Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 czerwca 2018, Gerwazy, Protazy, Julianna

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Platforma konsultacji

Informacja o wszczęciu procedury konsultacyjnej projektów aktów prawa miejscowego w dziedzinach dot. działalności statutowej ngo. Konsultacje uznaje się za ważne bez względu na liczbę podmiotów biorących w nich udział. Ich wynik jest zawsze brany pod uwagę, nie jest jednak wiążący dla organów miasta.

Małe Granty

Małe granty – oferty złożone przez ngo na realizację zadania publicznego z pominięciem otwartego konkursu ofert, których wartość nie przekracza 10.000 zł, a okres realizacji wynosi do 90 dni. Każdy, w terminie 7 dni od dnia zamieszczenia oferty może zgłosić uwagi dotyczące oferty. Zapraszamy.

Portal organizacji pozarządowych.

Portal dla organizacji oraz osób zainteresowanych życiem społecznym: wiadomości, ogłoszenia, praca, wolontariat, fundusze.

Kolejne spotkanie z historią

Kolejne spotkanie z historią Data publikacji: 18 kwietnia 2016„Kształtowanie się granic Polski po pierwszej wojnie światowej: Śląsk i Wileńszczyzna w roku 1921 – próba porównania”. To kolejny temat w ramach spotkania z historią w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bytomiu. Zapraszamy 22 kwietnia o 18.00.

Walka o granice Polski po zakończeniu I wojny światowej miała dramatyczny przebieg. Praktycznie z każdym z sąsiadów nasz kraj musiał toczyć zacięte boje o swoje granice. Najcięższe walki Polacy prowadzili z Niemcami oraz Rosjanami. Z kolei o Wileńszczyznę przyszło nam toczyć boje z państwem litewskim. Podczas wykładu organizatorzy spróbują odpowiedzieć na pytanie: Czy da się porównać walki o granice na Śląsku i Wileńszczyźnie oraz jaki miały przebieg i rezultat?

Na wykład zapraszają: Stowarzyszenie Gmin Regionu Południowo-Zachodniego Mazowsza, Urząd Miejski w Bytomiu i Miejska Biblioteka Publiczna w Bytomiu.

Autor: Tomasz Sanecki

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.