Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
21 sierpinia 2018, Joanna, Kazimiera, Franciszek

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Szkody górnicze - wnioski o dokonanie napraw

Przekazujemy informacje pomocne przy ubieganiu się o naprawę szkód górniczych.

Wakacyjne warsztaty dla dzieci

Wakacyjne warsztaty już od poniedziałku, 25 czerwca! Zapraszamy młodych filmowców, sportowców, muzyków, kuglarzy, malarzy, ekologów i konstruktorów latawców do Becekobusa, który znów wyruszy na ulice Bytomia. Sprawdzajcie rozkład jazdy i zapisujcie się na zajęcia. Dobra zabawa gwarantowana!

Walczymy z mafią śmieciową

Nasze postulaty to nie tylko puste słowa na papierze. To konkretne propozycje, których wprowadzenie w krótkim czasie pozwoli rozwiązać problem nielegalnego składowania odpadów – mówił prezydent Damian Bartyla podczas dzisiejszej /12 czerwca/ konferencji prasowej.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Jeśli nie stać cię na kredyt bankowy

Poszukując źródła szybkiego uzyskania gotówki, bardzo często spotykamy się z ogłoszeniami typu ”jeśli nie stać cię na kredyt konsumencki przyjdź do nas”. Należy pamiętać, że firmy, które chcą udzielić nam takiego wsparcia finansowego działają poza systemem bankowym. Potocznie nazywa się je parabankami.
 
Pożyczki te udzielane są przede wszystkim osobom, które mają problemy  z uzyskaniem kredytu w bankach. Podstawą działalności firm jest stosowanie mniej skomplikowanych zasad oceny ryzyka kredytowego, które w ten sposób zachęcają do skorzystania z ich ofert.  Może to być zaletą, jednakże może stanowić tylko pozorną korzyść, a w niektórych przypadkach powodować tzw. spiralę zadłużenia. Polega to na tym, że osoba, która nie może spłacić swojego zadłużenia bierze kolejne pożyczki w celu spłacenia poprzednich.
 
Przy reklamowaniu pożyczek firmy często stosują zachęty takie jak: „pożyczka bez BIK, lub „dla osób ze złą zdolnością kredytową”. Jeśli konsument będzie chciał skorzystać z takiej oferty, powianiem mieć świadomość ryzyka, które się z tym może wiązać.
 
Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów może badać praktyki stosowane przez firmy pod kątem stosowania nieuczciwych praktyk rynkowych, jak również sprawdzić, czy oferowane przez firmy wzory umów nie zawierają klauzul niedozwolonych.
 
Praktyka rynkowa stosowana przez przedsiębiorców wobec konsumentów jest nieuczciwa, jeżeli jest sprzeczna z dobrymi obyczajami i w istotny sposób zniekształca lub może zniekształcić zachowanie rynkowe przeciętnego konsumenta przed zawarciem umowy dotyczącej produktu, w trakcie jej zawierania lub po jej zawarciu.

Spór pomiędzy klientem a podmiotem rynku finansowego może być zakończony, w przypadku nieuwzględnienia reklamacji, na wniosek klienta przez Rzecznika Finansowego w drodze pozasądowego postępowania.

Komisja Nadzoru Finansowego prowadzi rejestr firm pożyczkowych, zamieszcza listę ostrzeżeń:

https://www.knf.gov.pl/dla_konsumenta/ostrzezenia_publiczne

https://www.rf.gov.pl/

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.