Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
23 września 2018, Tekla, Boguslaw

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

800 nowych mieszkań powstanie w Bytomiu

Budowę ponad 800 nowych mieszkań w Bytomiu zapowiedział podczas konferencji prasowej prezydent Damian Bartyla.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Szkody górnicze - wnioski o dokonanie napraw

Przekazujemy informacje pomocne przy ubieganiu się o naprawę szkód górniczych.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Kogo obchodzą marzenia psów?

Kogo obchodzą marzenia psów? Data publikacji: 18 grudnia 2013Do 7 stycznia w Biurze Promocji Bytomia na Rynku 7 będzie można oglądać wystawę fotografii wykonanych przez miłośników zwierząt i wolontariuszy związanych z bytomskim Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt. Wystawie towarzyszyła wczoraj akcja adopcyjna, w której przygotowanie włączyło się wielu przyjaciół zwierząt. Rozstrzygnięto także konkurs dla dzieci „O czym marzy pies?”.

Co najważniejsze w trakcie trwania akcji pojawili się też ludzie dobrego serca, którzy postanowili przygarnąć czworonoga - cztery pieski wyszły z Biura Promocji Bytomia prosto do swojego nowego domu. Pies ze schroniska zmienił mojego męża – nauczył go uzewnętrzniać uczucia – mówi jedna z miłośniczek zwierząt, która od pewnego czasu jest szczęśliwą właścicielką czworonoga. Bez wątpienia schroniskowe zwierzęta potrafią wyjątkowo mocno okazywać swoją miłość i przywiązanie, na które po prostu trudno pozostać obojętnym. Przypominamy, że ci, którzy chcieliby odczarować los psów i kotów z placówki w Miechowicach (ul. Łaszyka 18) i zamienić ich kojec na ciepły dom, mogą to zrobić codziennie, także w sobotę i niedzielę. Adopcje są bezpłatne! Wystawa i akcja adopcyjna Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt zostały zorganizowane we współpracy z Referatem Przyrody Urzędu Miejskiego w Bytomiu.

Podczas akcji adopcyjnej rozstrzygnięto także konkurs „O czym marzy pies?”, w którym udział wzięły dzieci z bytomskich szkół podstawowych. W konkursie wystartowało 98 uczestników. Na pracach, wykonanych nierzadko z wyjątkową pieczołowitością, przedstawiane były nie tylko marzenia o kości i ciepłym legowisku, ale – co cieszy – także marzenia  o miłości i czułości właściciela, spacerku z opiekunem, drapaniu za uszkiem... Bo pies, podobnie jak człowiek, to istota społeczna.

Zobacz wyniki konkursu

Galeria zdjęć:Autor: Iwona Wronka
Zdjęcia: UM w Bytomiu

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.