Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
12 grudnia 2018, Joanna, Aleksandra, Dagmara

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Wigilia ze świątecznym barszczem

Pieką się już pierniki, powstają świąteczne ozdoby, które będzie można zakupić na bożonarodzeniowym stoisku, a młodzi wykonawcy biorą udział w próbach do jasełek. To przygotowania Bytomskiej Wigilii, która odbędzie się w czwartek, 20 grudnia przy ul. Dworcowej 7.

Prezydent Mariusz Wołosz upublicznia wystąpienia pokontrolne NIK

W trosce o przejrzystość administracji, upubliczniamy wystąpienia pokontrolne, jakie sporządziła NIK po kontroli „Wybranych aspektów funkcjonowania Bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego Sp. z o.o.”.  – powiedział podczas dzisiejszej /6 grudnia/ konferencji prasowej, prezydent Bytomia Mariusz Wołosz.

Uwaga mieszkańcy! W wigilię, 24 grudnia Urząd Miejski w Bytomiu będzie nieczynny

W wigilię, 24 grudnia Urząd Miejski w Bytomiu /ul. Parkowa 2 i ul. Smolenia 35/ oraz Urząd Stanu Cywilnego /ul. Olejniczaka 22/ będą nieczynne.

Bytomskie projekty rekomendowane do ZIT

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 4, Ochotnicza Straż Pożarna w Suchej Górze, Szkoła Podstawowa Specjalna nr 2 – które ubiegają się o dofinansowanie na termomodernizację budynków – zostały wybrane do rekomendacji w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Rozbark - budowa promenady wchodzi w decydujący etap

Widać już pierwsze efekty prac, jakie realizowane są na Rozbarku. To właśnie tam w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji MZZiGK w Bytomiu realizuje inwestycję wartą około 12 mln zł. Jednym z jej elementów jest budowa promenady po dawnej kolei wąskotorowej, która ma połączyć ul. Pszczyńską z ul. Alojzjanów.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Kolorowanki o mieście upominkiem od prezydenta

Data publikacji: 6 grudnia 2018logo_kolor.jpg

Z mikołajkową wizytą zajrzał dziś Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia, do dzieci z przedszkola Niezapominajka przy ul. Olimpijskiej. Wręczył dzieciom drobne upominki - kolorowankę o mieście, po którym będzie oprowadzał ich Świetlik.

Dzięki niej maluchy poznają kilka trudnych słów związanych z odnową Bytomia. Kolorowanki  "Poznajemy trudne słowa - czyli co to jest rewitalizacja?" wraz z zestawem kredek są elementem pakietów edukacyjnych, które niebawem trafią do bytomskich szkół, przede wszystkim w obszarze rewitalizacji.

Zestawy są podzielone na poszczególne grupy uczniów i dostosowane do wieku - dla przedszkolaków, uczniów klas 1-3, następnie uczniów klas 4 - 8 i szkół ponadpodstawowych. Znajdują się wśród nich m.in. kolorowanki, wyklejanki, klocki, gry planszowe czy makiety do układania miasta. Do każdego pakietu dołączone są konspekty mające ułatwić pedagogom przeprowadzenie lekcji na temat rewitalizacji.

Zestawy edukacyjne są elementem podsumowującym projekt pilotażowy rewitalizacji "Bytom odNowa - innowacyjne projekty mieszkaniowe i rozwój inicjatyw społecznych", który od 2016 roku Bytom prowadzi na zlecenie ministerstwa inwestycji i rozwoju. Pilotaż rewitalizacji finansowany jest z Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna.

_DSC3685.jpg
 


Galeria zdjęć:Autor: Iwona Wronka
Zdjęcia: UM w Bytomiu

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.