Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 października 2017, Piotra, Michala, Ziemowita

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Śląskie smaki, śląskie wice. Zapraszamy na Biesiadę Rozbarską

Miłośników dobrej zabawy zapraszamy na pięciogodzinny maraton ze śląskim humorem, śląską kuchnią oraz wieloma innymi atrakcjami. Już 20 października we wnętrzu zrewitalizowanej Cechowni byłej KWK Rozbark odbędzie się kolejna Biesiada Rozbarska.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

"Jestem..."

"Jestem..." Data publikacji: 23 czerwca 2017Pod takim hasłem odbył się już po raz XVIII Festiwal Sztuki Wysokiej, który zamienił malowniczą ulicę Jainty w scenę, gdzie gościła sztuka współczesna. Podobnie, jak w latach poprzednich, również dzisiaj, 23 czerwca nie zabrakło ciekawych spektakli, koncertów, animacji oraz rozmów z bytomskimi artystami.

Festiwal Sztuki Wysokiej to nie tylko połączenie sztuki, ludzi i miejsca, ale także jedyna w swoim rodzaju okazja do spotkania uznanych artystów oraz młodych adeptów sztuki. Festiwal to także prezentacja wspaniałych prac młodych artystów w ramach VII Konkursu Małego Festiwalu Sztuki Wysokiej, którą można było oglądać w siedzibie IV Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego na pl. Sikorskiego.

Warto dodać, że podobnie, jak w ubiegłych latach, w ramach Festiwalu odbył się także konkurs dla twórców, którego laureatką została Jagoda Mitko – Rudź za obraz „W innym świetle 2. Technika własna”. Zwyciężczyni otrzymała nagrodę główną – 2 000 zł. Poza laureatką konkursu, organizatorzy Festiwalu przyznali także cztery wyróżnienia, trzy tegoroczne dla: Patrycji Goduli, Anny Tarnowskiej i Jagody Woźny, zaś jedno związane było z ubiegłoroczną pracą Katarzyny Wach, która w finale w 2016 roku przegrała o jeden punkt! Dlatego też organizatorzy chcąc docenić jej wkład i pracę postanowili przyznać jej specjalne wyróżnienie.

W sumie do Festiwalu zgłosiła się rekordowa ilość uczestników – 140, z czego aż 60 przystąpiło do konkursu.

Podczas tegorocznej edycji Festiwalu nie mogło również zabraknąć koncertów. Wśród artystów, którzy wystąpili przed bytomską publicznością byli między innymi: Tomasz Kołakowski i Dominik Franuś, a także Karolina Michalska Naftoro Band. Widzowie zobaczyli również pokaz animacji studentów grafiki z Wyższej Szkoły Technologii Informatycznych w Katowicach oraz pokaz taneczny tańca współczesnego w wykonaniu studentów bytomskiego Wydziału Teatru Tańca PWST. Choreografię do spektaklu, którego scenerią były zabytkowe kamienice, przygotowała Sylwia Hefczyńska – Lewandowska.

Gwoździem programu była organizowana już od 2008 roku akcja „Marzenie do nieba”, podczas której za pomocą balonów ku niebu wzniosły się marzenia.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom/Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.