Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
21 września 2018, Hipolit, Mateusz, Daria

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

UWAGA!!! Zmiana czasu pracy Biura

Zmiana czasu pracy Biura Organizacji Pozarządowych

Platforma konsultacji

Informacja o wszczęciu procedury konsultacyjnej projektów aktów prawa miejscowego w dziedzinach dot. działalności statutowej ngo. Konsultacje uznaje się za ważne bez względu na liczbę podmiotów biorących w nich udział. Ich wynik jest zawsze brany pod uwagę, nie jest jednak wiążący dla organów miasta.

Małe Granty

Małe granty – oferty złożone przez ngo na realizację zadania publicznego z pominięciem otwartego konkursu ofert, których wartość nie przekracza 10.000 zł, a okres realizacji wynosi do 90 dni. Każdy, w terminie 7 dni od dnia zamieszczenia oferty może zgłosić uwagi dotyczące oferty. Zapraszamy.

Portal organizacji pozarządowych.

Portal dla organizacji oraz osób zainteresowanych życiem społecznym: wiadomości, ogłoszenia, praca, wolontariat, fundusze.

Kandydaci na streetworkerów poszukiwani

Data publikacji: 20 lutego 2018Czy streetworking to zadanie dla ciebie? Masz okazję się przekonać. Grupa Pedagogów Ulicy UNO zaprasza na szkolenia osoby dorosłe ze Śląska. Decydując się na udział w nim można mieć pewność - to będą zajęcia, podczas których praktyka weźmie górę nad teorią, choć wykładów też nie zabraknie. Na zgłoszenia jest czas do 14 marca.

Pedagodzy Ulicy UNO mają ogromne doświadczenie w pracy z dziećmi zagrożonymi wykluczeniem społecznym. Działają w Bobrku i Karbiu. W ciągu kilku lat zrealizowali kilka projektów, z których najbardziej znanym jest Mobilna Szkoła - projekt, który został wymyślony w Belgii, a jest realizowany m.in. w: Ameryce Południowej, Afryce, Azji, Rumunii i Grecji. W Polsce, oprócz Bytomia, funkcjonuje tylko jeszcze na warszawskiej Pradze i w krakowskiej Nowej Hucie. Szkołę Mobilną rozstawia się w miejscach, gdzie przebywają dzieci, głównie na ulicach, boiskach, skwerach, wśród blokowisk, starych kamienic i w zaułkach. Pedagodzy uliczni zachęcają dzieci do zabawy nauki, do wyrażania własnych emocji, poznawania norm społecznych i różnych ciekawych dziedzin życia. Często są to jedyne zajęcia twórcze, w jakich dzieci mogą wziąć udział.

szkol-szm2018-l.jpg

Praca z dziećmi w ramach Mobilnej Szkoły będzie jednym z elementów szkolenia. Jego uczestnicy poznają również metodologię i narzędzia pracy streetworkera, dowiedzą się, jak pracować z dzieckiem z tzw. grupy wysokiego ryzyka, by wzrosła jego samoocena, a także - jak pracuje się z dziećmi zagrożonymi wykluczeniem społecznym.

W szkoleniu może wziąć udział ograniczona liczba osób - zaledwie 12. Jak na obszar całego Śląska, może się to wydawać niewiele, niemniej streetworking jest pracą, w której wytrwają tylko nieliczni. Ci, którzy mają dystans do siebie i nie zniechęcą się, stykając się na ulicy na przykład z agresją. Dla osób wytrwałych udział w szkoleniu może być także szansą w znalezieniu pracy. Pedagodzy Ulicy UNO nie wykluczają zatrudnienia w przyszłości osób zdolnych, które mają potencjał. Dodajmy, że wiele osób, które bierze udział w takich szkoleniach decyduje się także później na wolontariat.

Zajęcia potrwają od 16 do 18 marca, zgłoszenia przyjmowane są do 14 marca na adres uno@cme.org.pl . Szkolenie daje możliwość uzyskani certyfikatu, ale warunkiem jego otrzymania, jest udział w minimum 6 zajęciach ze Szkołą Mobilną (od kwietnia do października).

Organizatorami projektu współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego są: Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP oraz Parafia Ewangelicko-Augsburska w Bytomiu Miechowicach. Partnerem jest Mobile School
Autor: Iwona Wronka

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.