Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
20 lipca 2018, Czeslaw, Hieronim, Fryderyk

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

3,2 mln zł na termomodernizację dwóch hal sportowych

Jeszcze w tym roku rozpoczną się prace termomodernizacyjne w dwóch halach sportowych w Bytomiu. Remont przejdzie hala przy ul. Kosynierów 15 w Szombierkach oraz przy ul. Strzelców Bytomskich na Stroszku. Realizacja kolejnych inwestycji sportowych możliwa jest dzięki pozyskaniu przez miasto środków z Unii Europejskiej.

Weź udział w jubileuszowym 10. Półmaratonie Bytomskim

Bieganie to jedna z najpopularniejszych dyscyplin sportowych w naszym kraju. W Polsce co roku organizuje się setki imprez, gdzie miłośnicy biegania mogą sprawdzić możliwości swojego organizmu. Jedną z nich jest Bytomski Półmaraton, którego jubileuszowa dziesiąta edycja odbędzie się wyjątkowo w sobotę, 15 września.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Jubileusz Wacława Kruczkowskiego

Jubileusz Wacława Kruczkowskiego Data publikacji: 28 września 2017Jego wielką miłością jest Polonia Bytom. Był jej zawodnikiem, a następnie wieloletnim działaczem Niebiesko-Czerwonych. Mowa o Wacławie Kruczkowskim, czyli popularnym „Wacusiu”, który obchodzi 85. urodziny. Z tej okazji dzisiaj, 28 września otrzymał z rąk prezydenta Bytomia Damiana Bartyli urodzinowe życzenia.

- Jest Pan jednym z najbardziej zasłużonych działaczy Polonii Bytom. Ogromnie się cieszę, że mogę dzisiaj złożyć Panu życzenia z okazji tak pięknego jubileuszu – mówił podczas uroczystości Damian Bartyla, prezydent Bytomia. - Życzę Panu z okazji urodzin zdrowia, pogody ducha i wielu sił witalnych oraz dziękuję za wiele lat wspaniałej pracy na rzecz Niebiesko-Czerwonych – dodał prezydent Bartyla.

Podczas czwartkowej uroczystości prezydent Bartyla nie tylko złożył solenizantowi życzenia, ale wręczył mu również urodzinowy upominek. Z kolei jubilat wspominał dawne czasy, kiedy był nie tylko zawodnikiem i działaczem sportowym Polonii Bytom, ale również sędzią i obserwatorem piłkarskim.

- Serdecznie dziękuję Panu prezydentowi za zaproszenie i pamięć. Cieszę się, że mogłem spotkać się z przyjaciółmi, z którymi spędziłem wiele wspaniałych lat w Polonii Bytom - mówił podczas spotkania Wacław Kruczkowski.

Wacław Kruczkowski, popularny „Wacuś” urodził się w 1932 roku we Lwowie. Mając zaledwie 13 lat w 1945 roku przybył wraz z rodziną na Górny Śląsk. Początkowo zamieszkali w Gliwicach, by od 1946 roku na stałe osiąść w Bytomiu. Jeszcze w okresie pobytu we Lwowie zaczął uprawiać sport, a jego zainteresowanie skupiło się na piłce nożnej. Wraz z przyjazdem do Bytomia zapisał się do Polonii, gdzie grał w drużynach młodzieżowych, by później stać się zawodnikiem drużyny rezerwowej  W latach 1953-1955 odbywał służbę wojskową w Pile. Po powrocie do Bytomia grał jeszcze w Polonii, której zarząd oddelegował go na kurs sędziów piłki nożnej. Jak się okazało Wacław Kruczkowski w nowej roli spisał się świetnie. Awansował na arbitra mogącego prowadzić spotkania najwyższego szczebla, jak również był później obserwatorem sędziów na zawodach wszystkich szczebli.

Kruczkowski posiada najwyższe honory sędziowskie, jest „Sędzią Zasłużonym” , a od 1984 roku „Sędzią Honorowym”. Przeprowadził 2350 zawodów wszystkich klas rozgrywkowych. Po zakończeniu czynnej kariery sędziowskiej od 1998 roku przez kilka lat był członkiem zarządu Polonii Bytom, a zarazem sprawował funkcję kierownika pierwszej drużyny i sekretarza klubu.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.