Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
16 lipca 2018, Maria, Stefan, Eustachy

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Wakacyjne warsztaty dla dzieci

Wakacyjne warsztaty już od poniedziałku, 25 czerwca! Zapraszamy młodych filmowców, sportowców, muzyków, kuglarzy, malarzy, ekologów i konstruktorów latawców do Becekobusa, który znów wyruszy na ulice Bytomia. Sprawdzajcie rozkład jazdy i zapisujcie się na zajęcia. Dobra zabawa gwarantowana!

Miłośnicy militariów zjechali do Bytomia

Ziemia drżąca pod kołami wojskowych pojazdów. Ryk silników i huk wystrzałów. Już po raz czternasty miłośnicy militariów z całego kraju przyjechali do naszego miasta, by zaprezentować bytomskiej publiczności swoją kolekcję uzbrojenia.

Walczymy z mafią śmieciową

Nasze postulaty to nie tylko puste słowa na papierze. To konkretne propozycje, których wprowadzenie w krótkim czasie pozwoli rozwiązać problem nielegalnego składowania odpadów – mówił prezydent Damian Bartyla podczas dzisiejszej /12 czerwca/ konferencji prasowej.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Jubileusz PCK

Jubileusz PCK Data publikacji: 26 listopada 2017Każdy z nas jakiegoś poznał, albo po części sam nim jest. To wolontariusze, ludzie nieobojętni na krzywdę innych. Działają samodzielnie bądź należą do organizacji. Najstarszą w naszym kraju jest Polski Czerwony Krzyż. Jego Oddział Rejonowy w Bytomiu w tym roku świętuje 65-lecie działalności.

Z tej okazji w Teatrze Rozbark świętowali wczoraj /25 listopada/ członkowie oraz sympatycy PCK. Podczas uroczystości wyświetlony został film o działalności bytomskiego oddziału. Wśród gości znaleźli się przedstawiciele władz lokalnych, w tym miast sąsiadujących z Bytomiem, przedstawiciele władz wojewódzkich oraz parlamentarzyści.

Bytom ma ogromne szczęście do społecznego zaangażowania i oddanych propagatorów humanitaryzmu. Dzisiejsza uroczystość jest okazją do uhonorowania Państwa zasług na rzecz ilości oddanej krwi oraz wkładu w rozwój organizacji PCK w Bytomiu - powiedział Damian Bartyla, Prezydent Bytomia, podczas obchodów jubileuszu.  

Wręczono odznaki, ordery, puchary, medale oraz statuetki. Laureaci to głównie krwiodawcy, ale uhonorowano również tych zasłużonych dla działalności PCK. Odznaka Honorowa trafiła do: Grzegorza Gucwy, Krzysztofa Kraus, Michała Hańderka, Joachima Nowary, Jerzego Kowalskiego oraz Anastazji Majder.

Za zasługi w rozwój PCK nagrodzeni zostali: Daniel Rosiński oraz Jacek Skowroński. Marszałek Województwa Śląskiego wyróżnił złotą odznaką „Zasłużony dla Województwa Śląskiego” Stanisława Rosoła, Wiesława Białobrzewskiego oraz Tadeusza Borowca. Srebro przypadło Marcinowi Dehnowi, Zygmuntowi Bednarskiemu i Lechowi Wielkopolanowi.

Nie zapomniano również o tych najważniejszych, czyli samych krwiodawcach. Osobach, które dzielą się tym, co mają najcenniejsze. Symboliczny puchar trafił w ręce Ireneusza Bańskiego i Ryszarda Rysia za oddanie 60 litrów krwi, Sebastiana Wagnera za 30 litrów oraz Rafała Rosoła za ponad 20 litrów.

Prezydent Bytomia Damian Bartyla został uhonorowany Pamiątkowym Medalem Okolicznościowym, zaś Pamiątkową Statuetkę odebrali m. in.: zastępca prezydenta miasta Bożena Mientus, kierownik Punktu Krwiodawstwa Longina Gruk, dyrektor Bytomskiego Teatru Tańca i Ruchu Rozbark Adrian Lipiński, prezes BPK Kazimierz Bartkowiak, dyrektor MOPR Rafał Szpak, Naczelnik Biura Bezpieczeństwa Miasta Tadeusz Ostrowski oraz pracownik tego biura, Joanna Królikowska, kierownik Elżbieta Skóra oraz Katarzyna Zakrzewska z Referatu Ekonomicznego Wydziału Polityki Społecznej.


Galeria zdjęć:Autor: Arkadiusz Janocha
Zdjęcia: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.