Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 marca 2018, Józef, Bogdan, Marek

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Uwaga! Zmiana siedziby Biura Terenowego ZUS w Bytomiu

Ważna zmiana dla klientów bytomskiego Biura Terenowego ZUS. Od 1 kwietnia nowa siedziba biura będzie znajdowała się w budynku przy ul. Karola Miarki 8. Dotychczasowa placówka mieszcząca się w budynku przy ul. Sądowej 8 zakończy działalność 31 marca.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Tu Metropolia - przyjdź, posłuchaj, zabierz głos

Na kolejną otwartą debatę z cyklu „Tu Metropolia”, poświęconą tematyce metropolitalnej, zapraszamy w środę, 14 marca, do Bytomia. Cykl spotkań organizowany jest przez Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolię.

Bytom płaci za pomysły!

10 tysięcy złotych za pomysł! Tyle płaci Bytom osobom kreatywnym, które mają receptę na bolączki miasta w obszarze społecznym. Wystarczy dobra idea i jej uzasadnienie - resztą, czyli realizacją pomysłu zajmie się już ktoś inny.

Rusza kolejna edycja Nagrody Gospodarczej Prezydenta Bytomia

Prezydent Bytomia i Bytomska Rada Biznesu zapraszają bytomskich przedsiębiorców do udziału w konkursie na Firmę Roku i Mikrofirmę Roku.

W Bytomiu przebudują drogi za prawie 14 mln

Jeszcze w tym roku przebudowane zostaną ul. Katowicka, Frenzla, skrzyżowanie ul. Wrocławskiej i Reja oraz Aleja Jana Pawła II. W sumie na realizację tych inwestycji miasto wyda prawie 14 mln zł, z czego aż 10 mln pochodzi z Metropolitalnego Funduszu Solidarności. Pierwsze przetargi ruszą już w marcu.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Chwalę, szanuję, akceptuję. Podsumowanie kampanii Drogowskaz dla rodzin kontynuacja

Chwalę, szanuję, akceptuję. Podsumowanie kampanii Drogowskaz dla rodzin kontynuacja Data publikacji: 3 grudnia 2017Rodzina na zakręcie. Co dalej? Jak reagować? Jak pomagać? – taki tytuł nosi zaplanowana na 6 grudnia konferencja podsumowująca drugą edycję kampanii społecznej I Ty możesz być dobrym rodzicem poświęconej problemowi przeciwdziałania przemocy wobec dzieci.

Do udziału w konferencji zaprosiliśmy m.in. pedagogów, pracowników socjalnych, kuratorów sądowych czy dzielnicowych, a więc osoby, które mają bezpośredni kontakt z rodziną. Podobnie jak podczas pierwszej edycji projektu, tak i teraz, koncentrujemy się na budowaniu zdrowych relacji w rodzinach
- mówi Marta Szmelcer, pomysłodawczyni i koordynatorka kampanii.

W programie środowej konferencji w Teatrze Rozbark znajdzie się m.in. wykład terapeutki Aleksandry Snoch dotyczący postaw rodziców zebranych na podstawie analizy ankiety oraz jej doświadczenia zawodowego czy spotkanie z ks. Bogdanem Peciem, dyrektorem Katolickiego Ośrodka Domu Nadziei, który podzieli się swoim doświadczeniem terapeuty rodzinnego w pracy z rodzinami młodzieży uzależnionej.

Podczas konferencji psycholog Sylwia Tymińska z Poradni Psychologiczno–Pedagogicznej przedstawi temat zranionego dzieciństwa, Joanna Kucharewicz ze Śląskiego Oddziału Terenowego Towarzystwa Rozwijania Aktywności  Dzieci „Szansa” omówi m.in. problem samotnego rodzicielstwa migracji zarobkowej oraz rodzin zrekonstruowanych.

Goście biorący udział w panelu porozmawiają o pracy pomagacza wspierającego rodzinę w trudnych sytuacjach życiowych. W dyskusji weźmie udział Wojciech Okoń z Centrum Interwencji Kryzysowej i Przeciwdziałania Uzależnieniom,  Monika Kowalska z Sądu Rejonowego, Katarzyna Wesołowska z Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie oraz aspirant Grzegorz Milewski z Komendy Miejskiej Policji.

Przypomnijmy, że tak jak w poprzedniej edycji, kampania wizerunkowa oparta była na znakach drogowych. Zdecydowaliśmy się na prosty, czytelny przekaz wykorzystując znaki ostrzegawcze do wyeksponowania czynności zakazanych, które mają destrukcyjny wpływ na rozwój dziecka. O tym jak budować relacje i radzić sobie z trudnymi sytuacjami w trakcie kampanii mówili też specjaliści podczas warsztatów dla rodziców – mówi Marta Szmelcer.

Projekt rozpoczął się we wrześniu warsztatami skierowanymi do grupy rodziców wytypowanych przez asystentów rodziny oraz do ojców przebywających w Areszcie Śledczym w Bytomiu.  

Odbyły się też spotkania z rodzicami w szkołach, bo jak podkreślają inicjatorzy akcji, o tym jak wychowywać dzieci, by ich nie skrzywdzić, należy uświadamiać nie tylko środowiska dysfunkcyjne. Na ulicach pojawiły się bilbordy i plakaty, a miejskie instytucje kolportowały ulotki informacyjne.

Początek konferencji o 10.00 w Teatrze Rozbark przy ul. Kilara 29.

Porjekt został dofinansowany przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.


Szczegółowy program konferencji.
 mopr1.jpg

Autor: AK

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.