Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
15 października 2018, Jadwigi, Teresy, Brunona

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Rekreacja nad Bytomką? Już wkrótce będzie to możliwe!

To jedna z największych inwestycji sportowo – rekreacyjnych w naszym mieście w ostatnich latach. Za ponad 24 mln zł zrekultywowany zostanie blisko 30 ha obszar terenów poprzemysłowych w pobliżu rzeki Bytomki, na granicy Szombierek i Łagiewnik. Prace wchodzą już w decydującą fazę, a ich planowane zakończenie to maj 2019 roku.

Bytom zmienia się na lepsze. To widać!

Spadek bezrobocia, nowi inwestorzy tworzący miejsca pracy, wielomilionowe inwestycje miejskie z rewitalizacją miasta na czele, a także programy dla seniorów, poprawa bezpieczeństwa oraz walka o czysty Bytom. To tylko niektóre działania, jakie w ostatnich latach realizowane są w naszym mieście.

Ponad 41 mln zł dofinansowania na rewitalizację Bobrka

Bardzo się cieszę, że kolejny projekt w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji otrzymał dofinansowanie. Dowodzi to, że proces rewitalizacji Bytomia nie jest zagrożony, a przygotowane przez nas wnioski są dobre – mówi prezydent Bytomia, Damian Bartyla.

800 nowych mieszkań powstanie w Bytomiu

Budowę ponad 800 nowych mieszkań w Bytomiu zapowiedział podczas konferencji prasowej prezydent Damian Bartyla.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Szkody górnicze - wnioski o dokonanie napraw

Przekazujemy informacje pomocne przy ubieganiu się o naprawę szkód górniczych.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Kolędy na stacji Bytom

Kolędy na stacji Bytom Data publikacji: 7 stycznia 2018Najpierw była wielka akcja sprzątania bytomskiego dworca kolejowego, która zwróciła uwagę na potrzebę jego gruntownego remontu. Gdy w 2014 r. hala dworca zyskała nowe oblicze, bytomianie uznali, że warto nadać tej przestrzeni nowe znaczenie. I tak się stało. Już po raz drugi na dworcu popłynęły melodie najpiękniejszych kolęd i pastorałek.

W kolędowaniu wziął udział prezydent Damian Bartyla, który wspólnie z dziećmi otworzył uroczystość, a także złożył noworoczne życzenia mieszkańcom miasta.

W imprezie na dworcu PKP wzięło udział ok 500 osób. Cieszymy się, że zaproszenie do wspólnego kolędowania przyjęło tak wielu bytomian, a wśród nich wiele rodzin z dziećmi
– mówił Tomasz Kasperek, organizator Noworocznego kolędowania na dworcu PKP.

Publiczność wysłuchała świątecznych utworów w wykonaniu zespołu „Latorośle i przyjaciele” działającego do wielu lat przy parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa przy ul. Pułaskiego.

Doskonale przyjęty został też występ młodej, bytomskiej wokalistki Olivii Klinke. Oliwia jest uczennicą VI klasy Szkoły Podstawowej nr 28, a jej talent będzie można podziwiać już 27 stycznia na ekranie Dwójki, gdzie młoda artystka wystąpi w pierwszej polskiej edycji The Voice Kids.

Jak zapowiada Tomasz Kasperek, zainteresowanie imprezą i pozytywny jej odbiór przez mieszkańców jest wielką motywacją do tego, by kontynuować ideę integracji poprzez wspólne kultywowanie świątecznych tradycji.

Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.