Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
16 grudnia 2017, Albina, Zdzislaw

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Już jest świąteczny rozkład jazdy KZK GOP

Komunikacyjny Związek Komunalny GOP w okresie weekendu przedświątecznego /16-17 grudnia/ oraz w okresie świąt i zimowej przerwy świątecznej 23 grudnia – 1 stycznia wprowadził zmiany w funkcjonowaniu komunikacji autobusowej i tramwajowej.

Kolejny odcinek Strzelców Bytomskich przebudowany

Kosztem ponad 730 tysięcy zł przebudowany został kolejny odcinek jednej z głównych ulic naszego miasta. Zakończyły się właśnie prace na odcinku ul. Strzelców Bytomskich od wiaduktu kolejowego /przy dawnej KWK „Powstańców Śląskich”/ do ul. Objazdowej.

Wokół zdrowia seniora

To temat przewodni konferencji „Zdrowie Seniora”, która 15 grudnia odbędzie się w Urzędzie Miejskim w Bytomiu. Podczas niej poruszone zostaną kwestie związane z chorobą  Alzheimera, chorobami narządu wzroku i słuchu oraz zaburzeniami równowagi ciała.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Szósta edycja Mieszkania dla Młodych

Dziewięć kolejnych lokali mieszkalnych czeka na chętnych do ich wynajęcia w ramach szóstej edycji programu „Mieszkania dla Młodych” w Bytomiu. Są to mieszkania do remontu, który najemca musi wykonać we własnym zakresie i na własny koszt przed zawarciem umowy najmu.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Chwalę, szanuję, akceptuję. Podsumowanie kampanii Drogowskaz dla rodzin kontynuacja

Chwalę, szanuję, akceptuję. Podsumowanie kampanii Drogowskaz dla rodzin kontynuacja Data publikacji: 3 grudnia 2017Rodzina na zakręcie. Co dalej? Jak reagować? Jak pomagać? – taki tytuł nosi zaplanowana na 6 grudnia konferencja podsumowująca drugą edycję kampanii społecznej I Ty możesz być dobrym rodzicem poświęconej problemowi przeciwdziałania przemocy wobec dzieci.

Do udziału w konferencji zaprosiliśmy m.in. pedagogów, pracowników socjalnych, kuratorów sądowych czy dzielnicowych, a więc osoby, które mają bezpośredni kontakt z rodziną. Podobnie jak podczas pierwszej edycji projektu, tak i teraz, koncentrujemy się na budowaniu zdrowych relacji w rodzinach
- mówi Marta Szmelcer, pomysłodawczyni i koordynatorka kampanii.

W programie środowej konferencji w Teatrze Rozbark znajdzie się m.in. wykład terapeutki Aleksandry Snoch dotyczący postaw rodziców zebranych na podstawie analizy ankiety oraz jej doświadczenia zawodowego czy spotkanie z ks. Bogdanem Peciem, dyrektorem Katolickiego Ośrodka Domu Nadziei, który podzieli się swoim doświadczeniem terapeuty rodzinnego w pracy z rodzinami młodzieży uzależnionej.

Podczas konferencji psycholog Sylwia Tymińska z Poradni Psychologiczno–Pedagogicznej przedstawi temat zranionego dzieciństwa, Joanna Kucharewicz ze Śląskiego Oddziału Terenowego Towarzystwa Rozwijania Aktywności  Dzieci „Szansa” omówi m.in. problem samotnego rodzicielstwa migracji zarobkowej oraz rodzin zrekonstruowanych.

Goście biorący udział w panelu porozmawiają o pracy pomagacza wspierającego rodzinę w trudnych sytuacjach życiowych. W dyskusji weźmie udział Wojciech Okoń z Centrum Interwencji Kryzysowej i Przeciwdziałania Uzależnieniom,  Monika Kowalska z Sądu Rejonowego, Katarzyna Wesołowska z Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie oraz aspirant Grzegorz Milewski z Komendy Miejskiej Policji.

Przypomnijmy, że tak jak w poprzedniej edycji, kampania wizerunkowa oparta była na znakach drogowych. Zdecydowaliśmy się na prosty, czytelny przekaz wykorzystując znaki ostrzegawcze do wyeksponowania czynności zakazanych, które mają destrukcyjny wpływ na rozwój dziecka. O tym jak budować relacje i radzić sobie z trudnymi sytuacjami w trakcie kampanii mówili też specjaliści podczas warsztatów dla rodziców – mówi Marta Szmelcer.

Projekt rozpoczął się we wrześniu warsztatami skierowanymi do grupy rodziców wytypowanych przez asystentów rodziny oraz do ojców przebywających w Areszcie Śledczym w Bytomiu.  

Odbyły się też spotkania z rodzicami w szkołach, bo jak podkreślają inicjatorzy akcji, o tym jak wychowywać dzieci, by ich nie skrzywdzić, należy uświadamiać nie tylko środowiska dysfunkcyjne. Na ulicach pojawiły się bilbordy i plakaty, a miejskie instytucje kolportowały ulotki informacyjne.

Początek konferencji o 10.00 w Teatrze Rozbark przy ul. Kilara 29.

Porjekt został dofinansowany przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.


Szczegółowy program konferencji.
 mopr1.jpg

Autor: AK

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.