Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
24 lutego 2018, Maciej, Bogusz, Modest

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Dodatkowy punkt poboru opłat czynny w poniedziałki

Z uwagi na zbliżające się terminy płatności należności budżetowych informujemy, że poza stale funkcjonującymi w Urzędzie Miejskim przy ul. Parkowej 2 kasami w pokoju 110A i pokoju 120, uruchomiono w kasie w pokoju 213 dodatkowy punkt poboru opłat.

W Bytomiu przebudują drogi za prawie 14 mln

Jeszcze w tym roku przebudowane zostaną ul. Katowicka, Frenzla, skrzyżowanie ul. Wrocławskiej i Reja oraz Aleja Jana Pawła II. W sumie na realizację tych inwestycji miasto wyda prawie 14 mln zł, z czego aż 10 mln pochodzi z Metropolitalnego Funduszu Solidarności. Pierwsze przetargi ruszą już w marcu.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Rusza kolejna edycja Nagrody Gospodarczej Prezydenta Bytomia

Prezydent Bytomia i Bytomska Rada Biznesu zapraszają bytomskich przedsiębiorców do udziału w konkursie na Firmę Roku i Mikrofirmę Roku.

Szukamy policjanta z powołania

Jeśli spotkałeś policjanta, którego zaangażowanie i profesjonalizm pomogły ci w trudnej sytuacji, zgłoś go do konkursu „Policjant z powołania”. Ruszyła właśnie kolejna edycja konkursu nad którym patronat objęli: Komendant Miejski Policji w Bytomiu inspektor Karol Fajer i prezydent Bytomia Damian Bartyla.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Każdy ma wpływ na Bytom! Dołącz do twórców gminnego programu rewitalizacji

Każdy ma wpływ na Bytom! Dołącz do twórców gminnego programu rewitalizacji Data publikacji: 4 kwietnia 2016Lubisz Bytom? Chcesz, by się zmienił? A może masz pomysł na projekt? Razem z mieszkańcami rozpoczynamy pracę nad gminnym programem rewitalizacji. Będą spotkania, warsztaty, spacery po mieście. Każdy bytomianin może też zgłosić pomysł na ożywienie miasta.

Wiemy już dokładnie, gdzie będzie prowadzona rewitalizacja. To obszary wskazane przez ekspertów, omówione z mieszkańcami i zaakceptowane przez Radę Miejską – mówi Izabela Domogała, naczelnik Wydziału Strategii i Funduszy Europejskich UM. Zanim przystąpimy do jakichkolwiek prac na tych terenach, chcielibyśmy poznać opinie mieszkańców - jak im się żyje, co chcieliby zmienić, a może mają jakiś pomysł na ożywienie miejsca, w którym mieszkają?

Co ważne, każdy może zgłosić swój pomysł na to, jak ożywić miejsca wyznaczone do rewitalizacji w Bytomiu. Nie muszą to być mieszkańcy tych obszarów – podkreśla Izabela Domogała. Jeśli jakiś pomysł na Starówkę ma na przykład mieszkaniec Szombierek, też chętnie go poznamy. Mogą to być zarówno projekty miękkie (związane ze szkoleniami, walką z wykluczeniem społecznym), jak i twarde (inwestycyjne).

Pomysły należy składać na specjalnych formularzach, który można pobrać tutaj . Będą one też dostępne w punktach konsultacyjnych (wykaz adresów poniżej).

Za kilka dni w Bytomiu rozpocznie się cykl spotkań z mieszkańcami. Przygotowujemy logistykę tej operacji – opowiada Izabela Domogała. Już mogę zdradzić, że grupa naszych konsultantów wyjdzie w miasto i na każdym obszarze przeznaczonym do rewitalizacji przeprowadzi co najmniej trzy spotkania. Będą się one odbywały w dwutygodniowych odstępach. Pierwsze poświęcone będzie m.in. przestrzeni publicznej i transportowi, drugie – kulturze, edukacji i zdrowiu.

W trakcie trzeciego spotkania konsultanci zaprezentują pomysły mieszkańców na temat danego obszaru. Ewentualne zmiany, jakie czekają mieszkańców w przyszłości zostaną omówione również podczas spaceru badawczego po danym obszarze.

Pierwsze spotkanie organizacyjne odbędzie się 7 kwietnia o 17.00 w Biurze Promocji Bytomia przy Rynku 7. O terminach i miejscach następnych spotkań poinformujemy niebawem.

Konsultacje społeczne są elementem tworzenia przez miasto gminnego programu rewitalizacji. To ważny dokument, bez którego nie moglibyśmy rozpocząć procesu odnowy miasta. To on będzie wyznaczał kierunek rozwoju i ścieżki, jakimi powinno miasto podążać, by wyjść z kryzysu. Wskaże, z jakich źródeł powinny być finansowane działania, ustali też, jakie działania są najpilniejsze na danym obszarze. Bez niego Bytom nie mógłby ubiegać się o pieniądze unijne w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji (OSI)

Wykaz punktów, w których można pobrać formularze pomysłu rewitalizacyjnego:

  • Urząd Miejski w Bytomi, ul. Parkowa 2, pokój 227 (I piętro)
  • Referat Obsługi Klastra Rewitalizacji i Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi, Rynek 26/5 (IV piętro)
  • Biuro Promocji Bytomia, Rynek 7

 


Autor: iwo
Zdjęcia: UM w Bytomiu, fot. H. Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.