Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
18 października 2017, Juliana, Łukasza, Bogumila

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Śląskie smaki, śląskie wice. Zapraszamy na Biesiadę Rozbarską

Miłośników dobrej zabawy zapraszamy na pięciogodzinny maraton ze śląskim humorem, śląską kuchnią oraz wieloma innymi atrakcjami. Już 20 października we wnętrzu zrewitalizowanej Cechowni byłej KWK Rozbark odbędzie się kolejna Biesiada Rozbarska.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

"Jestem" przy Jainty

"Jestem" przy Jainty Data publikacji: 21 czerwca 2017Jest taki dzień w roku, kiedy niewielka uliczka w ścisłym centrum miasta zamienia się w tętniącą życiem plenerową galerię sztuki, scenę muzyczną i taneczną. Mowa o Festiwalu Sztuki Wysokiej, którego 18. edycję zaplanowano na 23 czerwca.

Jak zaznaczają organizatorzy festiwalu - Galeria Stalowe Anioły, celem imprezy jest połączenie sztuki, ludzi i miejsca, uwrażliwienie odbiorcy na różne formy artystycznego wyrazu i zainspirowanie mieszkańców Bytomia i nie tylko do aktywnego uczestnictwa w jej tworzeniu. Podczas tegorocznej odsłony festiwalu publiczność wysłucha m.in. koncertów w wykonaniu Karoli Michalskiej Naftoro Band, Dominika Strycharskiego oraz Beaty Winiarz, Tomasza Kołakowskiego i Dominika Franusika.

Miłośnicy malarstwa z pewnością czekają na wielką wystawę, bo Festiwal Sztuki Wysokiej to jedyna w swoim rodzaju okazja do spotkania uznanych artystów oraz młodych adeptów sztuki. W programie festiwalu znalazł się też pokaz animacji studentów grafiki z Wyższej Szkoły Technologii Informatycznych w Katowicach.

Od kilku lat imprezie towarzyszy Mały Festiwal Sztuki Wysokiej skierowany do dzieci i młodzieży. Prace młodych artystów będzie można podziwiać od 13.00 do 21.00 w IV LO przy pl. Sikorskiego. Tak, jak podczas minionych edycji imprezy nie zabraknie też tańca współczesnego w wykonaniu studenci bytomskiego Wydziału Teatru Tańca PWST.

Choreografię do spektaklu, którego scenerią będą zabytkowe kamienice, przygotowała Sylwia Hefczyńska – Lewandowska. Gwoździem programu, na który wbrew pozorom czekają nie tylko najmłodsi, jest akcja „Marzenie do nieba”, kiedy to za pomocą balonów ku niebu wzniosą się setki marzeń.

Początek imprezy o 19.00.

Zobacz plakat

Autor: AK
Zdjęcia: K. Kadis

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.