Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
24 lutego 2018, Maciej, Bogusz, Modest

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Dodatkowy punkt poboru opłat czynny w poniedziałki

Z uwagi na zbliżające się terminy płatności należności budżetowych informujemy, że poza stale funkcjonującymi w Urzędzie Miejskim przy ul. Parkowej 2 kasami w pokoju 110A i pokoju 120, uruchomiono w kasie w pokoju 213 dodatkowy punkt poboru opłat.

W Bytomiu przebudują drogi za prawie 14 mln

Jeszcze w tym roku przebudowane zostaną ul. Katowicka, Frenzla, skrzyżowanie ul. Wrocławskiej i Reja oraz Aleja Jana Pawła II. W sumie na realizację tych inwestycji miasto wyda prawie 14 mln zł, z czego aż 10 mln pochodzi z Metropolitalnego Funduszu Solidarności. Pierwsze przetargi ruszą już w marcu.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Rusza kolejna edycja Nagrody Gospodarczej Prezydenta Bytomia

Prezydent Bytomia i Bytomska Rada Biznesu zapraszają bytomskich przedsiębiorców do udziału w konkursie na Firmę Roku i Mikrofirmę Roku.

Szukamy policjanta z powołania

Jeśli spotkałeś policjanta, którego zaangażowanie i profesjonalizm pomogły ci w trudnej sytuacji, zgłoś go do konkursu „Policjant z powołania”. Ruszyła właśnie kolejna edycja konkursu nad którym patronat objęli: Komendant Miejski Policji w Bytomiu inspektor Karol Fajer i prezydent Bytomia Damian Bartyla.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Jeśli nie stać cię na kredyt bankowy

Poszukując źródła szybkiego uzyskania gotówki, bardzo często spotykamy się z ogłoszeniami typu ”jeśli nie stać cię na kredyt konsumencki przyjdź do nas”. Należy pamiętać, że firmy, które chcą udzielić nam takiego wsparcia finansowego działają poza systemem bankowym. Potocznie nazywa się je parabankami.

Pożyczki te udzielane są przede wszystkim osobom, które mają problemy  z uzyskaniem kredytu w bankach. Podstawą działalności firm jest stosowanie mniej skomplikowanych zasad oceny ryzyka kredytowego, które w ten sposób zachęcają do skorzystania z ich ofert.  Może to być zaletą, jednakże może stanowić tylko pozorną korzyść, a w niektórych przypadkach powodować tzw. spiralę zadłużenia. Polega to na tym, że osoba, która nie może spłacić swojego zadłużenia bierze kolejne pożyczki w celu spłacenia poprzednich.

Przy reklamowaniu pożyczek firmy często stosują zachęty takie jak: „pożyczka bez BIK, lub „dla osób ze złą zdolnością kredytową”. Jeśli konsument będzie chciał skorzystać z takiej oferty, powianiem mieć świadomość ryzyka, które się z tym może wiązać.

Działalność tych firm pożyczkowych nie podlega nadzorowi Komisji Nadzoru Finansowego. Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów może badać praktyki stosowane przez firmy pod kątem stosowania nieuczciwych praktyk rynkowych, jak również sprawdzić, czy oferowane przez firmy wzory umów nie zawierają klauzul niedozwolonych.

Praktyka rynkowa stosowana przez przedsiębiorców wobec konsumentów jest nieuczciwa, jeżeli jest sprzeczna z dobrymi obyczajami i w istotny sposób zniekształca lub może zniekształcić zachowanie rynkowe przeciętnego konsumenta przed zawarciem umowy dotyczącej produktu, w trakcie jej zawierania lub po jej zawarciu.

Spór pomiędzy klientem a podmiotem rynku finansowego może być zakończony, w przypadku nieuwzględnienia reklamacji, na wniosek klienta przez Rzecznika Finansowego w drodze pozasądowego postępowania.

 


Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.