Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
20 lipca 2018, Czeslaw, Hieronim, Fryderyk

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Muzyczne lato w Parku Miejskim

Przez kolejne dwa miesiące w każdą niedzielę bytomski Park Miejski będzie rozbrzmiewać muzyką: klezmerską, rosyjską, grecką czy włoską.

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

"Jestem" przy Jainty

"Jestem" przy Jainty Data publikacji: 21 czerwca 2017Jest taki dzień w roku, kiedy niewielka uliczka w ścisłym centrum miasta zamienia się w tętniącą życiem plenerową galerię sztuki, scenę muzyczną i taneczną. Mowa o Festiwalu Sztuki Wysokiej, którego 18. edycję zaplanowano na 23 czerwca.

Jak zaznaczają organizatorzy festiwalu - Galeria Stalowe Anioły, celem imprezy jest połączenie sztuki, ludzi i miejsca, uwrażliwienie odbiorcy na różne formy artystycznego wyrazu i zainspirowanie mieszkańców Bytomia i nie tylko do aktywnego uczestnictwa w jej tworzeniu. Podczas tegorocznej odsłony festiwalu publiczność wysłucha m.in. koncertów w wykonaniu Karoli Michalskiej Naftoro Band, Dominika Strycharskiego oraz Beaty Winiarz, Tomasza Kołakowskiego i Dominika Franusika.

Miłośnicy malarstwa z pewnością czekają na wielką wystawę, bo Festiwal Sztuki Wysokiej to jedyna w swoim rodzaju okazja do spotkania uznanych artystów oraz młodych adeptów sztuki. W programie festiwalu znalazł się też pokaz animacji studentów grafiki z Wyższej Szkoły Technologii Informatycznych w Katowicach.

Od kilku lat imprezie towarzyszy Mały Festiwal Sztuki Wysokiej skierowany do dzieci i młodzieży. Prace młodych artystów będzie można podziwiać od 13.00 do 21.00 w IV LO przy pl. Sikorskiego. Tak, jak podczas minionych edycji imprezy nie zabraknie też tańca współczesnego w wykonaniu studenci bytomskiego Wydziału Teatru Tańca PWST.

Choreografię do spektaklu, którego scenerią będą zabytkowe kamienice, przygotowała Sylwia Hefczyńska – Lewandowska. Gwoździem programu, na który wbrew pozorom czekają nie tylko najmłodsi, jest akcja „Marzenie do nieba”, kiedy to za pomocą balonów ku niebu wzniosą się setki marzeń.

Początek imprezy o 19.00.

Zobacz plakat

Autor: AK
Zdjęcia: K. Kadis

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.