Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 stycznia 2019, Marian, Jan, Antoni

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Żałoba narodowa po śmierci prezydenta Pawła Adamowicza

Pogrzeb prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza odbędzie się w sobotę, 19 stycznia. Zgodnie z decyzją Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej od piątku, 18 stycznia od godziny 17.00, do soboty, 19 stycznia do godziny 19.00 w kraju będzie obowiązywać żałoba narodowa.

Bytomianie uczcili pamięć Pawła Adamowicza

Minutą ciszy bytomianie uczcili dzisiaj, 15 stycznia pamięć zmarłego wczoraj Pawła Adamowicza. Wielu mieszkańców w milczeniu zapaliło znicze i modliło się za prezydenta Gdańska. Przypomnijmy, że w niedzielę, 13 stycznia doszło do brutalnego ataku na Pawła Adamowicza, w wyniku którego kilkanaście godzin później zmarł.

Rekordowy finał w Bytomiu

W minioną niedzielę, już po raz 27. Bytom i cała Polska, pokazali, że warto pomagać. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w tym roku w naszym mieście obfitował w wiele atrakcji.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Kolejny inwestor ruszył z produkcją

Data publikacji: 31 października 2018W pełni zautomatyzowane dwie linie produkcyjne do wytwarzania pieczywa zamrożonego otwarła dzisiaj, 31 października firma MROZPAK Sp. z o.o. przy ul. Bernardyńskiej w Bytomiu. To kolejny już inwestor, który zdecydował się ulokować swój biznes w Bytomiu.

Ogromnie się cieszę, że kolejny inwestor zaufał naszemu miastu i zdecydował się tutaj zainwestować. To świadczy o tym, że Bytom to dobre miasto na lokowanie biznesu – mówił podczas konferencji prasowej z okazji rozpoczęcia produkcji w firmie MROZPAK prezydent Bytomia, Damian Bartyla. Szczególnie ważne jest, że około 90% pracowników firmy to mieszkańcy Bytomia. To właśnie dzięki takim inwestycjom mamy szansę na zmniejszenie bezrobocia, które w porównaniu do 2012 roku spadło o blisko 60 % - dodał prezydent Bartyla.

Firma MROZPAK Sp. z o.o. jest zakładem specjalizującym się w produkcji wypieków głęboko mrożonych, które dostarcza na rynek krajowy oraz Unii Europejskiej. Posiadane przez firmę magazyny, a także jedna z najnowszych technologii wytwarzania pieczywa zamrożonego, umożliwia zakładowi ciągłość dostaw i poszerzanie swojego asortymentu.

Jak podkreślała Wioletta Matusik, kierownik Działu Jakości, cała produkcja odbywa się w hali o powierzchni ok. 5 000 m2, a firma zatrudnia obecnie 30 pracowników. W przyszłości zamierza zwiększyć obsługę zakładu do 70 osób.

Galeria zdjęć:Autor: ww
Zdjęcia: UM Bytom/Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.