Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
16 grudnia 2018, Albina, Zdzislaw

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Platforma konsultacji

Informacja o wszczęciu procedury konsultacyjnej projektów aktów prawa miejscowego w dziedzinach dot. działalności statutowej ngo. Konsultacje uznaje się za ważne bez względu na liczbę podmiotów biorących w nich udział. Ich wynik jest zawsze brany pod uwagę, nie jest jednak wiążący dla organów miasta.

Małe Granty

Małe granty – oferty złożone przez ngo na realizację zadania publicznego z pominięciem otwartego konkursu ofert, których wartość nie przekracza 10.000 zł, a okres realizacji wynosi do 90 dni. Każdy, w terminie 7 dni od dnia zamieszczenia oferty może zgłosić uwagi dotyczące oferty. Zapraszamy.

Portal organizacji pozarządowych.

Portal dla organizacji oraz osób zainteresowanych życiem społecznym: wiadomości, ogłoszenia, praca, wolontariat, fundusze.

Kandydaci na streetworkerów poszukiwani

Data publikacji: 20 lutego 2018Czy streetworking to zadanie dla ciebie? Masz okazję się przekonać. Grupa Pedagogów Ulicy UNO zaprasza na szkolenia osoby dorosłe ze Śląska. Decydując się na udział w nim można mieć pewność - to będą zajęcia, podczas których praktyka weźmie górę nad teorią, choć wykładów też nie zabraknie. Na zgłoszenia jest czas do 14 marca.

Pedagodzy Ulicy UNO mają ogromne doświadczenie w pracy z dziećmi zagrożonymi wykluczeniem społecznym. Działają w Bobrku i Karbiu. W ciągu kilku lat zrealizowali kilka projektów, z których najbardziej znanym jest Mobilna Szkoła - projekt, który został wymyślony w Belgii, a jest realizowany m.in. w: Ameryce Południowej, Afryce, Azji, Rumunii i Grecji. W Polsce, oprócz Bytomia, funkcjonuje tylko jeszcze na warszawskiej Pradze i w krakowskiej Nowej Hucie. Szkołę Mobilną rozstawia się w miejscach, gdzie przebywają dzieci, głównie na ulicach, boiskach, skwerach, wśród blokowisk, starych kamienic i w zaułkach. Pedagodzy uliczni zachęcają dzieci do zabawy nauki, do wyrażania własnych emocji, poznawania norm społecznych i różnych ciekawych dziedzin życia. Często są to jedyne zajęcia twórcze, w jakich dzieci mogą wziąć udział.

szkol-szm2018-l.jpg

Praca z dziećmi w ramach Mobilnej Szkoły będzie jednym z elementów szkolenia. Jego uczestnicy poznają również metodologię i narzędzia pracy streetworkera, dowiedzą się, jak pracować z dzieckiem z tzw. grupy wysokiego ryzyka, by wzrosła jego samoocena, a także - jak pracuje się z dziećmi zagrożonymi wykluczeniem społecznym.

W szkoleniu może wziąć udział ograniczona liczba osób - zaledwie 12. Jak na obszar całego Śląska, może się to wydawać niewiele, niemniej streetworking jest pracą, w której wytrwają tylko nieliczni. Ci, którzy mają dystans do siebie i nie zniechęcą się, stykając się na ulicy na przykład z agresją. Dla osób wytrwałych udział w szkoleniu może być także szansą w znalezieniu pracy. Pedagodzy Ulicy UNO nie wykluczają zatrudnienia w przyszłości osób zdolnych, które mają potencjał. Dodajmy, że wiele osób, które bierze udział w takich szkoleniach decyduje się także później na wolontariat.

Zajęcia potrwają od 16 do 18 marca, zgłoszenia przyjmowane są do 14 marca na adres uno@cme.org.pl . Szkolenie daje możliwość uzyskani certyfikatu, ale warunkiem jego otrzymania, jest udział w minimum 6 zajęciach ze Szkołą Mobilną (od kwietnia do października).

Organizatorami projektu współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego są: Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP oraz Parafia Ewangelicko-Augsburska w Bytomiu Miechowicach. Partnerem jest Mobile School
Autor: Iwona Wronka

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.