Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
25 lutego 2018, Wiktor, Cezary, Zygfryd

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Podziemny schron w Bytomiu - Miechowicach

 

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Artykuły Historyczne - Tomasz Sanecki


Stowarzyszenie Pro Fortalicium

Główną działalnością organizacji "Pro Fortalicium" jest ratowanie obiektów fortecznych, wydawanie publikacji, organizacja imprez masowych, lekcji historii i grup rekonstrukcji historycznej.

Cyfrowa Biblioteka Architektury

Cyfrowa Biblioteka Bytomskiej Architektury to największa internetowa baza wiedzy o bytomskiej architekturze powstałej przed 1945 rokiem.

Fundacja Historii Kobiet im. Marii Renardowej

Fundacja Historii Kobiet im. Marii Renardowej rozpoczęła swoją działalność 1 stycznia 2012 roku. Celem Fundacji jest działalność naukowa, oświatowa, edukacyjna i kulturalna.

Galeria Motoryzacji i Techniki

Zabytkowe samochody to namacalna historia zamknięta w metalowej konstrukcji. Nie jest nowością, że to właśnie Bytom od lat dostarcza wrażeń miłośnikom pojazdów zabytkowych. Zobacz więcej

Forum bytomski.pl Historia Miasta i Zabytki

Forum poświęcone w całości historii miasta Bytom i jego zabytkom. Zapraszamy do dyskusji!

Jose Torres

Jose Torres Data publikacji: 9 grudnia 2013Mój Bytom to ludzie, którzy tu mieszkają. Ich otwartość na innych, kultura i... kuchnia. Nie mieszkam w Bytomiu już od siedmiu lat, mimo to, chętnie tu wracam. Mam tu rodzinę, przyjaciół... Nie ukrywam, że bardzo pozytywnie zaskoczyły mnie zmiany, które zaszły tu w ciągu ostatnich kilku lat, a wielkie centrum handlowe w samym środku miasta nawet trochę zszokowało!

Ale to dobrze, bo bytomianie potrzebują takich zmian idących z duchem czasu, miejsc, gdzie mogliby wypocząć i spotkać się. Mam jeszcze w pamięci obraz pustego placu Kościuszki, gdzie można było odpocząć na ławce na świeżym powietrzu. Sam to robiłem, kiedy tu mieszkałem. Miło wspominam też bytomski park przy ul. Wrocławskiej gdzie odpoczywałem i chętnie spacerowałem z naszymi pieskami.

Mam w Bytomiu swoją ulubioną knajpkę przy ul. Moniuszki – miejsce z klimatem, gdzie miła obsługa serwuje to, na co mam ochotę, bez względu na to, czy mają to akurat w karcie dań czy nie. Ale najlepiej gotuje moja teściowa z Bytomia! Rolada, kluski czy modro kapusta – niebo w gębie. Kiedy przyjeżdża z wizytą do Wrocławia, zawsze proszę ją, by przygotowała coś pysznego. Przez osiemnaście lat mojego pobytu w Bytomiu zdążyłem bardzo polubić to miasto. Chętnie tu wracam...

Jose Torres - perkusista, założyciel pierwszej w Polsce orkiestry salsowej pod nazwą José Torres y Salsa Tropical.Autor: KM

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.