Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
16 października 2018, Florentyny, Ambrozego, Gawla

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Kolejna rowerowa Masa Krytyczna przed nami

Kolejna rowerowa Masa Krytyczna przed nami Data publikacji: 27 kwietnia 2017Już po raz 94. rowerzyści w Bytomiu wezmą udział w Masie Krytycznej i przejadą ulicami naszego miasta. Zapraszamy wszystkich cyklistów jutro, 28 kwietnia o 18.00 na bytomski Rynek.

Udział w niej mogą wziąć tylko osoby, które mają sprawny rower wyposażony w obowiązkowe oświetlenie (lampa z przodu i z tyłu) – mówi Roman Badura, organizator imprezy. Warto zabrać ze sobą kamizelką odblaskową i – co najważniejsze – kask. W ten sposób dbamy nie tylko o swoje bezpieczeństwo, ale również innych uczestników ruchu drogowego – podkreśla Badura.

Rowerzyści przejadą następującą trasą, liczącą ok. 12 km: bytomski Rynek, Piastów Bytomskich, Katowicką, Jagielońską, Plac Wolskiego, Powstańców Warszawskich, Wrocławską, Łużycką, Olimpijską, Tarnogórską, Aleją Legionów, Axentowicza, Plac Rodła, Fałata, Kraszewskiego, Aleją Legionów, Piekarską, Orląt Lwowskich, Plac Słowiański, Prusa, Plac Słowiański, Orląt Lwowskich, Oświęcimską, Powstańców Śląskich, Gwarecką, Gallusa, Witczaka, Staffa, Szafranka, Alojzjanów, Musialika, Rodziewiczówny, Kingi, Plac Barbary, Brzezińską, Kochanowskiego, Siemianowicką, Sienną, Pszczyńską, Chorzowską, Witczaka, Piłsudskiego, Podgórną - zakończenie Rynek.

Przypomnijmy, że Bytomska Masa Krytyczna po raz pierwszy odbyła się w naszym mieście w lipcu 2009 roku. Do końca 2010 roku odbywała się w każdy przedostatni piątek miesiąca, zaś od stycznia 2011 roku miłośnicy jednośladów spotykają się w każdy ostatni piątek miesiąca. Pod hasłem „My nie blokujemy ruchu, my jesteśmy ruchem” przejeżdżają ulicami naszego miasta kilkunastokilometrową trasę. Do naszego miasta tradycję Masy Krytycznej sprowadził Roman Badura ze stowarzyszenia Rowerowy Bytom.

Zobacz trasę

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.