Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
23 września 2018, Tekla, Boguslaw

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Kilka słów po chińsku

Kilka słów po chińsku Data publikacji: 28 kwietnia 2017Zakończył się X Bytomski Festiwal Nauki i Sztuki, który zaobfitował w tym roku ciekawymi warsztatami. Nawet po chińsku. Wykład oraz warsztaty „Kilka słów po chińsku. Język czy pismo chińskie?”, które poprowadziła Barbara Michałek, kierownik Wydziału Informacji, Promocji i Współpracy ze Środowiskiem Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej, zgromadziły sporą grupę zainteresowanych w Centrum Kształcenia Ustawicznego.
 
W przygodzie z językiem chińskim wzięli udział uczniowie Gimnazjum nr 2, Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego, Zespołu Szkół Gastronomiczno – Hotelarskich i Bytomskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Największą atrakcją były warsztaty pisma chińskiego, w ramach których, uczestnicy mieli za zadanie napisać m.in. datę swojego urodzenia i słowa metafory.
 
Wydarzeniem towarzyszącym wykładowi i warsztatom była wystawa fotografii studyjnej i plenerowej książek „Z książką mi do twarzy, czyli mole książkowe fotografują”. Autorkami ekspozycji oryginalnych zdjęć promujących czytelnictwo były bibliotekarki pracujące w CKU Aleksandra Swojnóg i Lucyna Barańska.

Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: arch. CKU

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.