Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 grudnia 2018, Dariusz, Urban, Gabriela

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Wigilia ze świątecznym barszczem

Pieką się już pierniki, powstają świąteczne ozdoby, które będzie można zakupić na bożonarodzeniowym stoisku, a młodzi wykonawcy biorą udział w próbach do jasełek. To przygotowania Bytomskiej Wigilii, która odbędzie się w czwartek, 20 grudnia przy ul. Dworcowej 7.

Prezydent Mariusz Wołosz upublicznia wystąpienia pokontrolne NIK

W trosce o przejrzystość administracji, upubliczniamy wystąpienia pokontrolne, jakie sporządziła NIK po kontroli „Wybranych aspektów funkcjonowania Bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego Sp. z o.o.”.  – powiedział podczas dzisiejszej /6 grudnia/ konferencji prasowej, prezydent Bytomia Mariusz Wołosz.

Uwaga mieszkańcy! W wigilię, 24 grudnia Urząd Miejski w Bytomiu będzie nieczynny

W wigilię, 24 grudnia Urząd Miejski w Bytomiu /ul. Parkowa 2 i ul. Smolenia 35/ oraz Urząd Stanu Cywilnego /ul. Olejniczaka 22/ będą nieczynne.

Bytomskie projekty rekomendowane do ZIT

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 4, Ochotnicza Straż Pożarna w Suchej Górze, Szkoła Podstawowa Specjalna nr 2 – które ubiegają się o dofinansowanie na termomodernizację budynków – zostały wybrane do rekomendacji w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Rozbark - budowa promenady wchodzi w decydujący etap

Widać już pierwsze efekty prac, jakie realizowane są na Rozbarku. To właśnie tam w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji MZZiGK w Bytomiu realizuje inwestycję wartą około 12 mln zł. Jednym z jej elementów jest budowa promenady po dawnej kolei wąskotorowej, która ma połączyć ul. Pszczyńską z ul. Alojzjanów.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Kogo obchodzą marzenia psów?

Kogo obchodzą marzenia psów? Data publikacji: 18 grudnia 2013Do 7 stycznia w Biurze Promocji Bytomia na Rynku 7 będzie można oglądać wystawę fotografii wykonanych przez miłośników zwierząt i wolontariuszy związanych z bytomskim Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt. Wystawie towarzyszyła wczoraj akcja adopcyjna, w której przygotowanie włączyło się wielu przyjaciół zwierząt. Rozstrzygnięto także konkurs dla dzieci „O czym marzy pies?”.

Co najważniejsze w trakcie trwania akcji pojawili się też ludzie dobrego serca, którzy postanowili przygarnąć czworonoga - cztery pieski wyszły z Biura Promocji Bytomia prosto do swojego nowego domu. Pies ze schroniska zmienił mojego męża – nauczył go uzewnętrzniać uczucia – mówi jedna z miłośniczek zwierząt, która od pewnego czasu jest szczęśliwą właścicielką czworonoga. Bez wątpienia schroniskowe zwierzęta potrafią wyjątkowo mocno okazywać swoją miłość i przywiązanie, na które po prostu trudno pozostać obojętnym. Przypominamy, że ci, którzy chcieliby odczarować los psów i kotów z placówki w Miechowicach (ul. Łaszyka 18) i zamienić ich kojec na ciepły dom, mogą to zrobić codziennie, także w sobotę i niedzielę. Adopcje są bezpłatne! Wystawa i akcja adopcyjna Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt zostały zorganizowane we współpracy z Referatem Przyrody Urzędu Miejskiego w Bytomiu.

Podczas akcji adopcyjnej rozstrzygnięto także konkurs „O czym marzy pies?”, w którym udział wzięły dzieci z bytomskich szkół podstawowych. W konkursie wystartowało 98 uczestników. Na pracach, wykonanych nierzadko z wyjątkową pieczołowitością, przedstawiane były nie tylko marzenia o kości i ciepłym legowisku, ale – co cieszy – także marzenia  o miłości i czułości właściciela, spacerku z opiekunem, drapaniu za uszkiem... Bo pies, podobnie jak człowiek, to istota społeczna.

Zobacz wyniki konkursu

Galeria zdjęć:Autor: Iwona Wronka
Zdjęcia: UM w Bytomiu

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.