Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
16 grudnia 2017, Albina, Zdzislaw

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Już jest świąteczny rozkład jazdy KZK GOP

Komunikacyjny Związek Komunalny GOP w okresie weekendu przedświątecznego /16-17 grudnia/ oraz w okresie świąt i zimowej przerwy świątecznej 23 grudnia – 1 stycznia wprowadził zmiany w funkcjonowaniu komunikacji autobusowej i tramwajowej.

Kolejny odcinek Strzelców Bytomskich przebudowany

Kosztem ponad 730 tysięcy zł przebudowany został kolejny odcinek jednej z głównych ulic naszego miasta. Zakończyły się właśnie prace na odcinku ul. Strzelców Bytomskich od wiaduktu kolejowego /przy dawnej KWK „Powstańców Śląskich”/ do ul. Objazdowej.

Wokół zdrowia seniora

To temat przewodni konferencji „Zdrowie Seniora”, która 15 grudnia odbędzie się w Urzędzie Miejskim w Bytomiu. Podczas niej poruszone zostaną kwestie związane z chorobą  Alzheimera, chorobami narządu wzroku i słuchu oraz zaburzeniami równowagi ciała.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Szósta edycja Mieszkania dla Młodych

Dziewięć kolejnych lokali mieszkalnych czeka na chętnych do ich wynajęcia w ramach szóstej edycji programu „Mieszkania dla Młodych” w Bytomiu. Są to mieszkania do remontu, który najemca musi wykonać we własnym zakresie i na własny koszt przed zawarciem umowy najmu.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Kompleksowo, alternatywnie i aktywizacyjne, czyli nowe projekty domu pomocy społecznej

Kompleksowo, alternatywnie i aktywizacyjne, czyli nowe projekty domu pomocy społecznej Data publikacji: 1 grudnia 2017Prezentację działań rewitalizacyjnych Bytomia związanych z przejściem od opieki instytucjonalnej do opieki lokalnej, czyli deinstytucjonalizacji, przedstawiono wczoraj /30 listopada/ podczas spotkania w ramach wizyty studyjnej Urzędu Marszałkowskiego.

W programie wizyty znalazło się omówienie projektów realizowanych przez Dom Pomocy Społecznej dla Dorosłych w Bytomiu. Projekty, które planuje wdrożyć bytomska placówka dotyczą m.in. dostępności i efektywności usług społecznych dla osób z zaburzeniami psychicznymi czy uruchomienia mieszkań chronionych z zapleczem treningowym dla mieszkańców DPS dla Dorosłych oraz osób przewlekle psychicznie chorych.

Władze placówki przedstawiły argumenty przemawiające za zmianą sposobu jej funkcjonowania, podkreślając, że DPS wcale nie musi funkcjonować jako instytucja wykluczająca i wyłączająca ze społeczeństwa, a wręcz odwrotnie, powinna angażować i włączać do społeczeństwa na nowo.

Jak podkreślali przedstawiciele bytomskiego ośrodka, przed nimi realizacja aż czterech projektów, w tym dwóch inwestycyjnych oraz dwóch społecznych.

Przypomnijmy, że działający przy ul. Dworcowej ośrodek przeznaczony jest dla 135 osób przewlekle psychicznie chorych i zatrudnia 93 osoby, wśród których są m.in. opiekunowie, terapeuci, psychoterapeuci, pracownicy socjalni, psychologowie.

Autor: AK
Zdjęcia: fot. A. Janocha

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.