Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
21 września 2018, Hipolit, Mateusz, Daria

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Kolejne boisko sportowe zostanie zmodernizowane - kosztem około 3,5 mln zł

Kolejne boisko sportowe zostanie zmodernizowane - kosztem około 3,5 mln zł Data publikacji: 11 października 2016Już wkrótce rozpoczną się prace związane z ogłoszeniem przetargu na modernizację boiska treningowego ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Olimpijskiej. 5 października zarząd Bytomskiego Sportu podpisał umowę z Ministerstwem Sportu i  Turystyki na dofinansowanie inwestycji. Nasze miasto otrzyma ponad 1,5 mln złotych, a całkowity koszt modernizacji wyniesie około 3,5 mln zł.

W ramach prac przewidziana jest kompleksowa modernizacja boiska piłkarskiego przy ul. Olimpijskiej, gdzie na co dzień trenują piłkarze Polonii Bytom, uczniowie Szkół Mistrzostwa Sportowego, sekcji piłki nożnej kobiet oraz podopieczni Akademii Piłkarskiej. Zgodnie z projektem modernizacji planujemy nie tylko wyremontować boisko, ale dostosować obiekt dla potrzeb osób niepełnosprawnych, w tym zbudować trybunę dla osób korzystających z wózków inwalidzkich, przeznaczoną do oglądania rozgrywek piłkarskich – mówi Jakub Snochowski, prezes Bytomskiego Sportu. Dla niepełnosprawnych dostosowane zostaną również miejsca parkingowe, a także nowy ciąg komunikacyjny, który poprawi i ułatwi poruszanie się po obiekcie – dodaje prezes.

Przetarg na modernizację boiska zostanie ogłoszony jeszcze w tym roku, a pierwsze prace ruszą prawdopodobnie w pierwszym półroczu 2017 roku. Całkowity koszt inwestycji wyniesie około 3,5 mln złotych, z czego 1 596 100 zł będzie pochodziło z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Po gruntownym remoncie obiekt będzie ogólnodostępny.

Modernizacja boiska przy ul. Olimpijskiej to kolejna inwestycja sportowa w naszym mieście. Przypomnijmy, w tym roku oddano za 2,8 mln złotych nowe boisko z trawą syntetyczną w Bytomiu – Szombierkach przy ul. Frycza – Modrzewskiego, zaś w przyszłym roku rozpocznie się modernizacja boiska piłkarskiego przy ul. Dzierżonia /Bytom – Miechowice/. Koszt tego przedsięwzięcia wyniesie ponad 4 mln. Łącznie więc wszystkie trzy inwestycje sportowe będą kosztować 10,3 mln złotych.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Bytomski Sport

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.