Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
24 września 2018, Dora, Gerard, Teodor

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Nadzieje polskiego boksu na Memoriale Błażyńskiego

Młodzi bokserzy z Polski, Rosji, Ukrainy, Republiki Czeskiej oraz Anglii zaprezentują swoje umiejętności podczas XIII Memoriału im. Leszka Błażyńskiego. Na ringu zobaczymy również młodych, obiecujących zawodników – Damiana Durkacza i Oskara Safaryana. Zapraszamy 6 i 7 października do Teatru Rozbark. Wstęp wolny!

Lubisz ekstremalne biegi? Zapraszamy do Bytomia

Tym razem przed dwa dni /6 i 7 października/ biegacze będą zmagać się z ekstremalną trasą w Dolomitach Sportowej Dolinie, w trakcie której będą musieli pokonać zasieki, ściankę ruchomą, drabinkę poziomą, mokradła, tunel i wiele innych niespodzianek. Zapraszamy na kolejny bytomski Ekstremalny Bieg Harpagana.

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Kolejny sukces polskiego karateki

Kolejny sukces polskiego karateki Data publikacji: 6 listopada 2017Polscy karatecy kolejny raz udowodnili, że należą do europejskiej i światowej elity w karate. Potwierdzili to podczas XXXIII Mistrzostw Europy w Karate Tradycyjnym, które rozegrane zostały 4 listopada w Kluż-Napoka w Rumunii. Seniorzy zdobyli 17 medali, w tym aż 12 złotych medali, 4 srebrne i 1 brązowy. Wśród nich po złoto sięgnął zawodnik MUKS Ippon Bytom – Michał Sowa.

Nasz zawodnik należy do grona najlepszych karateków w Polsce. Osiągnął nie tylko sukcesy w Polskiej Lidze Karate Tradycyjnego, ale również w Klubowych Mistrzostwach Europy i w Mistrzostwach Świata. Tym razem podczas Mistrzostw Europy w Karate Tradycyjnym wywalczył złoty medal w konkurencji fuku-go.

Ten sukces i złoty medal mistrzostw Europy to coś wyjątkowego w moim życiu i jest dla mnie olbrzymią motywacją do jeszcze większego wysiłku podczas treningów. Sięgnięcie po mistrzowski tytuł w debiucie w rywalizacji w gronie seniorów jest też efektem ciężkiej pracy, jaką wkładałem przez miniony rok – powiedział po zawodach Michał Sowa.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Na zdjęciu Michał Sowa - fot. www.karatebytom.pl

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.