Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
16 lipca 2018, Maria, Stefan, Eustachy

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Wakacyjne warsztaty dla dzieci

Wakacyjne warsztaty już od poniedziałku, 25 czerwca! Zapraszamy młodych filmowców, sportowców, muzyków, kuglarzy, malarzy, ekologów i konstruktorów latawców do Becekobusa, który znów wyruszy na ulice Bytomia. Sprawdzajcie rozkład jazdy i zapisujcie się na zajęcia. Dobra zabawa gwarantowana!

Miłośnicy militariów zjechali do Bytomia

Ziemia drżąca pod kołami wojskowych pojazdów. Ryk silników i huk wystrzałów. Już po raz czternasty miłośnicy militariów z całego kraju przyjechali do naszego miasta, by zaprezentować bytomskiej publiczności swoją kolekcję uzbrojenia.

Walczymy z mafią śmieciową

Nasze postulaty to nie tylko puste słowa na papierze. To konkretne propozycje, których wprowadzenie w krótkim czasie pozwoli rozwiązać problem nielegalnego składowania odpadów – mówił prezydent Damian Bartyla podczas dzisiejszej /12 czerwca/ konferencji prasowej.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Kolędy na stacji Bytom

Kolędy na stacji Bytom Data publikacji: 7 stycznia 2018Najpierw była wielka akcja sprzątania bytomskiego dworca kolejowego, która zwróciła uwagę na potrzebę jego gruntownego remontu. Gdy w 2014 r. hala dworca zyskała nowe oblicze, bytomianie uznali, że warto nadać tej przestrzeni nowe znaczenie. I tak się stało. Już po raz drugi na dworcu popłynęły melodie najpiękniejszych kolęd i pastorałek.

W kolędowaniu wziął udział prezydent Damian Bartyla, który wspólnie z dziećmi otworzył uroczystość, a także złożył noworoczne życzenia mieszkańcom miasta.

W imprezie na dworcu PKP wzięło udział ok 500 osób. Cieszymy się, że zaproszenie do wspólnego kolędowania przyjęło tak wielu bytomian, a wśród nich wiele rodzin z dziećmi
– mówił Tomasz Kasperek, organizator Noworocznego kolędowania na dworcu PKP.

Publiczność wysłuchała świątecznych utworów w wykonaniu zespołu „Latorośle i przyjaciele” działającego do wielu lat przy parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa przy ul. Pułaskiego.

Doskonale przyjęty został też występ młodej, bytomskiej wokalistki Olivii Klinke. Oliwia jest uczennicą VI klasy Szkoły Podstawowej nr 28, a jej talent będzie można podziwiać już 27 stycznia na ekranie Dwójki, gdzie młoda artystka wystąpi w pierwszej polskiej edycji The Voice Kids.

Jak zapowiada Tomasz Kasperek, zainteresowanie imprezą i pozytywny jej odbiór przez mieszkańców jest wielką motywacją do tego, by kontynuować ideę integracji poprzez wspólne kultywowanie świątecznych tradycji.

Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.