Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
20 lipca 2018, Czeslaw, Hieronim, Fryderyk

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Muzyczne lato w Parku Miejskim

Przez kolejne dwa miesiące w każdą niedzielę bytomski Park Miejski będzie rozbrzmiewać muzyką: klezmerską, rosyjską, grecką czy włoską.

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

Kolęda po lwowsku

Kolęda po lwowsku Data publikacji: 8 stycznia 2018Miłośnicy lwowskich klimatów wypełnili salę w Młodzieżowym Domu Kultury nr 1, gdzie wczoraj /7 stycznia/ zabrzmiały m.in. kolędy, pastorałki w wykonaniu Kabaretu Kresowego Paka Rycha.

Przypomnijmy, że Paka Rycha powstała w 2002 roku. Zespół prowadzi Ryszard Gerliński. Na repertuar kabaretu składają się piosenki o tematyce lwowskiej powstałe przed, jak i po wojnie, utwory patriotyczne, harcerskie, turystyczne, a także liczne kolędy i pastorałki.

Nasze programy, choć z założenia adresowane do lwowiaków, bo akcentujemy w nich naszą tęsknotę za Lwowem, przyciągają także ludzi niezwiązanych z Kresami. Zwłaszcza takie imprezy, jak wspólne kolędowanie czy śpiewanie pieśni patriotycznych – mówił Ryszard Gerliński, szef kabaretu, autor większości tekstów i scenariuszy do przedstawień.

Kabaret Kresowy Paka Rycha ma na koncie kilka dużych premier m.in.: „Wszędzie dobrze, we Lwowie najlepiej”, „Zaproszenie do Lwowa”, „Znów idziemy przez Lwów”, "Powróćmy jak za dawnych lat", a także wiele innych programów estradowych.

W skład zespołu wchodzą: Ryszard Gerliński, Krystyna Borys, Elżbieta Maciupa, Justyna Szornal-Gerlińska, Janusz Sawicki, Bartosz Szymański.

Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.