Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
25 września 2018, Aurelia, Wladyslaw, Kamil

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Nadzieje polskiego boksu na Memoriale Błażyńskiego

Młodzi bokserzy z Polski, Rosji, Ukrainy, Republiki Czeskiej oraz Anglii zaprezentują swoje umiejętności podczas XIII Memoriału im. Leszka Błażyńskiego. Na ringu zobaczymy również młodych, obiecujących zawodników – Damiana Durkacza i Oskara Safaryana. Zapraszamy 6 i 7 października do Teatru Rozbark. Wstęp wolny!

Lubisz ekstremalne biegi? Zapraszamy do Bytomia

Tym razem przed dwa dni /6 i 7 października/ biegacze będą zmagać się z ekstremalną trasą w Dolomitach Sportowej Dolinie, w trakcie której będą musieli pokonać zasieki, ściankę ruchomą, drabinkę poziomą, mokradła, tunel i wiele innych niespodzianek. Zapraszamy na kolejny bytomski Ekstremalny Bieg Harpagana.

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Jubileusz bytomskiego klubu kolarskiego

Jubileusz bytomskiego klubu kolarskiego Data publikacji: 12 marca 2017Bytomski Klub Kolarski Catena obchodzi w tym roku jubileusz 55 - lecia istnienia. Z tej okazji w hali GKS Czarni Bytom odbyła się wczoraj /11 marca/ uroczysta gala, gdzie podsumowano całokształt osiągnięć.

Dziękuję za wasz zapał w promowaniu zarówno sportu, jak i zdrowego stylu życia i aktywności ruchowej, a także organizację licznych rajdów, pielgrzymek i wycieczek krajoznawczych. To właśnie podczas takich podczas takich imprez mieszkańcy poznają krajobrazowe bogactwo naszego regionu i kraju – mówił Damian Bartyla, prezydent Bytomia, podczas jubileuszowych uroczystości.

Podczas spotkania goście mieli okazję zapoznać się z wystawionymi kronikami i różnymi pamiątkami z okresu 55-lecia klubu. Był też czas na wzajemne wspomnmienia i dyskusje.  Tego dnia pucharami uhonorowano tażke wielu działaczy klubu.

Przypomnijmy, że początki klubu sięgają 1953 roku, kiedy przy bytomskim Oddziale PTTK powstała grupa kolarska. Za datę jego powstania przyjmuję się jednak 1962 rokOd 1984 roku nosi on nazwę „Catena”. Kolarskie stowarzyszenie od samego początku stawiało na młodzież, tworząc w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych XX wieku sekcje młodzieżowe w przy Zasadniczej Szkole Zawodowej Zakładów Odzieżowych w Bytomiu, Hucie „Zygmunt” w Bytomiu – Łagiewnikach oraz Szkole Zawodowej przy KWK „Centrum”.

To z pewnością opłaciło się klubowi, który już w latach sześćdziesiątych był uważany za jeden z najlepszych w Polsce, co potwierdza ranking prowadzony przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze. Licząc od daty powstania stowarzyszenia w 1962 roku, klub aż 32 razy plasował się w pierwszej dziesiątce klubów kolarskich PTTK w Polsce, zajmując również ośmiokrotnie miejsce na podium, w tym w 2003 roku – I miejsce.

Działacze oraz członkowie klubu mają na swoim koncie także wiele odznaczeń, między innymi: Złotą Odznaką Honorową PTTK w 1977 roku, Odznaką 25 i 35-lecia PTTK w Katowicach, Srebrną Odznaką za Zasługi dla Województwa Śląskiego oraz odznaki – Szlakiem Wielkiej Wojny 1409-1410, Dużym Rajdem Dokoła Polski czy Szlakiem Zamków w Polsce.

 

Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.