Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
20 czerwca 2018, Bogna, Florentyna, Rafal

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Miłośnicy militariów zjechali do Bytomia

Ziemia drżąca pod kołami wojskowych pojazdów. Ryk silników i huk wystrzałów. Już po raz czternasty miłośnicy militariów z całego kraju przyjechali do naszego miasta, by zaprezentować bytomskiej publiczności swoją kolekcję uzbrojenia.

Walczymy z mafią śmieciową

Nasze postulaty to nie tylko puste słowa na papierze. To konkretne propozycje, których wprowadzenie w krótkim czasie pozwoli rozwiązać problem nielegalnego składowania odpadów – mówił prezydent Damian Bartyla podczas dzisiejszej /12 czerwca/ konferencji prasowej.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Gwiazdy zjadą do Bytomia!

Na te kilka dni wypełnionych muzyką z niecierpliwością czekają miłośnicy dobrej zabawy z Bytomia i okolic. Znamy już nazwiska gwiazd, które wystąpią 21-24 czerwca podczas tegorocznych Dni Bytomia.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Jeszcze możesz podarować znicz na Kresy

Jeszcze możesz podarować znicz na Kresy Data publikacji: 21 października 2017Zaplanowana do dzisiaj akcja Podaruj znicz na Kresy została przedłużona. Znicze można jeszcze przynosić do środy /25 października/. Taka decyzja została podjęta w związku z bardzo dużym zainteresowaniem.

Oprócz zbiórki w naszym mieście, w akcje włączyły się wszystkie miasta ościenne oraz Racibórz oraz Opole. W tym roku wraz ze zniczami za naszą wschodnią granicę trafią również patriotyczne wiązanki, ufundowane przez Zarząd Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” w Gdańsku. Będą złożone w miejscach polskiej pamięci między innymi w Żytomierzu, Drohobyczu i Lwowie.

Zwykle zbieramy między 6 a 7 tysięcy zniczy. Rekordowy był rok 2016, kiedy zebraliśmy 12 500 sztuk – informuje Alicja Brzan-Kloś z Górnośląskiego Oddziału Stowarzyszenia Wspólnota Polska, organizatora zbiórki. W tym roku zebraliśmy już 5 tysięcy światełek, ale spodziewamy się ostatecznie wyniku na poziomie 10 tysięcy – dodaje.

Wszystkich, którzy chcieliby jeszcze wesprzeć akcję zapraszamy do Biura Organizacji Pozarządowych przy Rynku 26/5 (IV piętro) w dni robocze od 10:00 do 15:00.


Autor: Arkadiusz Janocha

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.