Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
24 maja 2017, Joanna, Zuzanna, Milena

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Uwalniamy pasje!

Nie wiesz jaki zawód wybrać? Lubisz sport i chciałbyś poznać ofertę bytomskich klubów sportowych? My ci pomożemy! Już w piątek /26 maja/ Bytom uwolni swoje pasje. Kilkanaście klubów sportowych i szkół ponadgimnazjalnych zaprezentuje szeroką ofertę edukacyjno-sportową w mieście. Początek–godz. 10.00–Rynek

IX Tydzień Sportu dla Wszystkich

Zawody siatkarskie, koszykarskie, piłki nożnej, siatkówki plażowej oraz pływackie. To dyscypliny sportowe, które będą dominować podczas IX Tygodnia Sportu dla Wszystkich, w ramach którego odbędzie się XXIII Sportowy Turniej Miast i Gmin. Początek w piątek, 26 maja.

W Bytomiu znowu zagoszczą najlepsi kolarze na świecie!

Bytom po raz drugi z rzędu znalazł się na trasie Tour de Pologne, którego 74. edycja odbędzie się na przełomie lipca i sierpnia /29 lipca - 4 sierpnia/ 2017 roku. Podobnie, jak w 2016 roku, kibice kolarstwa będą mogli ponownie zobaczyć na żywo najlepszych zawodników na świecie, którzy przejadą ulicami naszego miasta

Przyłącz się do akcji Honorowy Dawca Energii Fortum

Już po raz piąty nasze miasto przyłączyło się do akcji Honorowy Dawca Energii Fortum. W tym roku zbieramy kilowatogodziny dla Polskiego Związku Niewidomych – Koło w Bytomiu. Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji, w której możemy nie tylko zadbać o swoją kondycję fizyczną, ale pomóc potrzebującym.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Jest szansa na dwa złote medale!

Jest szansa na dwa złote medale! Data publikacji: 17 marca 2017W sobotę hokeistki TMH Polonia Bytom staną przed kolejną szansą wywalczenia złotego medalu mistrzostw Polski. Nasze dziewczyny 18 marca zagrają rewanżowe spotkanie ze Stoczniowcem Gdańsk. Z kolei już dzisiaj, 17 marca o złoty medal zagrają nasi hokeiści w ramach Śląskiej Amatorskiej Ligi Hokeja.

Hokeistki Polonii Bytom po rewelacyjnej rundzie zasadniczej w każdym kolejnym spotkaniu play-off gromią swoje rywalki. W półfinale dwukrotnie pokonały Atomówki Tychy, zaś w finale są na dobrej drodze do wywalczenia kolejnego złotego medalu mistrzostw Polski. W pierwszym meczu bytomianki wygrały na wyjeździe ze Stoczniowcem Gdańsk 5:2. Zapraszamy wszystkich kibiców kobiecego hokeja do popularnej "Stodoły" w sobotę, 18 marca o 20.00. Trzymamy kciuki za nasze dziewczyny!

Emocji na lodowisku przy Pułaskiego 71 nie zabraknie również dzisiaj, 17 marca. O 21.30 rozegrany zostanie ostatni mecz finałowy Śląskiej Amatorskiej Ligi Hokeja. Polonia Bytom występująca w I lidze zmierzy się w trzecim meczu finałowy z Unią Oświęcim. W pierwszym spotkaniu Poloniści przegrali w Bytomiu 2:4, natomiast w rewanżu pokonali w Oświęcimiu miejscową Unię 3:0. Aby wyłonić zwycięzcę potrzebny jest trzeci mecz.

Przypomnijmy, że drużyna Polonii Bytom od powstania w sezonie 2010/2011 Śląskiej Amatorskiej Ligii Hokeja jest najbardziej utytułowaną drużyną w tych rozgrywkach, mając na swoim koncie aż sześć medali, w tym trzy złote:
  • sezon 2010/2011 - 1 miejsce;
  • sezon 2011/2012 - 1 miejsce;
  • sezon 2012/2013 - 2 miejsce;
  • sezon 2013/2014 - 1 miejsce;
  • sezon 2014/2015 - 3 miejsce
  • sezon 2015/2016 - 3 miejsce.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: TMH Polonia Bytom/Archiwum UM Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.