Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
22 czerwca 2018, Paulina, Jan, Tomasz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Wakacyjne warsztaty dla dzieci

Wakacyjne warsztaty już od poniedziałku, 25 czerwca! Zapraszamy młodych filmowców, sportowców, muzyków, kuglarzy, malarzy, ekologów i konstruktorów latawców do Becekobusa, który znów wyruszy na ulice Bytomia. Sprawdzajcie rozkład jazdy i zapisujcie się na zajęcia. Dobra zabawa gwarantowana!

Miłośnicy militariów zjechali do Bytomia

Ziemia drżąca pod kołami wojskowych pojazdów. Ryk silników i huk wystrzałów. Już po raz czternasty miłośnicy militariów z całego kraju przyjechali do naszego miasta, by zaprezentować bytomskiej publiczności swoją kolekcję uzbrojenia.

Walczymy z mafią śmieciową

Nasze postulaty to nie tylko puste słowa na papierze. To konkretne propozycje, których wprowadzenie w krótkim czasie pozwoli rozwiązać problem nielegalnego składowania odpadów – mówił prezydent Damian Bartyla podczas dzisiejszej /12 czerwca/ konferencji prasowej.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Gwiazdy zjadą do Bytomia!

Na te kilka dni wypełnionych muzyką z niecierpliwością czekają miłośnicy dobrej zabawy z Bytomia i okolic. Znamy już nazwiska gwiazd, które wystąpią 21-24 czerwca podczas tegorocznych Dni Bytomia.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Jest budżet na 2014 rok

Jest budżet na 2014 rok Data publikacji: 16 grudnia 2013Budżet na 2014 rok przyjęty. Rada Miejska przegłosowała go większością głosów. Zanim projekt trafił pod obrady radnych, pozytywnie zaopiniowała go Regionalna Izba Obrachunkowa.

Prawie 95 milionów złotych w przyszłym roku pochłoną inwestycje. Szykuje się sporo prac drogowych, m.in. - przebudowa ulic: Szymały, Piekarskiej, Katowickiej, skrzyżowania Grota-Roweckiego z Modrzewskiego, Zabrzańskiej z Wyzwolenia oraz Strzelców Bytomskich od Wrocławskiej do ul. Długiej. Kierowcy doczekają się też pasów włączenia i wyłączenia na skrzyżowaniu ul. Nałkowskiej i Obwodnicy Północnej. W budżecie zabezpieczono również kwotę niezbędną na dokumentację projektową potrzebną do budowy Bytomskiej Centralnej Trasy Północ-Południe.

Nie ominą nas również dalsze prace w bytomskich parkach: Fazańcu, Parku Ludowym i Parku Miejskim oraz w Szpitalu Specjalistycznym.

Nowego boiska doczeka się m.in. Szkoła Podstawowa nr 44 w Szombierkach, zaplanowano też budowę hali widowiskowo-sportowej przy Szkole Podstawowej nr 43 Stolarzowicach.

Najwięcej pieniędzy w przyszłorocznym budżecie zaplanowano na oświatę - 233 mln zł. 111 mln zł przeznaczone zostanie na pomoc społeczną, 80 mln zł - na gospodarkę komunalną i ochronę środowiska, 74 mln zł - na gospodarkę mieszkaniową, a 64 mln - na transport i łączność.

Ogółem w przyszłym roku budżet wyniesie ponad 735 mln zł.
Autor: Iwona Wronka
Zdjęcia: UM w Bytomiu

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.