Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 lipca 2018, Alfred, Wincenty, Wlodzislaw

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

3,2 mln zł na termomodernizację dwóch hal sportowych

Jeszcze w tym roku rozpoczną się prace termomodernizacyjne w dwóch halach sportowych w Bytomiu. Remont przejdzie hala przy ul. Kosynierów 15 w Szombierkach oraz przy ul. Strzelców Bytomskich na Stroszku. Realizacja kolejnych inwestycji sportowych możliwa jest dzięki pozyskaniu przez miasto środków z Unii Europejskiej.

Weź udział w jubileuszowym 10. Półmaratonie Bytomskim

Bieganie to jedna z najpopularniejszych dyscyplin sportowych w naszym kraju. W Polsce co roku organizuje się setki imprez, gdzie miłośnicy biegania mogą sprawdzić możliwości swojego organizmu. Jedną z nich jest Bytomski Półmaraton, którego jubileuszowa dziesiąta edycja odbędzie się wyjątkowo w sobotę, 15 września.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Jest szansa na dwa złote medale!

Jest szansa na dwa złote medale! Data publikacji: 17 marca 2017W sobotę hokeistki TMH Polonia Bytom staną przed kolejną szansą wywalczenia złotego medalu mistrzostw Polski. Nasze dziewczyny 18 marca zagrają rewanżowe spotkanie ze Stoczniowcem Gdańsk. Z kolei już dzisiaj, 17 marca o złoty medal zagrają nasi hokeiści w ramach Śląskiej Amatorskiej Ligi Hokeja.

Hokeistki Polonii Bytom po rewelacyjnej rundzie zasadniczej w każdym kolejnym spotkaniu play-off gromią swoje rywalki. W półfinale dwukrotnie pokonały Atomówki Tychy, zaś w finale są na dobrej drodze do wywalczenia kolejnego złotego medalu mistrzostw Polski. W pierwszym meczu bytomianki wygrały na wyjeździe ze Stoczniowcem Gdańsk 5:2. Zapraszamy wszystkich kibiców kobiecego hokeja do popularnej "Stodoły" w sobotę, 18 marca o 20.00. Trzymamy kciuki za nasze dziewczyny!

Emocji na lodowisku przy Pułaskiego 71 nie zabraknie również dzisiaj, 17 marca. O 21.30 rozegrany zostanie ostatni mecz finałowy Śląskiej Amatorskiej Ligi Hokeja. Polonia Bytom występująca w I lidze zmierzy się w trzecim meczu finałowy z Unią Oświęcim. W pierwszym spotkaniu Poloniści przegrali w Bytomiu 2:4, natomiast w rewanżu pokonali w Oświęcimiu miejscową Unię 3:0. Aby wyłonić zwycięzcę potrzebny jest trzeci mecz.

Przypomnijmy, że drużyna Polonii Bytom od powstania w sezonie 2010/2011 Śląskiej Amatorskiej Ligii Hokeja jest najbardziej utytułowaną drużyną w tych rozgrywkach, mając na swoim koncie aż sześć medali, w tym trzy złote:
  • sezon 2010/2011 - 1 miejsce;
  • sezon 2011/2012 - 1 miejsce;
  • sezon 2012/2013 - 2 miejsce;
  • sezon 2013/2014 - 1 miejsce;
  • sezon 2014/2015 - 3 miejsce
  • sezon 2015/2016 - 3 miejsce.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: TMH Polonia Bytom/Archiwum UM Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.