Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
20 września 2018, Renata, Filipina, Eustachy

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Gratka dla miłośników tramwajów

Wystawa taboru tramwajowego, nauka jazdy tramwajem z instruktorem, pokaz podnoszenia wagonu tramwajowego, występy artystyczne oraz możliwość zwiedzania zajezdni. To tylko nieliczne atrakcje, jakie czekają na wszystkich 22 września z okazji 50-lecia zajezdni tramwajowej w Bytomiu – Stroszku.

800 nowych mieszkań powstanie w Bytomiu

Budowę ponad 800 nowych mieszkań w Bytomiu zapowiedział podczas konferencji prasowej prezydent Damian Bartyla.

Szkody górnicze - wnioski o dokonanie napraw

Przekazujemy informacje pomocne przy ubieganiu się o naprawę szkód górniczych.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Jeszcze możesz podarować znicz na Kresy

Jeszcze możesz podarować znicz na Kresy Data publikacji: 21 października 2017Zaplanowana do dzisiaj akcja Podaruj znicz na Kresy została przedłużona. Znicze można jeszcze przynosić do środy /25 października/. Taka decyzja została podjęta w związku z bardzo dużym zainteresowaniem.

Oprócz zbiórki w naszym mieście, w akcje włączyły się wszystkie miasta ościenne oraz Racibórz oraz Opole. W tym roku wraz ze zniczami za naszą wschodnią granicę trafią również patriotyczne wiązanki, ufundowane przez Zarząd Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” w Gdańsku. Będą złożone w miejscach polskiej pamięci między innymi w Żytomierzu, Drohobyczu i Lwowie.

Zwykle zbieramy między 6 a 7 tysięcy zniczy. Rekordowy był rok 2016, kiedy zebraliśmy 12 500 sztuk – informuje Alicja Brzan-Kloś z Górnośląskiego Oddziału Stowarzyszenia Wspólnota Polska, organizatora zbiórki. W tym roku zebraliśmy już 5 tysięcy światełek, ale spodziewamy się ostatecznie wyniku na poziomie 10 tysięcy – dodaje.

Wszystkich, którzy chcieliby jeszcze wesprzeć akcję zapraszamy do Biura Organizacji Pozarządowych przy Rynku 26/5 (IV piętro) w dni robocze od 10:00 do 15:00.


Autor: Arkadiusz Janocha

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.