Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 stycznia 2019, Marta, Henryk, Mariusz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Żałoba narodowa po śmierci prezydenta Pawła Adamowicza

Pogrzeb prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza odbędzie się w sobotę, 19 stycznia. Zgodnie z decyzją Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej od piątku, 18 stycznia od godziny 17.00, do soboty, 19 stycznia do godziny 19.00 w kraju będzie obowiązywać żałoba narodowa.

Bytomianie uczcili pamięć Pawła Adamowicza

Minutą ciszy bytomianie uczcili dzisiaj, 15 stycznia pamięć zmarłego wczoraj Pawła Adamowicza. Wielu mieszkańców w milczeniu zapaliło znicze i modliło się za prezydenta Gdańska. Przypomnijmy, że w niedzielę, 13 stycznia doszło do brutalnego ataku na Pawła Adamowicza, w wyniku którego kilkanaście godzin później zmarł.

Rekordowy finał w Bytomiu

W minioną niedzielę, już po raz 27. Bytom i cała Polska, pokazali, że warto pomagać. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w tym roku w naszym mieście obfitował w wiele atrakcji.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Kolędy na stacji Bytom

Kolędy na stacji Bytom Data publikacji: 7 stycznia 2018Najpierw była wielka akcja sprzątania bytomskiego dworca kolejowego, która zwróciła uwagę na potrzebę jego gruntownego remontu. Gdy w 2014 r. hala dworca zyskała nowe oblicze, bytomianie uznali, że warto nadać tej przestrzeni nowe znaczenie. I tak się stało. Już po raz drugi na dworcu popłynęły melodie najpiękniejszych kolęd i pastorałek.

W kolędowaniu wziął udział prezydent Damian Bartyla, który wspólnie z dziećmi otworzył uroczystość, a także złożył noworoczne życzenia mieszkańcom miasta.

W imprezie na dworcu PKP wzięło udział ok 500 osób. Cieszymy się, że zaproszenie do wspólnego kolędowania przyjęło tak wielu bytomian, a wśród nich wiele rodzin z dziećmi
– mówił Tomasz Kasperek, organizator Noworocznego kolędowania na dworcu PKP.

Publiczność wysłuchała świątecznych utworów w wykonaniu zespołu „Latorośle i przyjaciele” działającego do wielu lat przy parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa przy ul. Pułaskiego.

Doskonale przyjęty został też występ młodej, bytomskiej wokalistki Olivii Klinke. Oliwia jest uczennicą VI klasy Szkoły Podstawowej nr 28, a jej talent będzie można podziwiać już 27 stycznia na ekranie Dwójki, gdzie młoda artystka wystąpi w pierwszej polskiej edycji The Voice Kids.

Jak zapowiada Tomasz Kasperek, zainteresowanie imprezą i pozytywny jej odbiór przez mieszkańców jest wielką motywacją do tego, by kontynuować ideę integracji poprzez wspólne kultywowanie świątecznych tradycji.

Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.