Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
26 września 2018, Justyna, Łucja, Cyprian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Nadzieje polskiego boksu na Memoriale Błażyńskiego

Młodzi bokserzy z Polski, Rosji, Ukrainy, Republiki Czeskiej oraz Anglii zaprezentują swoje umiejętności podczas XIII Memoriału im. Leszka Błażyńskiego. Na ringu zobaczymy również młodych, obiecujących zawodników – Damiana Durkacza i Oskara Safaryana. Zapraszamy 6 i 7 października do Teatru Rozbark. Wstęp wolny!

Lubisz ekstremalne biegi? Zapraszamy do Bytomia

Tym razem przed dwa dni /6 i 7 października/ biegacze będą zmagać się z ekstremalną trasą w Dolomitach Sportowej Dolinie, w trakcie której będą musieli pokonać zasieki, ściankę ruchomą, drabinkę poziomą, mokradła, tunel i wiele innych niespodzianek. Zapraszamy na kolejny bytomski Ekstremalny Bieg Harpagana.

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Miasta partnerskie o sporcie

Miasta partnerskie o sporcie Data publikacji: 5 listopada 2017To spotkanie jest kolejną okazją do rozmów o współpracy na płaszczyźnie sportowej między naszymi miastami – mówił dziś /5 listopada/ prezydent Damian Bartyla, podczas spotkania z przedstawicielami Żytomierskiego Klubu Judo.

Delegacja z Żytomierza gościła w naszym mieście podczas rozgrywanego dzień wcześniej IV Memoriału Józefa Wiśniewskiego. Dziś judocy z Ukrainy spotkali się z prezydentem Damianem Bartylą oraz władzami GKS Czarni Bytom, by nie tylko podzielić się swoimi doświadczeniami i osiągnięciami, ale przede wszystkim zacieśnić kontakty z bytomskim klubem.

Warto dodać, że Żytomierz jest drugim po Drohobyczu ukraińskim miastem, z którym Bytom podpisał umowę partnerską (podpisano ją w ubiegłym roku). To między innymi dzięki działalności bytomskiego trzeciego sektora, związki bytomian z Ukrainą są bardzo silne. Od wielu lat trwa wymiana doświadczeń na gruncie edukacyjno-kulturalnym, a od 2013 roku władze Bytomia starają się wzmocnić współpracę na polu biznesowym.

Teraz przyszedł czas na sport. Jesteśmy otwarci na współpracę nie tylko z ukraińskim środowiskiem judo, ale też z klubami innych dyscyplin sportowych za wschodnią granicą – mówił prezydent Damian Bartyla.

Kolejną okazją do spotkania z żytomierskimi judokami, będzie przyszłoroczny memoriał, na którym ukraińscy sportowcy zmierzą się polskimi zawodnikami.

Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.