Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 marca 2018, Józef, Bogdan, Marek

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Uwaga! Zmiana siedziby Biura Terenowego ZUS w Bytomiu

Ważna zmiana dla klientów bytomskiego Biura Terenowego ZUS. Od 1 kwietnia nowa siedziba biura będzie znajdowała się w budynku przy ul. Karola Miarki 8. Dotychczasowa placówka mieszcząca się w budynku przy ul. Sądowej 8 zakończy działalność 31 marca.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Tu Metropolia - przyjdź, posłuchaj, zabierz głos

Na kolejną otwartą debatę z cyklu „Tu Metropolia”, poświęconą tematyce metropolitalnej, zapraszamy w środę, 14 marca, do Bytomia. Cykl spotkań organizowany jest przez Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolię.

Bytom płaci za pomysły!

10 tysięcy złotych za pomysł! Tyle płaci Bytom osobom kreatywnym, które mają receptę na bolączki miasta w obszarze społecznym. Wystarczy dobra idea i jej uzasadnienie - resztą, czyli realizacją pomysłu zajmie się już ktoś inny.

Rusza kolejna edycja Nagrody Gospodarczej Prezydenta Bytomia

Prezydent Bytomia i Bytomska Rada Biznesu zapraszają bytomskich przedsiębiorców do udziału w konkursie na Firmę Roku i Mikrofirmę Roku.

W Bytomiu przebudują drogi za prawie 14 mln

Jeszcze w tym roku przebudowane zostaną ul. Katowicka, Frenzla, skrzyżowanie ul. Wrocławskiej i Reja oraz Aleja Jana Pawła II. W sumie na realizację tych inwestycji miasto wyda prawie 14 mln zł, z czego aż 10 mln pochodzi z Metropolitalnego Funduszu Solidarności. Pierwsze przetargi ruszą już w marcu.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Kolejne projekty wybrane do dofinansowania

Kolejne projekty wybrane do dofinansowania Data publikacji: 30 listopada 2017Trzy kolejne projekty w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji zaplanowane do wsparcia z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego zostały wybrane do dofinansowania. Powody do zadowolenia ma m.in. Rozbark, który czeka kompleksowa odnowa.
 
Za kwotę 12 mln zł powstaną w Rozbarku miejsca, na które czekali mieszkańcy tej części Bytomia i na które zwracali uwagę podczas tworzenia Gminnego Programu Rewitalizacji. W założeniach tego projektu, który z pewnością wpłynie na poprawę jakości życia, znalazła się m.in. budowa promenady wraz z zielenią oraz elementami architektonicznymi.
 
Zagospodarowane zostaną tereny po wyburzonych budynkach (przy ul. Siennej/Pszczyńskiej, zabudowania przy ul. Witczaka 40, ul. Musialika 1-3, oficyna przy ul. Musialika 18, budynek wraz z oficyną przy ul. Alojzjanów 28 i oficyna przy ul. Alojzjanów 26). Powstaną tam place zabaw i ogródki ziołowo - warzywno-kwiatowe.
 
Nowe oblicze zyskają też okolice placu św. Barbary, ul. Kochanowskiego/Reymonta/Królowej Jadwigi, skweru „Szynol” oraz tereny pomiędzy ul. Alojzjanów i parkingiem przy ul. Staffa, a także miejsca przy ul. Alojzjanów/Musialika. Kwota, o którą wnioskowało miasto opiewa na 10 mln 200 tys. zł.

Rewitalizacja czeka też budynek Bytomskiego Centrum Kultury (III etap). Zakres projektu obejmuje prace remontowe dachu, elewacji, fundamentów,  pomieszczeń, instalacji. Obiekt zostanie też dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Całość ma kosztować  7 mln 774 tys.zł, a dofinansowanie wynosi prawie 6 mln zł. Po modernizacji będą tam prowadzone zajęcia z edukacji zawodowej i społecznej dla osób wykluczonych lub zagrożonych wykluczeniem społecznym.

Kolejnym projektem w ramach OSI, jest Program terapii dla młodzieży realizowany przez Centrum Interwencji Kryzysowej i Przeciwdziałania Uzależnieniom. Celem projektu jest modernizacja budynku w celu dostosowania pomieszczeń do prowadzenia terapii indywidualnej i grupowej dla osób, w tym młodzieży, eksperymentujących lub uzależnionych od środków psychoaktywnych, uzależnionych od alkoholu, rodzin osób uzależnionych oraz rodzin nieradzących sobie w rolach opiekuńczo-wychowawczych.
 
Przedmiotem projektu jest remont, przebudowa i zmiana sposobu użytkowania pomieszczeń, obejmujące m.in. prace remontowe, w tym: modernizację klatki schodowej i korytarza, adaptację obecnych pomieszczeń hostelu i Ośrodka Interwencji Kryzysowej  na rzecz prowadzenia terapii, modernizację pomieszczeń terapeutycznych.


Koszt całkowity projektu to ponad milion zł. Dofinansowanie wynosi: 887 366,85 zł

Autor: AK
Zdjęcia: fot. FotoLoto

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.