Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 stycznia 2019, Marta, Henryk, Mariusz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

Kolędnicy z Ukrainy w Bytomiu

Kolędnicy z Ukrainy w Bytomiu Data publikacji: 11 stycznia 2018Tradycji stało się zadość. Jak co roku w okresie noworocznym do naszego miasta zawitali artyści z Żytomierza (Ukraina) - miasta partnerskiego Bytomia. 10 stycznia w kościele św. Jacka w Rozbarku mogliśmy wysłuchać kolęd i pastorałek w ich wykonaniu.

Z repertuarem polskich i ukraińskich kolęd, pastorałek oraz pieśni ludowych, przyjechali zwycięzcy eliminacji XII Festiwalu Polskiej Kolędy na Żytomierszczyźnie.

W ramach trwającej do 15 stycznia wizyty goście z Ukrainy odwiedzą m.in. Klasztor Paulinów na Jasnej Górze, zwiedzą częstochowskie Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II oraz Bytom, wezmą także udział w warsztatach z artystami Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”. Kolędnicy zaprezentują się podczas występów m.in: w Pilicy,  Chorzowie, Katowicach i Będzinie.

Warto dodać, że Żytomierz, będący miastem partnerskim Bytomia, jest największym ośrodkiem skupiającym Polaków na Ukrainie. Zanim miasto stało się częścią Imperium Rosyjskiego i Związku Radzieckiego, do czasu II rozbioru Polski wchodziło w skład Rzeczypospolitej.

Galeria zdjęć:Autor: Biuro Prasowe UM w Bytomiu
Zdjęcia: arc. UM Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.