Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
21 września 2018, Hipolit, Mateusz, Daria

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Noc Teatrów Metropolii

Bezsenna, kolorowa i pełna wrażeń. Taka właśnie będzie tegoroczna odsłona Nocy Teatrów Metropolii, która odbędzie się 29 września. Na widzów czeka prawie 100 spektakli i atrakcji specjalnych: na scenie i w plenerze, klasycznie i offowo.

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

Karnawałowa uczta w Operze Śląskiej

Karnawałowa uczta w Operze Śląskiej Data publikacji: 10 lutego 2017W lutym szykuje się prawdziwa, karnawałowa uczta dla miłośników operetki i musicali. Opera Śląska w Bytomiu zaplanowała aż trzy spektakle oraz Wielką Galę Karnawałową z udziałem Wiesława Ochmana. Na scenie zobaczymy operetkę – „Wesoła Wdówka” oraz „Barona Cygańskiego”, a także musical wszech czasów – „My Fair Lady”.

Wyjątkowy wieczór w Operze Śląskiej odbędzie się jednak 18 lutego o 18.00. Gościem Opery będzie Wiesław Ochman, który wystąpi podczas Wielkiej Gali Karnawałowej w koncernie „Melodie dla Przyjaciół”. Międzynarodowej sławy tenorowi towarzyszyć będą soliści: Renata Dobosz, Aleksandra Stokłosa, Maciej Komandera, Zbigniew Wunsch, Adam Zaremba oraz orkiestra Opery Śląskiej pod dyrekcją Sławomira Chrzanowskiego. Podczas koncertu zaprezentowane zostaną arie operetkowe i musicalowe, pieśni i piosenki, których chętnie słuchamy, wśród nich między innymi: utwory z „Księżniczki Czardasza”, „Damy z Portretu”, „Wesołej Wdówki”, „West Side Story” czy „My Fair Lady”.

Zapraszamy również na wielkie dzieła światowej operetki i musical wszech czasów Fredericka Loewego „My Fair Lady”, który będzie można zobaczyć  już jutro, 11 lutego oraz 12 i 14 lutego o 18.00. Z kolei 23 lutego, również o 18.00 zapraszamy na operetkę Franza Lehara – „Wesoła Wdówka”, zaś 28 lutego o 18.00 na wspaniałe dzieło Johanna Straussa – „Baron Cygański”.

Bilety dostępne są w kasach Opery Śląskiej oraz za pośrednictwem strony Opery Śląskiej - tutaj

Autor: Tomasz Sanecki

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.