Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
18 grudnia 2018, Laura, Boguslaw, Gracjan

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

Jubileusz Radia Piekary

Jubileusz Radia Piekary Data publikacji: 19 września 2016Radio Piekary świętowało w Bytomiu Już od 20. lat o Śląsku, po Śląsku, na Śląsku gra Radio Piekary. Wczoraj swoje okrągłe urodziny obchodziło razem z mieszkańcami Bytomia w Amfiteatrze w Parku Miejskim.

Z okazji dwóch dekad działalności radia już kilka miesięcy temu dziennikarze i artyści związani z tą śląską rozgłośnią wyruszyli w trasę aby spotkać się ze stałymi słuchaczami i zachęcić nowych do nastawienia radioodbiorników na 88,7 fm. W minioną niedzielę urodzinowa trasa koncertowa zawitała do Bytomia. Moc atrakcji czekała na wszystkich tych, którzy pomimo nie zachęcającej pogody przyszli do parku im. Kachla.

Wśród gości radia był też prezydent Damian Bartyla, który pogratulował okrągłej rocznicy działalności - Doceniam zasługi stacji w zakresie rzetelnego informowania mieszkańców Bytomia oraz na rzecz pielęgnowania historii, symboli i przedsięwzięć stanowiących o wyjątkowości tej części Polski. Pragnę również wyrazić szacunek i uznanie dla Państwa zaangażowania, warsztatu dziennikarskiego i profesjonalizmu w codziennej działalności i życzyć niesłabnącego zadowolenia i zaufania widzów, kolejnych sukcesów, a także satysfakcji z pracy będącej misją publiczną.

Na scenie amfiteatru pojawili się znani i lubiani artyści, których na co dzień możemy usłyszeć na falach Radia Piekary: Bernadeta Kowalska, Michał Emi Band, Bożena Mielnik Band, Joachim Koj, Karolina i Adam Krawczyk, Weronika Zawadzka, Magdalena Pal, Krzysztof Procek, Krzysztof Koniarek oraz zespół Remix. Przy dźwiękach znanych i lubianych przebojów licznie zgromadzona publiczność bawiła się do późnych godzin wieczornych.

Galeria zdjęć:Autor:

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.