Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
21 czerwca 2018, Alicja, Marta, Alojz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Judo na Skarpie

Judo na Skarpie Data publikacji: 4 listopada 2017312 zawodników i zawodniczek wzięło udział w Otwartym Pucharze Polski Juniorek i Juniorów w Judo, które odbyły się w sobotę /4 listopada/ w Hali na Skarpie. Impreza już po raz czwarty rozgrywana była w ramach Memoriału Józefa Wiśniewskiego.

Młodzi judocy przyjechali do Bytomia ze wszystkich liczących się klubów działających między Zakopanem a Pomorzem. Barw bytomskiego klubu broniło ponad 30 młodych judoków i judoczek. Sportowa rywalizacja odbywała się równocześnie na pięciu matach.

Zawodnicy z Bytomia zdobyli łącznie sześć medali, plasując się tym samym na drugiej, wysokiej pozycji w klasyfikacji medalowej. Przypomnijmy, że bytomski turniej od 2010 roku organizowany jest pod auspicjami Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiego Związku Judo.

To także impreza upamiętniająca jednego z najwybitniejszych trenerów i działaczy judo w Polsce – Józefa Wiśniewskiego, który nawet po zakończeniu kariery trenerskiej, pozostał wierny judo oraz Czarnym Bytom.

Wyniki zawodów

Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.