Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
18 czerwca 2018, Elzbieta, Paula, Marek

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Miasta partnerskie o sporcie

Miasta partnerskie o sporcie Data publikacji: 5 listopada 2017To spotkanie jest kolejną okazją do rozmów o współpracy na płaszczyźnie sportowej między naszymi miastami – mówił dziś /5 listopada/ prezydent Damian Bartyla, podczas spotkania z przedstawicielami Żytomierskiego Klubu Judo.

Delegacja z Żytomierza gościła w naszym mieście podczas rozgrywanego dzień wcześniej IV Memoriału Józefa Wiśniewskiego. Dziś judocy z Ukrainy spotkali się z prezydentem Damianem Bartylą oraz władzami GKS Czarni Bytom, by nie tylko podzielić się swoimi doświadczeniami i osiągnięciami, ale przede wszystkim zacieśnić kontakty z bytomskim klubem.

Warto dodać, że Żytomierz jest drugim po Drohobyczu ukraińskim miastem, z którym Bytom podpisał umowę partnerską (podpisano ją w ubiegłym roku). To między innymi dzięki działalności bytomskiego trzeciego sektora, związki bytomian z Ukrainą są bardzo silne. Od wielu lat trwa wymiana doświadczeń na gruncie edukacyjno-kulturalnym, a od 2013 roku władze Bytomia starają się wzmocnić współpracę na polu biznesowym.

Teraz przyszedł czas na sport. Jesteśmy otwarci na współpracę nie tylko z ukraińskim środowiskiem judo, ale też z klubami innych dyscyplin sportowych za wschodnią granicą – mówił prezydent Damian Bartyla.

Kolejną okazją do spotkania z żytomierskimi judokami, będzie przyszłoroczny memoriał, na którym ukraińscy sportowcy zmierzą się polskimi zawodnikami.

Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.