Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
21 września 2018, Hipolit, Mateusz, Daria

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Gratka dla miłośników tramwajów

Wystawa taboru tramwajowego, nauka jazdy tramwajem z instruktorem, pokaz podnoszenia wagonu tramwajowego, występy artystyczne oraz możliwość zwiedzania zajezdni. To tylko nieliczne atrakcje, jakie czekają na wszystkich 22 września z okazji 50-lecia zajezdni tramwajowej w Bytomiu – Stroszku.

800 nowych mieszkań powstanie w Bytomiu

Budowę ponad 800 nowych mieszkań w Bytomiu zapowiedział podczas konferencji prasowej prezydent Damian Bartyla.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Szkody górnicze - wnioski o dokonanie napraw

Przekazujemy informacje pomocne przy ubieganiu się o naprawę szkód górniczych.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Jest budżet na 2014 rok

Jest budżet na 2014 rok Data publikacji: 16 grudnia 2013Budżet na 2014 rok przyjęty. Rada Miejska przegłosowała go większością głosów. Zanim projekt trafił pod obrady radnych, pozytywnie zaopiniowała go Regionalna Izba Obrachunkowa.

Prawie 95 milionów złotych w przyszłym roku pochłoną inwestycje. Szykuje się sporo prac drogowych, m.in. - przebudowa ulic: Szymały, Piekarskiej, Katowickiej, skrzyżowania Grota-Roweckiego z Modrzewskiego, Zabrzańskiej z Wyzwolenia oraz Strzelców Bytomskich od Wrocławskiej do ul. Długiej. Kierowcy doczekają się też pasów włączenia i wyłączenia na skrzyżowaniu ul. Nałkowskiej i Obwodnicy Północnej. W budżecie zabezpieczono również kwotę niezbędną na dokumentację projektową potrzebną do budowy Bytomskiej Centralnej Trasy Północ-Południe.

Nie ominą nas również dalsze prace w bytomskich parkach: Fazańcu, Parku Ludowym i Parku Miejskim oraz w Szpitalu Specjalistycznym.

Nowego boiska doczeka się m.in. Szkoła Podstawowa nr 44 w Szombierkach, zaplanowano też budowę hali widowiskowo-sportowej przy Szkole Podstawowej nr 43 Stolarzowicach.

Najwięcej pieniędzy w przyszłorocznym budżecie zaplanowano na oświatę - 233 mln zł. 111 mln zł przeznaczone zostanie na pomoc społeczną, 80 mln zł - na gospodarkę komunalną i ochronę środowiska, 74 mln zł - na gospodarkę mieszkaniową, a 64 mln - na transport i łączność.

Ogółem w przyszłym roku budżet wyniesie ponad 735 mln zł.
Autor: Iwona Wronka
Zdjęcia: UM w Bytomiu

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.