Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
16 października 2017, Florentyny, Ambrozego, Gawla

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Śląskie smaki, śląskie wice. Zapraszamy na Biesiadę Rozbarską

Miłośników dobrej zabawy zapraszamy na pięciogodzinny maraton ze śląskim humorem, śląską kuchnią oraz wieloma innymi atrakcjami. Już 20 października we wnętrzu zrewitalizowanej Cechowni byłej KWK Rozbark odbędzie się kolejna Biesiada Rozbarska.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

Karnawałowa uczta w Operze Śląskiej

Karnawałowa uczta w Operze Śląskiej Data publikacji: 10 lutego 2017W lutym szykuje się prawdziwa, karnawałowa uczta dla miłośników operetki i musicali. Opera Śląska w Bytomiu zaplanowała aż trzy spektakle oraz Wielką Galę Karnawałową z udziałem Wiesława Ochmana. Na scenie zobaczymy operetkę – „Wesoła Wdówka” oraz „Barona Cygańskiego”, a także musical wszech czasów – „My Fair Lady”.

Wyjątkowy wieczór w Operze Śląskiej odbędzie się jednak 18 lutego o 18.00. Gościem Opery będzie Wiesław Ochman, który wystąpi podczas Wielkiej Gali Karnawałowej w koncernie „Melodie dla Przyjaciół”. Międzynarodowej sławy tenorowi towarzyszyć będą soliści: Renata Dobosz, Aleksandra Stokłosa, Maciej Komandera, Zbigniew Wunsch, Adam Zaremba oraz orkiestra Opery Śląskiej pod dyrekcją Sławomira Chrzanowskiego. Podczas koncertu zaprezentowane zostaną arie operetkowe i musicalowe, pieśni i piosenki, których chętnie słuchamy, wśród nich między innymi: utwory z „Księżniczki Czardasza”, „Damy z Portretu”, „Wesołej Wdówki”, „West Side Story” czy „My Fair Lady”.

Zapraszamy również na wielkie dzieła światowej operetki i musical wszech czasów Fredericka Loewego „My Fair Lady”, który będzie można zobaczyć  już jutro, 11 lutego oraz 12 i 14 lutego o 18.00. Z kolei 23 lutego, również o 18.00 zapraszamy na operetkę Franza Lehara – „Wesoła Wdówka”, zaś 28 lutego o 18.00 na wspaniałe dzieło Johanna Straussa – „Baron Cygański”.

Bilety dostępne są w kasach Opery Śląskiej oraz za pośrednictwem strony Opery Śląskiej - tutaj

Autor: Tomasz Sanecki

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.