!

To jedna z największych inwestycji sportowo – rekreacyjnych w naszym mieście w ostatnich latach. Za ponad 24 mln zł zrekultywowany zostanie blisko 30 ha obszar terenów poprzemysłowych w pobliżu rzeki Bytomki, na granicy Szombierek i Łagiewnik. Prace wchodzą już w decydującą fazę, a ich planowane zakończenie to maj 2019 roku.

Bytom zmienia się na lepsze. To widać!

Spadek bezrobocia, nowi inwestorzy tworzący miejsca pracy, wielomilionowe inwestycje miejskie z rewitalizacją miasta na czele, a także programy dla seniorów, poprawa bezpieczeństwa oraz walka o czysty Bytom. To tylko niektóre działania, jakie w ostatnich latach realizowane są w naszym mieście.

Ponad 41 mln zł dofinansowania na rewitalizację Bobrka

Bardzo się cieszę, że kolejny projekt w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji otrzymał dofinansowanie. Dowodzi to, że proces rewitalizacji Bytomia nie jest zagrożony, a przygotowane przez nas wnioski są dobre – mówi prezydent Bytomia, Damian Bartyla.

800 nowych mieszkań powstanie w Bytomiu

Budowę ponad 800 nowych mieszkań w Bytomiu zapowiedział podczas konferencji prasowej prezydent Damian Bartyla.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Szkody górnicze - wnioski o dokonanie napraw

Przekazujemy informacje pomocne przy ubieganiu się o naprawę szkód górniczych.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Kompleksowo, alternatywnie i aktywizacyjne, czyli nowe projekty domu pomocy społecznej

Kompleksowo, alternatywnie i aktywizacyjne, czyli nowe projekty domu pomocy społecznej Data publikacji: 1 grudnia 2017Prezentację działań rewitalizacyjnych Bytomia związanych z przejściem od opieki instytucjonalnej do opieki lokalnej, czyli deinstytucjonalizacji, przedstawiono wczoraj /30 listopada/ podczas spotkania w ramach wizyty studyjnej Urzędu Marszałkowskiego.

W programie wizyty znalazło się omówienie projektów realizowanych przez Dom Pomocy Społecznej dla Dorosłych w Bytomiu. Projekty, które planuje wdrożyć bytomska placówka dotyczą m.in. dostępności i efektywności usług społecznych dla osób z zaburzeniami psychicznymi czy uruchomienia mieszkań chronionych z zapleczem treningowym dla mieszkańców DPS dla Dorosłych oraz osób przewlekle psychicznie chorych.

Władze placówki przedstawiły argumenty przemawiające za zmianą sposobu jej funkcjonowania, podkreślając, że DPS wcale nie musi funkcjonować jako instytucja wykluczająca i wyłączająca ze społeczeństwa, a wręcz odwrotnie, powinna angażować i włączać do społeczeństwa na nowo.

Jak podkreślali przedstawiciele bytomskiego ośrodka, przed nimi realizacja aż czterech projektów, w tym dwóch inwestycyjnych oraz dwóch społecznych.

Przypomnijmy, że działający przy ul. Dworcowej ośrodek przeznaczony jest dla 135 osób przewlekle psychicznie chorych i zatrudnia 93 osoby, wśród których są m.in. opiekunowie, terapeuci, psychoterapeuci, pracownicy socjalni, psychologowie.

Autor: AK
Zdjęcia: fot. A. Janocha

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.