Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
22 września 2018, Tomasz, Maurycy

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Lubisz ekstremalne biegi? Zapraszamy do Bytomia

Tym razem przed dwa dni /6 i 7 października/ biegacze będą zmagać się z ekstremalną trasą w Dolomitach Sportowej Dolinie, w trakcie której będą musieli pokonać zasieki, ściankę ruchomą, drabinkę poziomą, mokradła, tunel i wiele innych niespodzianek. Zapraszamy na kolejny bytomski Ekstremalny Bieg Harpagana.

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Judocy i judoczki Czarnych z kolejnymi medalami

Judocy i judoczki Czarnych z kolejnymi medalami Data publikacji: 26 lutego 2018Siedem medali, w tym aż trzy złote przywieźli zawodnicy Czarnych Bytom z rozgrywanego w Warszawie Pucharu Polski Juniorów i Juniorek. Sukcesem zakończył się również występ naszych judoków i judoczek w Grand Prix w czeskiej Ostrawie. Tam zdobyli dziewięć medali, w tym cztery złote.

W Warszawie świetnie zaprezentowali się: Aleksandra Gaj, Patryk Łoziak,  Kacper Kaczor /zdobywcy złotych medali/, Klaudia Kabata, Wiktoria Marciniak, Paweł Drzymał oraz Mateusz Szewczyk /zdobywcy brązowych medali/. Z kolei w Pradze złote medale wywalczyli: Olaf Hercel, Magda Lubiak, Mikołaj Kaczorek i Julia Bulanda, zaś pozostali zawodnicy wywalczyli srebrne lub brązowe krążki - Kinga Chmielewska, Mateusz Fityka, Jakub Okuniewicz, Kamil Michna oraz Wiktoria Baron.

Warto również dodać, że znamy już daty Otwartych Mistrzostw Bytomia w judo w 2018 roku. Pierwsze zawody odbędą się już 10 marca /sobota/ w Hali Judo przy ul. Łużyckiej. Kolejnej zawody również zaplanowano w soboty /16 czerwca, 22 września i 8 grudnia/. Szczegóły na stronie GKS Czarni Bytom
1.jpg

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: GKS Czarni Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.