Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
15 grudnia 2018, Nina, Celina, Walerian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Uczą, bawią, reprezentują nas w Polsce i za granicą

Część z bytomian już dobrze ich zna, ponieważ z dumą prezentują nasz herb miejski na arenach, piknikach i spotkaniach z mieszkańcami. Bytomskim rycerzom ze Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej Leo Corde nie brak waleczności, która przekłada się na wyniki.

Podziemny schron w Bytomiu - Miechowicach

 

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Artykuły Historyczne - Tomasz Sanecki


Stowarzyszenie Pro Fortalicium

Główną działalnością organizacji "Pro Fortalicium" jest ratowanie obiektów fortecznych, wydawanie publikacji, organizacja imprez masowych, lekcji historii i grup rekonstrukcji historycznej.

Cyfrowa Biblioteka Architektury

Cyfrowa Biblioteka Bytomskiej Architektury to największa internetowa baza wiedzy o bytomskiej architekturze powstałej przed 1945 rokiem.

Fundacja Historii Kobiet im. Marii Renardowej

Fundacja Historii Kobiet im. Marii Renardowej rozpoczęła swoją działalność 1 stycznia 2012 roku. Celem Fundacji jest działalność naukowa, oświatowa, edukacyjna i kulturalna.

Galeria Motoryzacji i Techniki

Zabytkowe samochody to namacalna historia zamknięta w metalowej konstrukcji. Nie jest nowością, że to właśnie Bytom od lat dostarcza wrażeń miłośnikom pojazdów zabytkowych. Zobacz więcej

Katarzyna Grzesiek

Katarzyna Grzesiek Data publikacji: 9 grudnia 2013Większość życia spędziłam w zasadzie w bardzo malowniczych okolicach na obrzeżach Bytomia, w Górnikach. Niemniej z sentymentem wspominam kilka miejsc w centrum miasta, zwłaszcza basen miejski, gdzie uczyłam się pływać oraz Bytomskie Centrum Kultury, w którym zaczęły się moje pierwsze występy na większej scenie.

Dzięki zajęciom na basenie, dziś mogę pracować m.in. jako instruktorka pływania. Ale swoją przyszłość wiążę przede wszystkim ze śpiewem. Jeszcze nie opadły ze mnie emocje związane z programem „Must be the music”.

Jak się okazało, udział w nim stworzył mi szansę zaistnienia na rynku muzycznym. Sprawy potoczyły się bardzo szybko, ale nie chcę zdradzać jeszcze szczegółów. Nie przeżywałabym tych emocji, gdyby kilka lat temu do śpiewania nie namówiła moja mama, która sama jest muzykiem.

Odkąd pamiętam, mama zawsze dbała o to, by w domu było jak najwięcej muzyki. Muzyka i śpiew towarzyszyły nam podczas rodzinnych spotkań świątecznych czy urodzinowych. Drugą osobą, która zwróciła uwagę na moje śpiewanie jest pani Ilona Jagoda z Gimnazjum nr 15, do którego uczęszczałam. Twierdziła, że moja barwa ciekawie brzmi i wskazywała miejsca, nad którymi powinnam popracować.

Czy i w jakim kierunku potoczy się moja kariera? Nie wiem. Wiem natomiast, że nigdy nie wyprę się tego, że pochodzę z Bytomia. Wcale nie uważam, że Bytom to miasto, którego należy się wstydzić i nie wiem, skąd w ludziach takie przekonanie. Nie rozumiem dlaczego niektóre osoby, chciałyby ukryć, że pochodzą z Bytomia.

Nie uważam też – jak sądzą niektórzy – że nie ma tu przyszłości. Wraz z grupą moich przyjaciół z Bytomia chcemy przywrócić wiarę w to miasto. Jestem niepoprawną optymistką, ale wierzę, że jest to możliwe.

Katarzyna Grzesiek, piosenkarka, trenerka fitness, finalistka programu „Must be the music”.Autor: KM

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.