Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
14 grudnia 2018, Alfred, Izydor

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Wigilia ze świątecznym barszczem

Pieką się już pierniki, powstają świąteczne ozdoby, które będzie można zakupić na bożonarodzeniowym stoisku, a młodzi wykonawcy biorą udział w próbach do jasełek. To przygotowania Bytomskiej Wigilii, która odbędzie się w czwartek, 20 grudnia przy ul. Dworcowej 7.

Prezydent Mariusz Wołosz upublicznia wystąpienia pokontrolne NIK

W trosce o przejrzystość administracji, upubliczniamy wystąpienia pokontrolne, jakie sporządziła NIK po kontroli „Wybranych aspektów funkcjonowania Bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego Sp. z o.o.”.  – powiedział podczas dzisiejszej /6 grudnia/ konferencji prasowej, prezydent Bytomia Mariusz Wołosz.

Uwaga mieszkańcy! W wigilię, 24 grudnia Urząd Miejski w Bytomiu będzie nieczynny

W wigilię, 24 grudnia Urząd Miejski w Bytomiu /ul. Parkowa 2 i ul. Smolenia 35/ oraz Urząd Stanu Cywilnego /ul. Olejniczaka 22/ będą nieczynne.

Bytomskie projekty rekomendowane do ZIT

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 4, Ochotnicza Straż Pożarna w Suchej Górze, Szkoła Podstawowa Specjalna nr 2 – które ubiegają się o dofinansowanie na termomodernizację budynków – zostały wybrane do rekomendacji w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Rozbark - budowa promenady wchodzi w decydujący etap

Widać już pierwsze efekty prac, jakie realizowane są na Rozbarku. To właśnie tam w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji MZZiGK w Bytomiu realizuje inwestycję wartą około 12 mln zł. Jednym z jej elementów jest budowa promenady po dawnej kolei wąskotorowej, która ma połączyć ul. Pszczyńską z ul. Alojzjanów.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Jest budżet na 2014 rok

Jest budżet na 2014 rok Data publikacji: 16 grudnia 2013Budżet na 2014 rok przyjęty. Rada Miejska przegłosowała go większością głosów. Zanim projekt trafił pod obrady radnych, pozytywnie zaopiniowała go Regionalna Izba Obrachunkowa.

Prawie 95 milionów złotych w przyszłym roku pochłoną inwestycje. Szykuje się sporo prac drogowych, m.in. - przebudowa ulic: Szymały, Piekarskiej, Katowickiej, skrzyżowania Grota-Roweckiego z Modrzewskiego, Zabrzańskiej z Wyzwolenia oraz Strzelców Bytomskich od Wrocławskiej do ul. Długiej. Kierowcy doczekają się też pasów włączenia i wyłączenia na skrzyżowaniu ul. Nałkowskiej i Obwodnicy Północnej. W budżecie zabezpieczono również kwotę niezbędną na dokumentację projektową potrzebną do budowy Bytomskiej Centralnej Trasy Północ-Południe.

Nie ominą nas również dalsze prace w bytomskich parkach: Fazańcu, Parku Ludowym i Parku Miejskim oraz w Szpitalu Specjalistycznym.

Nowego boiska doczeka się m.in. Szkoła Podstawowa nr 44 w Szombierkach, zaplanowano też budowę hali widowiskowo-sportowej przy Szkole Podstawowej nr 43 Stolarzowicach.

Najwięcej pieniędzy w przyszłorocznym budżecie zaplanowano na oświatę - 233 mln zł. 111 mln zł przeznaczone zostanie na pomoc społeczną, 80 mln zł - na gospodarkę komunalną i ochronę środowiska, 74 mln zł - na gospodarkę mieszkaniową, a 64 mln - na transport i łączność.

Ogółem w przyszłym roku budżet wyniesie ponad 735 mln zł.
Autor: Iwona Wronka
Zdjęcia: UM w Bytomiu

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.