Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 grudnia 2018, Dariusz, Urban, Gabriela

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Judocy powalczą w Memoriale Józefa Wiśniewskiego

Judocy powalczą w Memoriale Józefa Wiśniewskiego Data publikacji: 3 listopada 2016Już po raz trzeci judocy i judoczki z Polski i zagranicy będą rywalizować w Memoriale Józefa Wiśniewskiego. Impreza, która 5 listopada odbędzie się w Hali na Skarpie to nie tylko możliwość sprawdzenia swoich umiejętności z rówieśnikami, ale szansa na zdobycie cennych punktów do klasyfikacji Pucharu Polski.

Bytomski turniej uważany jest w Polsce za jedną z najważniejszych imprez judo w kraju. Dzięki nadaniu mu w 2010 roku, przez Polski Związek Judo, rangi Otwartego Pucharu Polski Juniorów i Juniorek Młodszych w zawodach biorą udział najlepsze polskie kluby judo. W ubiegłorocznej edycji rywalizowało 371 młodych sportowców, wśród których prym wiedli judocy Czarnych Bytom zwyciężając w klasyfikacjach: medalowej dziewcząt, łącznej medalowej dziewcząt i chłopców oraz punktowej chłopców i dziewcząt.

W tym roku organizatorzy zawodów liczą na rekordową liczbę uczestników, mogącą sięgnąć nawet 450 zawodników. Dla wielu bowiem młodych adeptów judo bytomski turniej jest ostatnią tegoroczną imprezą rangi Otwartego Pucharu Polski, a więc również ostatnią szansą na zdobycie punktów do klasyfikacji generalnej Pucharu Polski. Zapraszamy 5 listopada o 10.00 do Hali na Skarpie, gdzie czekają nas wielkie sportowe emocje. Wstęp wolny!

Organizatorami turnieju są: klub GKS Czarni Bytom, Urząd Miejski w Bytomiu oraz Urząd Marszałkowski w Katowicach i Polski Związek Judo.

Otwarty Puchar Polski to impreza upamiętniająca jednego z najwybitniejszych trenerów i działaczy judo w Polsce – Józefa Wiśniewskiego. To właśnie Wiśniewski jest ojcem bytomskiego judo, w którym największe sukcesy święcił Waldemar Legień – złoty medalista Igrzysk Olimpijskich w Seulu w 1988 roku i w Barcelonie w 1992 roku. Nawet po zakończeniu kariery trenerskiej, Józef Wiśniewski pozostał wierny judo oraz Czarnym Bytom. W 1994 roku został Prezesem Polskiego Związku Judo, przyczyniając się do dalszego rozwoju tej dyscypliny w Polsce.

Józef Wiśniewski zmarł 14 stycznia 2014 roku. W dowód jego zasług dla bytomskiego sportu, bytomscy radni podjęli decyzję o nadaniu Hali na Skarpie w Bytomiu – Szombierkach imienia Józefa Wiśniewskiego.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM w Bytomiu/Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.