Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
15 grudnia 2018, Nina, Celina, Walerian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Kilka słów po chińsku

Kilka słów po chińsku Data publikacji: 28 kwietnia 2017Zakończył się X Bytomski Festiwal Nauki i Sztuki, który zaobfitował w tym roku ciekawymi warsztatami. Nawet po chińsku. Wykład oraz warsztaty „Kilka słów po chińsku. Język czy pismo chińskie?”, które poprowadziła Barbara Michałek, kierownik Wydziału Informacji, Promocji i Współpracy ze Środowiskiem Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej, zgromadziły sporą grupę zainteresowanych w Centrum Kształcenia Ustawicznego.
 
W przygodzie z językiem chińskim wzięli udział uczniowie Gimnazjum nr 2, Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego, Zespołu Szkół Gastronomiczno – Hotelarskich i Bytomskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Największą atrakcją były warsztaty pisma chińskiego, w ramach których, uczestnicy mieli za zadanie napisać m.in. datę swojego urodzenia i słowa metafory.
 
Wydarzeniem towarzyszącym wykładowi i warsztatom była wystawa fotografii studyjnej i plenerowej książek „Z książką mi do twarzy, czyli mole książkowe fotografują”. Autorkami ekspozycji oryginalnych zdjęć promujących czytelnictwo były bibliotekarki pracujące w CKU Aleksandra Swojnóg i Lucyna Barańska.

Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: arch. CKU

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.