Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
21 lipca 2018, Andrzej, Wiktor, Daniel

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Wakacyjne warsztaty dla dzieci

Wakacyjne warsztaty już od poniedziałku, 25 czerwca! Zapraszamy młodych filmowców, sportowców, muzyków, kuglarzy, malarzy, ekologów i konstruktorów latawców do Becekobusa, który znów wyruszy na ulice Bytomia. Sprawdzajcie rozkład jazdy i zapisujcie się na zajęcia. Dobra zabawa gwarantowana!

Miłośnicy militariów zjechali do Bytomia

Ziemia drżąca pod kołami wojskowych pojazdów. Ryk silników i huk wystrzałów. Już po raz czternasty miłośnicy militariów z całego kraju przyjechali do naszego miasta, by zaprezentować bytomskiej publiczności swoją kolekcję uzbrojenia.

Walczymy z mafią śmieciową

Nasze postulaty to nie tylko puste słowa na papierze. To konkretne propozycje, których wprowadzenie w krótkim czasie pozwoli rozwiązać problem nielegalnego składowania odpadów – mówił prezydent Damian Bartyla podczas dzisiejszej /12 czerwca/ konferencji prasowej.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Kompleksowo, alternatywnie i aktywizacyjne, czyli nowe projekty domu pomocy społecznej

Kompleksowo, alternatywnie i aktywizacyjne, czyli nowe projekty domu pomocy społecznej Data publikacji: 1 grudnia 2017Prezentację działań rewitalizacyjnych Bytomia związanych z przejściem od opieki instytucjonalnej do opieki lokalnej, czyli deinstytucjonalizacji, przedstawiono wczoraj /30 listopada/ podczas spotkania w ramach wizyty studyjnej Urzędu Marszałkowskiego.

W programie wizyty znalazło się omówienie projektów realizowanych przez Dom Pomocy Społecznej dla Dorosłych w Bytomiu. Projekty, które planuje wdrożyć bytomska placówka dotyczą m.in. dostępności i efektywności usług społecznych dla osób z zaburzeniami psychicznymi czy uruchomienia mieszkań chronionych z zapleczem treningowym dla mieszkańców DPS dla Dorosłych oraz osób przewlekle psychicznie chorych.

Władze placówki przedstawiły argumenty przemawiające za zmianą sposobu jej funkcjonowania, podkreślając, że DPS wcale nie musi funkcjonować jako instytucja wykluczająca i wyłączająca ze społeczeństwa, a wręcz odwrotnie, powinna angażować i włączać do społeczeństwa na nowo.

Jak podkreślali przedstawiciele bytomskiego ośrodka, przed nimi realizacja aż czterech projektów, w tym dwóch inwestycyjnych oraz dwóch społecznych.

Przypomnijmy, że działający przy ul. Dworcowej ośrodek przeznaczony jest dla 135 osób przewlekle psychicznie chorych i zatrudnia 93 osoby, wśród których są m.in. opiekunowie, terapeuci, psychoterapeuci, pracownicy socjalni, psychologowie.

Autor: AK
Zdjęcia: fot. A. Janocha

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.