Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
16 lipca 2018, Maria, Stefan, Eustachy

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

3,2 mln zł na termomodernizację dwóch hal sportowych

Jeszcze w tym roku rozpoczną się prace termomodernizacyjne w dwóch halach sportowych w Bytomiu. Remont przejdzie hala przy ul. Kosynierów 15 w Szombierkach oraz przy ul. Strzelców Bytomskich na Stroszku. Realizacja kolejnych inwestycji sportowych możliwa jest dzięki pozyskaniu przez miasto środków z Unii Europejskiej.

Weź udział w jubileuszowym 10. Półmaratonie Bytomskim

Bieganie to jedna z najpopularniejszych dyscyplin sportowych w naszym kraju. W Polsce co roku organizuje się setki imprez, gdzie miłośnicy biegania mogą sprawdzić możliwości swojego organizmu. Jedną z nich jest Bytomski Półmaraton, którego jubileuszowa dziesiąta edycja odbędzie się wyjątkowo w sobotę, 15 września.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Jesienny Bytomski Rajd Rowerowy

Jesienny Bytomski Rajd Rowerowy Data publikacji: 12 października 2017Zapraszamy wszystkich miłośników jednośladów w sobotę, 14 października na jesienno – nocny przejazd rowerowy. Licząca prawie 55 km trasa rozpocznie się w Bytomiu, po czym uczestnicy rajdu przejadą m.in. przez Piekary Śląskie, Rogoźnik Świerklaniec, Kozłową Górę i Radzionków do DSD, gdzie zaplanowano ognisko.

Zbiórka zaplanowano została na 15.45. Kwadrans później o 16.00 uczestnicy rajdu wyjadą w trasę przez Piekary Śląskie, Bobrowniki, Dobieszowice, Rogoźnik, Sączów, Świerklaniec, Kozłową Górę, Radzionków, Dolina DSD (ognisko), a następnie wrócą /około 23.00/ na bytomski Rynek.

Organizatorzy rajdu informują, że trasa może ulec zmianie ze względu na warunki pogodowe lub zostać odwołana bądź przeniesiona na inny termin. Apelujemy również o przybycie na sprawnych technicznie rowerach i dobrze oświetlonych.

Z kolei w niedzielę, 15 października zapraszamy wraz z Bytomskim Turystycznych Klubem Kolarskim „Catena” na 60. Zakończenie Turystycznego Sezonu Kolarskiego. Początek imprezy o godz. 9.00 w Parku Miejskim przy Muszli Koncertowej.

Szczegóły dotyczące imprez rowerowych dostępne są TUTAJ
Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.