Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
10 grudnia 2018, Julia, Judyta, Daniel

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Prezydent Mariusz Wołosz upublicznia wystąpienia pokontrolne NIK

W trosce o przejrzystość administracji, upubliczniamy wystąpienia pokontrolne, jakie sporządziła NIK po kontroli „Wybranych aspektów funkcjonowania Bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego Sp. z o.o.”.  – powiedział podczas dzisiejszej /6 grudnia/ konferencji prasowej, prezydent Bytomia Mariusz Wołosz.

Uwaga mieszkańcy! W wigilię, 24 grudnia Urząd Miejski w Bytomiu będzie nieczynny

W wigilię, 24 grudnia Urząd Miejski w Bytomiu /ul. Parkowa 2 i ul. Smolenia 35/ oraz Urząd Stanu Cywilnego /ul. Olejniczaka 22/ będą nieczynne.

Bytomskie projekty rekomendowane do ZIT

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 4, Ochotnicza Straż Pożarna w Suchej Górze, Szkoła Podstawowa Specjalna nr 2 – które ubiegają się o dofinansowanie na termomodernizację budynków – zostały wybrane do rekomendacji w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Rozbark - budowa promenady wchodzi w decydujący etap

Widać już pierwsze efekty prac, jakie realizowane są na Rozbarku. To właśnie tam w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji MZZiGK w Bytomiu realizuje inwestycję wartą około 12 mln zł. Jednym z jej elementów jest budowa promenady po dawnej kolei wąskotorowej, która ma połączyć ul. Pszczyńską z ul. Alojzjanów.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Jubileusz bp. Jana Kopca

Jubileusz bp. Jana Kopca Data publikacji: 1 maja 2017Poranną mszą w kościele Parafii Wniebowstąpienia Pańskiego w Szombierkach bp Jan Kopiec rozpoczął wczoraj świętowanie jubileuszu 45-lecia swojej posługi. Święcenia kapłańskie otrzymał z rąk pierwszego biskupa opolskiego Franciszka Jopa 30 kwietnia 1972 r. w katedrze opolskiej.

Z okazji jubileuszu życzę satysfakcji z owocnej posługi kapłańskiej, dalszej aktywności na rzecz umacniania Wspólnoty Kościoła, a także pokoju i dobra – życzył biskupowi Damian Bartyla, Prezydent Bytomia. Głęboko wierzę, że ta piękna rocznica kapłaństwa będzie swoistą klamrą, podsumowującą powołanie w służbie duszpasterskiej, siłę oddziaływania i owoce posługi, za którą, w imieniu własnym i społeczności miasta Bytomia, gorąco dziękuję. Nigdy nie zapomniał Ksiądz Biskup o bytomskich Szombierkach, miejscu, z którym łączą Waszą Ekscelencję rodzinne więzy czy tutejszej Parafii, gdzie uczył się pierwszych modlitw i zdobywał wiarę - dodał.

Jan Kopiec urodził się w Zabrzu w 1947 roku. Rok później wraz z rodzicami przeprowadził się do Bytomia, gdzie skończył naukę w szkole podstawowej. W 1965 roku ukończył III Liceum Ogólnokształcące im. W. Broniewskiego w Bytomiu-Bobrku. W tym samym roku wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego Śląska Opolskiego z siedzibą w Nysie. W latach 1966–1968 odbył służbę wojskową w jednostce kleryckiej w Bartoszycach. Po jej zakończeniu powrócił do seminarium. Święcenia kapłańskie otrzymał z rąk pierwszego biskupa opolskiego Franciszka Jopa.

Po opuszczeniu murów seminarium był wikariuszem w Zabrzu. Uzyskał stopień doktora teologii w zakresie historii Kościoła, Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej nadał mu tytuł profesora nauk teologicznych, a od 2008 ma tytuł profesora zwyczajnego. Był wykładowcą, prefektem, wicerektorem, kierownikiem Katedry Historii Kościoła i Patrologii, dyrektorem Archiwum Diecezjalnego w Opolu.

5 grudnia 1992 r. został mianowany przez Ojca Świętego Jana Pawła II biskupem pomocniczym diecezji opolskiej (biskupem tyt. Cemeriniano), a święcenia biskupie otrzymał 6 stycznia 1993 r. w bazylice watykańskiej z rąk Papieża. Biskup opolski Alfons Nossol mianował go w diecezji wikariuszem generalnym oraz członkiem Kolegium Konsultorów Diecezjalnych i Rady Kapłańskiej. Od 2012 pełni funkcję biskupa diecezji gliwickiej.


Galeria zdjęć:Autor: Arkadiusz Janocha
Zdjęcia: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.