Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
21 marca 2018, Lubomir, Benedykt, Mikolaj

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Hokeistki z tytułem Mistrza Polski

Bytomskie hokeistki zdobyły dziś /17 marca/ po raz trzeci z rzędu tytuł Mistrza Polski. W decydującym meczu TMH Polonia Bytom pokonała 3:1 zespół GKS Stoczniowiec Gdańsk.

Weź udział w Bytom Spartan Sprint & Super

Ta jedna z najbardziej ekstremalnych imprez biegowych, która odbywa się w Ameryce Północnej oraz Europie już 24 marca zawita do naszego miasta. Na terenie Armady Golf Club biegacze będą musieli zmierzyć się nie tylko z trudną trasą pełną przeszkód, ale również ze swoimi słabościami.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Kolejny rewelacyjny występ Czarnych Bytom

Kolejny rewelacyjny występ Czarnych Bytom Data publikacji: 5 kwietnia 20179 medali, w tym aż cztery złote wywalczyli indywidualnie nasi judocy i judoczki podczas Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorek w Poznaniu. Z kolei męska i kobieca drużyna zdobyły dwa tytuły wicemistrza Polski.

Wśród złotych medalistów swoją świetną formę potwierdził Patryk Łosiak, który w kategorii do 60 kg obronił tytuł z 2016 roku. Pozostali złoci medaliści to: Paulina Dziopa w kategorii do 78 kg, Patryk Walczyk w kategorii do 74 kg oraz Dominik Majowski w kategorii do 100 kg. Kolejne medale, tym razem srebrne, wywalczyli dla naszego klubu: Kacper Kaczor w kategorii do 66 kg, Daria Tymann w kategorii do 78 kg oraz Klaudia Kabata w kategorii do 70 kg. Brązowe krążki przywieźli do Bytomia: Oliwia Woźniak w kategorii do 78 kg i Paweł Drzymał w kategorii do 81 kg.

Srebrne medale wywalczyły również nasze drużyny męska i kobieca, w składzie:
Kobiety - Karolina Chojnacka, Aleksandra Kaleta, Agnieszka Ukuś, Agnieszka Makosz, Karolina Cichy, Alicja Lewandowska, Klaudia Kabata, Wiktoria Marciniak, Daria Tymann, Paulina Dziopa, Oliwia Woźniak, Justyna Gołąb;
Mężczyźni - Bolesław Flejma, Patryk Łoziak, Kacper Kaczor, Mateusz Chojnacki, Patryk Walczyk, Filip Niedziela, Oskar Burzyk, Paweł Drzymał, Jakub Ozimek, Łukasz Liberda, Dominik Majowski.

Przypomnijmy, że medale wywalczone w Poznaniu to kolejny sukces Czarnych Bytom. W marcu nasi judocy i judoczki podczas Pucharu Polski Juniorek i Juniorów Młodszych zdobyli 10 medali, w tym trzy złote. Wspaniałe osiągnięcia naszych reprezentantów to dowód na to, że bytomskie judo należy do krajowej czołówki, a nasi zawodnicy mogą konkurować z najlepszymi nie tylko w kraju, a również na całym świecie.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: GKS Czarni Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.