Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
11 grudnia 2018, Waldemar, Damazy

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Wigilia ze świątecznym barszczem

Pieką się już pierniki, powstają świąteczne ozdoby, które będzie można zakupić na bożonarodzeniowym stoisku, a młodzi wykonawcy biorą udział w próbach do jasełek. To przygotowania Bytomskiej Wigilii, która odbędzie się w czwartek, 20 grudnia przy ul. Dworcowej 7.

Prezydent Mariusz Wołosz upublicznia wystąpienia pokontrolne NIK

W trosce o przejrzystość administracji, upubliczniamy wystąpienia pokontrolne, jakie sporządziła NIK po kontroli „Wybranych aspektów funkcjonowania Bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego Sp. z o.o.”.  – powiedział podczas dzisiejszej /6 grudnia/ konferencji prasowej, prezydent Bytomia Mariusz Wołosz.

Uwaga mieszkańcy! W wigilię, 24 grudnia Urząd Miejski w Bytomiu będzie nieczynny

W wigilię, 24 grudnia Urząd Miejski w Bytomiu /ul. Parkowa 2 i ul. Smolenia 35/ oraz Urząd Stanu Cywilnego /ul. Olejniczaka 22/ będą nieczynne.

Bytomskie projekty rekomendowane do ZIT

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 4, Ochotnicza Straż Pożarna w Suchej Górze, Szkoła Podstawowa Specjalna nr 2 – które ubiegają się o dofinansowanie na termomodernizację budynków – zostały wybrane do rekomendacji w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Rozbark - budowa promenady wchodzi w decydujący etap

Widać już pierwsze efekty prac, jakie realizowane są na Rozbarku. To właśnie tam w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji MZZiGK w Bytomiu realizuje inwestycję wartą około 12 mln zł. Jednym z jej elementów jest budowa promenady po dawnej kolei wąskotorowej, która ma połączyć ul. Pszczyńską z ul. Alojzjanów.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Jeszcze możesz podarować znicz na Kresy

Jeszcze możesz podarować znicz na Kresy Data publikacji: 21 października 2017Zaplanowana do dzisiaj akcja Podaruj znicz na Kresy została przedłużona. Znicze można jeszcze przynosić do środy /25 października/. Taka decyzja została podjęta w związku z bardzo dużym zainteresowaniem.

Oprócz zbiórki w naszym mieście, w akcje włączyły się wszystkie miasta ościenne oraz Racibórz oraz Opole. W tym roku wraz ze zniczami za naszą wschodnią granicę trafią również patriotyczne wiązanki, ufundowane przez Zarząd Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” w Gdańsku. Będą złożone w miejscach polskiej pamięci między innymi w Żytomierzu, Drohobyczu i Lwowie.

Zwykle zbieramy między 6 a 7 tysięcy zniczy. Rekordowy był rok 2016, kiedy zebraliśmy 12 500 sztuk – informuje Alicja Brzan-Kloś z Górnośląskiego Oddziału Stowarzyszenia Wspólnota Polska, organizatora zbiórki. W tym roku zebraliśmy już 5 tysięcy światełek, ale spodziewamy się ostatecznie wyniku na poziomie 10 tysięcy – dodaje.

Wszystkich, którzy chcieliby jeszcze wesprzeć akcję zapraszamy do Biura Organizacji Pozarządowych przy Rynku 26/5 (IV piętro) w dni robocze od 10:00 do 15:00.


Autor: Arkadiusz Janocha

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.