Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
22 lutego 2018, Marta, Malgorzata, Piotr

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

W Bytomiu przebudują drogi za prawie 14 mln

Jeszcze w tym roku przebudowane zostaną ul. Katowicka, Frenzla, skrzyżowanie ul. Wrocławskiej i Reja oraz Aleja Jana Pawła II. W sumie na realizację tych inwestycji miasto wyda prawie 14 mln zł, z czego aż 10 mln pochodzi z Metropolitalnego Funduszu Solidarności. Pierwsze przetargi ruszą już w marcu.

Rusza kolejna edycja Nagrody Gospodarczej Prezydenta Bytomia

Prezydent Bytomia i Bytomska Rada Biznesu zapraszają bytomskich przedsiębiorców do udziału w konkursie na Firmę Roku i Mikrofirmę Roku.

Szukamy policjanta z powołania

Jeśli spotkałeś policjanta, którego zaangażowanie i profesjonalizm pomogły ci w trudnej sytuacji, zgłoś go do konkursu „Policjant z powołania”. Ruszyła właśnie kolejna edycja konkursu nad którym patronat objęli: Komendant Miejski Policji w Bytomiu inspektor Karol Fajer i prezydent Bytomia Damian Bartyla.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Jest budżet na 2014 rok

Jest budżet na 2014 rok Data publikacji: 16 grudnia 2013Budżet na 2014 rok przyjęty. Rada Miejska przegłosowała go większością głosów. Zanim projekt trafił pod obrady radnych, pozytywnie zaopiniowała go Regionalna Izba Obrachunkowa.

Prawie 95 milionów złotych w przyszłym roku pochłoną inwestycje. Szykuje się sporo prac drogowych, m.in. - przebudowa ulic: Szymały, Piekarskiej, Katowickiej, skrzyżowania Grota-Roweckiego z Modrzewskiego, Zabrzańskiej z Wyzwolenia oraz Strzelców Bytomskich od Wrocławskiej do ul. Długiej. Kierowcy doczekają się też pasów włączenia i wyłączenia na skrzyżowaniu ul. Nałkowskiej i Obwodnicy Północnej. W budżecie zabezpieczono również kwotę niezbędną na dokumentację projektową potrzebną do budowy Bytomskiej Centralnej Trasy Północ-Południe.

Nie ominą nas również dalsze prace w bytomskich parkach: Fazańcu, Parku Ludowym i Parku Miejskim oraz w Szpitalu Specjalistycznym.

Nowego boiska doczeka się m.in. Szkoła Podstawowa nr 44 w Szombierkach, zaplanowano też budowę hali widowiskowo-sportowej przy Szkole Podstawowej nr 43 Stolarzowicach.

Najwięcej pieniędzy w przyszłorocznym budżecie zaplanowano na oświatę - 233 mln zł. 111 mln zł przeznaczone zostanie na pomoc społeczną, 80 mln zł - na gospodarkę komunalną i ochronę środowiska, 74 mln zł - na gospodarkę mieszkaniową, a 64 mln - na transport i łączność.

Ogółem w przyszłym roku budżet wyniesie ponad 735 mln zł.
Autor: iwo
Zdjęcia: UM w Bytomiu

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.