Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
25 listopada 2017, Katarzyna, Erazm, Klemens

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Kolejne pieniądze na ratowanie cmentarza

Kolejne pieniądze na ratowanie cmentarza Data publikacji: 3 listopada 2016Prawie 8 tys. zł zebrano podczas kwesty na cmentarzu Mater Dolorosa. Podobnie, jak w latach ubiegłych, datki zostaną przeznaczone na brukowanie cmentarnych alejek.

Wśród kwestujących byli m.in. Damiana Bartyla, Prezydent Bytomia, Andrzej Wężyk, Przewodniczący Rady Miejskiej oraz Krzysztof Przybylski, Sekretarz Miasta.

Pieniądze na brukowanie alejek zabytkowego cmentarza zbierano już po raz czwarty. Jak podkreślał ks. Dariusz Grzeszczak, proboszcz parafii, o poprawę stanu nekropolii i znajdującego się na niej drzewostanu zabiegali ludzie odwiedzający groby bliskich. Za pieniądze z kwest wybrukowano już 3,5 tys. m2 alejek. Zostało jeszcze 1,5 tys. m2.

Cmentarz Mater Dolorosa powstał w XVII wieku. Poświęcony został w 1866 roku. Jest on najważniejszą nekropolią Bytomia, zarówno pod względem historycznym, jak i wartości zabytkowej. Do rejestru zabytków został wpisany w 1987 roku.

Galeria zdjęć:Autor: iwo
Zdjęcia: UM w Bytomiu, fot. H. Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.