Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
23 marca 2018, Pelagia, Feliks, Zbyslaw

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Utrudnienia drogowe na ul. Wrocławskiej

Kierowcy korzystający na co dzień z ul. Wrocławskiej będą musieli przygotować się na utrudnienia drogowe. Od 21 marca /od godzin porannych/ na ul. Wrocławskiej /odcinek od ul. Reja do ul. Konstytucji/ będzie prowadzony, w związku z występującymi szkodami górniczymi, remont wiaduktu drogowego.

Uwaga mieszkańcy! 30 marca Urząd Miejski i USC będą nieczynne

W dniu 30 marca /Wielki Piątek/ Urząd Stanu Cywilnego i Urząd Miejski w Bytomiu będą nieczynne za wyjątkiem Powiatowej Komisji Lekarskiej realizującej kwalifikację wojskową, która mieści się w budynku Urzędu Miejskiego przy ul. Smolenia 35. Ponadto 31 marca /Wielka Sobota/ USC będzie pełnił dyżur w sprawie zgonów.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Uwaga! Zmiana siedziby Biura Terenowego ZUS w Bytomiu

Ważna zmiana dla klientów bytomskiego Biura Terenowego ZUS. Od 1 kwietnia nowa siedziba biura będzie znajdowała się w budynku przy ul. Karola Miarki 8. Dotychczasowa placówka mieszcząca się w budynku przy ul. Sądowej 8 zakończy działalność 31 marca.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Jubileusz PCK

Jubileusz PCK Data publikacji: 26 listopada 2017Każdy z nas jakiegoś poznał, albo po części sam nim jest. To wolontariusze, ludzie nieobojętni na krzywdę innych. Działają samodzielnie bądź należą do organizacji. Najstarszą w naszym kraju jest Polski Czerwony Krzyż. Jego Oddział Rejonowy w Bytomiu w tym roku świętuje 65-lecie działalności.

Z tej okazji w Teatrze Rozbark świętowali wczoraj /25 listopada/ członkowie oraz sympatycy PCK. Podczas uroczystości wyświetlony został film o działalności bytomskiego oddziału. Wśród gości znaleźli się przedstawiciele władz lokalnych, w tym miast sąsiadujących z Bytomiem, przedstawiciele władz wojewódzkich oraz parlamentarzyści.

Bytom ma ogromne szczęście do społecznego zaangażowania i oddanych propagatorów humanitaryzmu. Dzisiejsza uroczystość jest okazją do uhonorowania Państwa zasług na rzecz ilości oddanej krwi oraz wkładu w rozwój organizacji PCK w Bytomiu - powiedział Damian Bartyla, Prezydent Bytomia, podczas obchodów jubileuszu.  

Wręczono odznaki, ordery, puchary, medale oraz statuetki. Laureaci to głównie krwiodawcy, ale uhonorowano również tych zasłużonych dla działalności PCK. Odznaka Honorowa trafiła do: Grzegorza Gucwy, Krzysztofa Kraus, Michała Hańderka, Joachima Nowary, Jerzego Kowalskiego oraz Anastazji Majder.

Za zasługi w rozwój PCK nagrodzeni zostali: Daniel Rosiński oraz Jacek Skowroński. Marszałek Województwa Śląskiego wyróżnił złotą odznaką „Zasłużony dla Województwa Śląskiego” Stanisława Rosoła, Wiesława Białobrzewskiego oraz Tadeusza Borowca. Srebro przypadło Marcinowi Dehnowi, Zygmuntowi Bednarskiemu i Lechowi Wielkopolanowi.

Nie zapomniano również o tych najważniejszych, czyli samych krwiodawcach. Osobach, które dzielą się tym, co mają najcenniejsze. Symboliczny puchar trafił w ręce Ireneusza Bańskiego i Ryszarda Rysia za oddanie 60 litrów krwi, Sebastiana Wagnera za 30 litrów oraz Rafała Rosoła za ponad 20 litrów.

Prezydent Bytomia Damian Bartyla został uhonorowany Pamiątkowym Medalem Okolicznościowym, zaś Pamiątkową Statuetkę odebrali m. in.: zastępca prezydenta miasta Bożena Mientus, kierownik Punktu Krwiodawstwa Longina Gruk, dyrektor Bytomskiego Teatru Tańca i Ruchu Rozbark Adrian Lipiński, prezes BPK Kazimierz Bartkowiak, dyrektor MOPR Rafał Szpak, Naczelnik Biura Bezpieczeństwa Miasta Tadeusz Ostrowski oraz pracownik tego biura, Joanna Królikowska, kierownik Elżbieta Skóra oraz Katarzyna Zakrzewska z Referatu Ekonomicznego Wydziału Polityki Społecznej.


Galeria zdjęć:Autor: Arkadiusz Janocha
Zdjęcia: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.