Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
22 listopada 2017, Cecylia, Jonatan, Stefan

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Jeszcze możesz podarować znicz na Kresy

Jeszcze możesz podarować znicz na Kresy Data publikacji: 21 października 2017Zaplanowana do dzisiaj akcja Podaruj znicz na Kresy została przedłużona. Znicze można jeszcze przynosić do środy /25 października/. Taka decyzja została podjęta w związku z bardzo dużym zainteresowaniem.

Oprócz zbiórki w naszym mieście, w akcje włączyły się wszystkie miasta ościenne oraz Racibórz oraz Opole. W tym roku wraz ze zniczami za naszą wschodnią granicę trafią również patriotyczne wiązanki, ufundowane przez Zarząd Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” w Gdańsku. Będą złożone w miejscach polskiej pamięci między innymi w Żytomierzu, Drohobyczu i Lwowie.

Zwykle zbieramy między 6 a 7 tysięcy zniczy. Rekordowy był rok 2016, kiedy zebraliśmy 12 500 sztuk – informuje Alicja Brzan-Kloś z Górnośląskiego Oddziału Stowarzyszenia Wspólnota Polska, organizatora zbiórki. W tym roku zebraliśmy już 5 tysięcy światełek, ale spodziewamy się ostatecznie wyniku na poziomie 10 tysięcy – dodaje.

Wszystkich, którzy chcieliby jeszcze wesprzeć akcję zapraszamy do Biura Organizacji Pozarządowych przy Rynku 26/5 (IV piętro) w dni robocze od 10:00 do 15:00.


Autor: Arkadiusz Janocha

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.