Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
21 lipca 2018, Andrzej, Wiktor, Daniel

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Wakacyjne warsztaty dla dzieci

Wakacyjne warsztaty już od poniedziałku, 25 czerwca! Zapraszamy młodych filmowców, sportowców, muzyków, kuglarzy, malarzy, ekologów i konstruktorów latawców do Becekobusa, który znów wyruszy na ulice Bytomia. Sprawdzajcie rozkład jazdy i zapisujcie się na zajęcia. Dobra zabawa gwarantowana!

Miłośnicy militariów zjechali do Bytomia

Ziemia drżąca pod kołami wojskowych pojazdów. Ryk silników i huk wystrzałów. Już po raz czternasty miłośnicy militariów z całego kraju przyjechali do naszego miasta, by zaprezentować bytomskiej publiczności swoją kolekcję uzbrojenia.

Walczymy z mafią śmieciową

Nasze postulaty to nie tylko puste słowa na papierze. To konkretne propozycje, których wprowadzenie w krótkim czasie pozwoli rozwiązać problem nielegalnego składowania odpadów – mówił prezydent Damian Bartyla podczas dzisiejszej /12 czerwca/ konferencji prasowej.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Chwalę, szanuję, akceptuję. Podsumowanie kampanii Drogowskaz dla rodzin kontynuacja

Chwalę, szanuję, akceptuję. Podsumowanie kampanii Drogowskaz dla rodzin kontynuacja Data publikacji: 3 grudnia 2017Rodzina na zakręcie. Co dalej? Jak reagować? Jak pomagać? – taki tytuł nosi zaplanowana na 6 grudnia konferencja podsumowująca drugą edycję kampanii społecznej I Ty możesz być dobrym rodzicem poświęconej problemowi przeciwdziałania przemocy wobec dzieci.

Do udziału w konferencji zaprosiliśmy m.in. pedagogów, pracowników socjalnych, kuratorów sądowych czy dzielnicowych, a więc osoby, które mają bezpośredni kontakt z rodziną. Podobnie jak podczas pierwszej edycji projektu, tak i teraz, koncentrujemy się na budowaniu zdrowych relacji w rodzinach
- mówi Marta Szmelcer, pomysłodawczyni i koordynatorka kampanii.

W programie środowej konferencji w Teatrze Rozbark znajdzie się m.in. wykład terapeutki Aleksandry Snoch dotyczący postaw rodziców zebranych na podstawie analizy ankiety oraz jej doświadczenia zawodowego czy spotkanie z ks. Bogdanem Peciem, dyrektorem Katolickiego Ośrodka Domu Nadziei, który podzieli się swoim doświadczeniem terapeuty rodzinnego w pracy z rodzinami młodzieży uzależnionej.

Podczas konferencji psycholog Sylwia Tymińska z Poradni Psychologiczno–Pedagogicznej przedstawi temat zranionego dzieciństwa, Joanna Kucharewicz ze Śląskiego Oddziału Terenowego Towarzystwa Rozwijania Aktywności  Dzieci „Szansa” omówi m.in. problem samotnego rodzicielstwa migracji zarobkowej oraz rodzin zrekonstruowanych.

Goście biorący udział w panelu porozmawiają o pracy pomagacza wspierającego rodzinę w trudnych sytuacjach życiowych. W dyskusji weźmie udział Wojciech Okoń z Centrum Interwencji Kryzysowej i Przeciwdziałania Uzależnieniom,  Monika Kowalska z Sądu Rejonowego, Katarzyna Wesołowska z Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie oraz aspirant Grzegorz Milewski z Komendy Miejskiej Policji.

Przypomnijmy, że tak jak w poprzedniej edycji, kampania wizerunkowa oparta była na znakach drogowych. Zdecydowaliśmy się na prosty, czytelny przekaz wykorzystując znaki ostrzegawcze do wyeksponowania czynności zakazanych, które mają destrukcyjny wpływ na rozwój dziecka. O tym jak budować relacje i radzić sobie z trudnymi sytuacjami w trakcie kampanii mówili też specjaliści podczas warsztatów dla rodziców – mówi Marta Szmelcer.

Projekt rozpoczął się we wrześniu warsztatami skierowanymi do grupy rodziców wytypowanych przez asystentów rodziny oraz do ojców przebywających w Areszcie Śledczym w Bytomiu.  

Odbyły się też spotkania z rodzicami w szkołach, bo jak podkreślają inicjatorzy akcji, o tym jak wychowywać dzieci, by ich nie skrzywdzić, należy uświadamiać nie tylko środowiska dysfunkcyjne. Na ulicach pojawiły się bilbordy i plakaty, a miejskie instytucje kolportowały ulotki informacyjne.

Początek konferencji o 10.00 w Teatrze Rozbark przy ul. Kilara 29.

Porjekt został dofinansowany przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.


Szczegółowy program konferencji.
 mopr1.jpg

Autor: AK

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.