Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
18 grudnia 2018, Laura, Boguslaw, Gracjan

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Kolejny sukces polskiego karateki

Kolejny sukces polskiego karateki Data publikacji: 6 listopada 2017Polscy karatecy kolejny raz udowodnili, że należą do europejskiej i światowej elity w karate. Potwierdzili to podczas XXXIII Mistrzostw Europy w Karate Tradycyjnym, które rozegrane zostały 4 listopada w Kluż-Napoka w Rumunii. Seniorzy zdobyli 17 medali, w tym aż 12 złotych medali, 4 srebrne i 1 brązowy. Wśród nich po złoto sięgnął zawodnik MUKS Ippon Bytom – Michał Sowa.

Nasz zawodnik należy do grona najlepszych karateków w Polsce. Osiągnął nie tylko sukcesy w Polskiej Lidze Karate Tradycyjnego, ale również w Klubowych Mistrzostwach Europy i w Mistrzostwach Świata. Tym razem podczas Mistrzostw Europy w Karate Tradycyjnym wywalczył złoty medal w konkurencji fuku-go.

Ten sukces i złoty medal mistrzostw Europy to coś wyjątkowego w moim życiu i jest dla mnie olbrzymią motywacją do jeszcze większego wysiłku podczas treningów. Sięgnięcie po mistrzowski tytuł w debiucie w rywalizacji w gronie seniorów jest też efektem ciężkiej pracy, jaką wkładałem przez miniony rok – powiedział po zawodach Michał Sowa.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Na zdjęciu Michał Sowa - fot. www.karatebytom.pl

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.