Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
26 kwietnia 2017, Maria, Marcelina, Marzena

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Pobiegną by uczcić zmarłego policjanta

Rozpoczęły się zapisy do III edycji Wojewódzkich Mistrzostw Policji w Biegu Przełajowym im. st. sierż. Marka Sienickiego. Impreza, która odbędzie się w Dolomitach Sportowej Dolinie od dwóch lat cieszy się ogromną popularnością. W 2016 roku w zawodach wystartowało 250 biegaczy. Jak będzie w tym roku przekonamy się 10 maja

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Jest szansa na dwa złote medale!

Jest szansa na dwa złote medale! Data publikacji: 17 marca 2017W sobotę hokeistki TMH Polonia Bytom staną przed kolejną szansą wywalczenia złotego medalu mistrzostw Polski. Nasze dziewczyny 18 marca zagrają rewanżowe spotkanie ze Stoczniowcem Gdańsk. Z kolei już dzisiaj, 17 marca o złoty medal zagrają nasi hokeiści w ramach Śląskiej Amatorskiej Ligi Hokeja.

Hokeistki Polonii Bytom po rewelacyjnej rundzie zasadniczej w każdym kolejnym spotkaniu play-off gromią swoje rywalki. W półfinale dwukrotnie pokonały Atomówki Tychy, zaś w finale są na dobrej drodze do wywalczenia kolejnego złotego medalu mistrzostw Polski. W pierwszym meczu bytomianki wygrały na wyjeździe ze Stoczniowcem Gdańsk 5:2. Zapraszamy wszystkich kibiców kobiecego hokeja do popularnej "Stodoły" w sobotę, 18 marca o 20.00. Trzymamy kciuki za nasze dziewczyny!

Emocji na lodowisku przy Pułaskiego 71 nie zabraknie również dzisiaj, 17 marca. O 21.30 rozegrany zostanie ostatni mecz finałowy Śląskiej Amatorskiej Ligi Hokeja. Polonia Bytom występująca w I lidze zmierzy się w trzecim meczu finałowy z Unią Oświęcim. W pierwszym spotkaniu Poloniści przegrali w Bytomiu 2:4, natomiast w rewanżu pokonali w Oświęcimiu miejscową Unię 3:0. Aby wyłonić zwycięzcę potrzebny jest trzeci mecz.

Przypomnijmy, że drużyna Polonii Bytom od powstania w sezonie 2010/2011 Śląskiej Amatorskiej Ligii Hokeja jest najbardziej utytułowaną drużyną w tych rozgrywkach, mając na swoim koncie aż sześć medali, w tym trzy złote:
  • sezon 2010/2011 - 1 miejsce;
  • sezon 2011/2012 - 1 miejsce;
  • sezon 2012/2013 - 2 miejsce;
  • sezon 2013/2014 - 1 miejsce;
  • sezon 2014/2015 - 3 miejsce
  • sezon 2015/2016 - 3 miejsce.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: TMH Polonia Bytom/Archiwum UM Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.