Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 stycznia 2019, Marta, Henryk, Mariusz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Żałoba narodowa po śmierci prezydenta Pawła Adamowicza

Pogrzeb prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza odbędzie się w sobotę, 19 stycznia. Zgodnie z decyzją Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej od piątku, 18 stycznia od godziny 17.00, do soboty, 19 stycznia do godziny 19.00 w kraju będzie obowiązywać żałoba narodowa.

Bytomianie uczcili pamięć Pawła Adamowicza

Minutą ciszy bytomianie uczcili dzisiaj, 15 stycznia pamięć zmarłego wczoraj Pawła Adamowicza. Wielu mieszkańców w milczeniu zapaliło znicze i modliło się za prezydenta Gdańska. Przypomnijmy, że w niedzielę, 13 stycznia doszło do brutalnego ataku na Pawła Adamowicza, w wyniku którego kilkanaście godzin później zmarł.

Rekordowy finał w Bytomiu

W minioną niedzielę, już po raz 27. Bytom i cała Polska, pokazali, że warto pomagać. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w tym roku w naszym mieście obfitował w wiele atrakcji.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Kompleksowa likwidacja dzikich składowisk odpadów w Bytomiu – Etap II

Kompleksowa likwidacja dzikich składowisk odpadów w Bytomiu – Etap II


Projekt „Kompleksowa likwidacja dzikich składowisk odpadów w Bytomiu - Etap II", jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Priorytetu V - Środowisko, Działania 5.2 - Gospodarka Odpadami Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.

Beneficjent: Gmina Bytom

Wartość projektu: 3 625 433,33 zł

Dofinansowanie Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego: 2 429 611,38 zł (85% kosztów kwalifikowanych).

Projekt jest realizowany na terenie Parku Miejskiego im. F. Kachla w Bytomiu i obejmuje staw północny wraz z przyległym do niego terenem od strony osiedla przy ul. Olimpijskiej.

Przedmiotem projektu jest usunięcie odpadów stałych (zanieczyszczonych osadów i innych odpadów) zgromadzonych na dnie stawu północnego oraz na terenie wokół niego poprzez likwidację dzikich składowisk odpadów  wraz z rekultywacją tych terenów na cele przyrodnicze. Projekt zakłada przywrócenie parkowi jego walorów przyrodniczych z czasów największej świetności.

W szczególności zakres prac obejmuje:

- czyszczenie i naprawę stawu

- oczyszczenie i przebudowę istniejącej wyspy na stawie

- przebudowę niezbędnej infrastruktury technicznej stawu zapewniającej jego funkcje przyrodnicze

- oczyszczenie terenu wokół stawu

- wykonanie nasadzeń zieleni (w tym wodnej i nabrzeżnej)

Celem projektu jest poprawa jakości środowiska naturalnego i kulturowego oraz zwiększenie atrakcyjności przestrzeni publicznej. W wyniku realizacji projektu powierzchnia terenów atrakcyjnych przyrodniczo wyniesie 5,17 ha.

Informacje źródłowe na temat Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013 znajdują się na stronie www.rpo.slaskie.pl

 
 

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013

logo1.jpg


Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.