Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
21 września 2018, Hipolit, Mateusz, Daria

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Gratka dla miłośników tramwajów

Wystawa taboru tramwajowego, nauka jazdy tramwajem z instruktorem, pokaz podnoszenia wagonu tramwajowego, występy artystyczne oraz możliwość zwiedzania zajezdni. To tylko nieliczne atrakcje, jakie czekają na wszystkich 22 września z okazji 50-lecia zajezdni tramwajowej w Bytomiu – Stroszku.

800 nowych mieszkań powstanie w Bytomiu

Budowę ponad 800 nowych mieszkań w Bytomiu zapowiedział podczas konferencji prasowej prezydent Damian Bartyla.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Szkody górnicze - wnioski o dokonanie napraw

Przekazujemy informacje pomocne przy ubieganiu się o naprawę szkód górniczych.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Kobieta jest siłą

Kobieta jest siłą Data publikacji: 1 marca 2018Doświadczyła przemocy domowej, ale znalazła siłę, by powiedzieć „nie”. Beata Gołaszewska, której prawdziwa historia stała się kanwą książki „Ambasadorowa” była gościem Młodzieżowego Domu Kultury nr 1. Prawdziwa historia „Ambasadorowej” wzbudziła wiele emocji i była powodem ożywionej dyskusji na temat problemu przemocy w czterech ścianach..

Istotą powieści Edyty Włoszek jest poruszenie wszystkich zdesperowanych kobiet do podjęcia walki o lepsze jutro – ukazanie im, że nigdy nie są same, choćby nie wiem jak samotne się czuły. Bohaterka spotkania opowiedziała o tym, co ją spotkało. Jednocześnie obaliła stereotyp, że przemoc domowa dotyczy tylko rodzin biednych czy takich, w których pojawiają się uzależnienia

Rozmowę prowadziła socjolog, Agnieszka Domeracka. W spotkaniu wzięła udział wiceprezydent Aneta Latacz oraz przedstawicielki Ligi Kobiet Nieobojętnych.

 


Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: arch. MDK nr 1

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.