Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
14 grudnia 2018, Alfred, Izydor

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Kolejne kluby sportowe prowadzą nabory

Kolejne kluby sportowe prowadzą nabory Data publikacji: 12 września 2017Klub Karate Tradycyjnego MUKS Ippon Bytom oraz MLKS Czarna Strzała prowadzą nabory do swoich sekcji.  Przypomnijmy, że do 20 września trwa również nabór do sekcji judo Czarnych Bytom. Warto dodać, że każdy ze wspomnianych klubów ma na swoim koncie krajowej i międzynarodowe sukcesy.

W bytomskim Klubie Karate Tradycyjnego MUKS Ippon rozpoczął  się nabór do nowych sekcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Klub działa od 24 lat i wychował wielu medalistów mistrzostw Polski, Europy i świata. MUKS Ippon posiada licencję Polskiego Związku Karate Tradycyjnego, organizuje obozy, zawody, egzaminy i szkolenia, a ćwiczy w nim kilkaset osób w wieku od 5 lat  do seniorów.

Jeśli chcesz poprawić swoją kondycję fizyczną, nauczyć się samoobrony, startować w zawodach, poznać nowych, fascynujących ludzi, ćwiczyć w grupie rówieśników to zapraszamy do najlepszego klubu na  Śląsku i jednego z najlepszych w Polsce.

Po więcej szczegółów zapraszamy na www.karatebytom.pl lub pod nr tel.: 601 463 560.

Nabór do sekcji łuczniczej, który potrwa do 28 września, prowadzi z kolei klub Czarna Strzała Bytom. Klub poszukuje zawodników do dwóch grup treningowych: młodzież w wieku od 13 do 16 lat oraz dzieci od 9 do 12 lat.

Podstawą zapisów i uczestnictwa w zajęciach sportowych jest złożenie deklaracji członkowskiej i opłata składki wpisowej w wysokości 30 zł oraz składki członkowskiej w wysokości 50 zł.

Więcej szczegółów dotyczących zapisów znajdziecie na stronie www.czarnastrzala.com.pl

Warto dodać, że łucznicy i łuczniczki Czarnej Strzały przygotowują się do Klubowych Mistrzostw Europy, które odbędą się od 16 do 17 września w rumuńskiej miejscowości Iasi. Po dobrym sezonie na arenie ogólnopolskiej, zawodnicy trenera Dawida Michalskiego chcą sięgnąć po więcej i stanąć w pojedynku z klubami z całej Europy. Zespół kobiet wystąpi w składzie: Kinga Grzyśka, Anna Pieprzyca i Klaudia Szmit, a drużynę mężczyzn reprezentować będą Bartosz Filip, Mateusz Turek i Igor Wolski.

Nie jest to pierwszy start bytomian w imprezie tej rangi. Przypomnijmy, że bytomscy łucznicy po raz pierwszy wzięli udział w Klubowym Pucharze Europy we Francji (2012), następnie w słoweńskim Kamniku (2013) oraz w Rovereto (2014) we Włoszech. Zespół damski Czarnej Strzały dwukrotnie uplasował się w najlepszej ósemce europejskich drużyn. Bytomscy zawodnicy mają w tym sezonie czym się pochwalić. Zdobyte medale Mistrzostw Polski oraz wysokie pozycje w tabeli Generalnej Ekstraligi Łuczniczej tylko potwierdzają dobrą dyspozycję naszych zespołów.
 

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: MLKS Czarna Strzała

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.