Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 czerwca 2018, Gerwazy, Protazy, Julianna

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Miłośnicy militariów zjechali do Bytomia

Ziemia drżąca pod kołami wojskowych pojazdów. Ryk silników i huk wystrzałów. Już po raz czternasty miłośnicy militariów z całego kraju przyjechali do naszego miasta, by zaprezentować bytomskiej publiczności swoją kolekcję uzbrojenia.

Walczymy z mafią śmieciową

Nasze postulaty to nie tylko puste słowa na papierze. To konkretne propozycje, których wprowadzenie w krótkim czasie pozwoli rozwiązać problem nielegalnego składowania odpadów – mówił prezydent Damian Bartyla podczas dzisiejszej /12 czerwca/ konferencji prasowej.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Gwiazdy zjadą do Bytomia!

Na te kilka dni wypełnionych muzyką z niecierpliwością czekają miłośnicy dobrej zabawy z Bytomia i okolic. Znamy już nazwiska gwiazd, które wystąpią 21-24 czerwca podczas tegorocznych Dni Bytomia.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Kogo obchodzą marzenia psów?

Kogo obchodzą marzenia psów? Data publikacji: 18 grudnia 2013Do 7 stycznia w Biurze Promocji Bytomia na Rynku 7 będzie można oglądać wystawę fotografii wykonanych przez miłośników zwierząt i wolontariuszy związanych z bytomskim Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt. Wystawie towarzyszyła wczoraj akcja adopcyjna, w której przygotowanie włączyło się wielu przyjaciół zwierząt. Rozstrzygnięto także konkurs dla dzieci „O czym marzy pies?”.

Co najważniejsze w trakcie trwania akcji pojawili się też ludzie dobrego serca, którzy postanowili przygarnąć czworonoga - cztery pieski wyszły z Biura Promocji Bytomia prosto do swojego nowego domu. Pies ze schroniska zmienił mojego męża – nauczył go uzewnętrzniać uczucia – mówi jedna z miłośniczek zwierząt, która od pewnego czasu jest szczęśliwą właścicielką czworonoga. Bez wątpienia schroniskowe zwierzęta potrafią wyjątkowo mocno okazywać swoją miłość i przywiązanie, na które po prostu trudno pozostać obojętnym. Przypominamy, że ci, którzy chcieliby odczarować los psów i kotów z placówki w Miechowicach (ul. Łaszyka 18) i zamienić ich kojec na ciepły dom, mogą to zrobić codziennie, także w sobotę i niedzielę. Adopcje są bezpłatne! Wystawa i akcja adopcyjna Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt zostały zorganizowane we współpracy z Referatem Przyrody Urzędu Miejskiego w Bytomiu.

Podczas akcji adopcyjnej rozstrzygnięto także konkurs „O czym marzy pies?”, w którym udział wzięły dzieci z bytomskich szkół podstawowych. W konkursie wystartowało 98 uczestników. Na pracach, wykonanych nierzadko z wyjątkową pieczołowitością, przedstawiane były nie tylko marzenia o kości i ciepłym legowisku, ale – co cieszy – także marzenia  o miłości i czułości właściciela, spacerku z opiekunem, drapaniu za uszkiem... Bo pies, podobnie jak człowiek, to istota społeczna.

Zobacz wyniki konkursu

Galeria zdjęć:Autor: Iwona Wronka
Zdjęcia: UM w Bytomiu

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.