Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
20 stycznia 2018, Fabian, Sebastian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Piłkarze zagrają w turnieju noworocznym

Już po raz trzeci w Hali na Skarpie zobaczymy piłkarzy podczas Noworocznego Turnieju Piłkarskiego. Wśród zespołów zaprezentują się m.in.: GKS Rozbark, Polonia Bytom, Gwarek Tarnowskie Góry oraz Reprezentacja Śląska, w składzie której  zagra Mariusz Śrutwa. Zapraszamy w niedzielę, 21 stycznia.

Zaplanuj ferie w mieście

Jak dotąd zima w tym roku upodobała sobie inne zakątki świata. Nawet jeśli na ferie nie zrobi się biało, zimowa laba, na którą z niecierpliwością czekają uczniowie, nie musi oznaczać nudy. Warto zapoznać się już teraz z ofertą kulturalną i sportową przygotowaną przez miasto.

Kamienne kielichy w mariackim kościele

Kamienne kielichy w mariackim kościele Data publikacji: 10 grudnia 2013Na pamiątkę, że miasto Bytom dwóch księży utopiło, na bramach [miejskich] i nad drzwiami kościelnymi były wmurowane po dwa kamienne kielichy.

Po zburzeniu bram tylko przy kościele kielichy się ostały. Powiadają, że jak wszyscy z tych pokoleń umrą, którzy natenczas w Bytomiu żyli, gdy księży utopiono, zaś się kruszce srebrne znajdą. Jeszcze ma być pięciu mężczyzn z owych pokoleń pochodzących.

[Lompa J.: Bajki i podania, Wrocław 1965, s. 177; Gramer F.: Chronik der Stadt Beuthen in Oberschlesien, Beuthen 1863, s. 322-323]
Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.